23 Mart 2014, Pazar 13:43:33

TÜRKİYE-SURİYE SINIRINDA UÇAK DÜŞTÜ!

Hatay'ın Samandağı İlçesi yakınlarında bir savaş uçağı düşürüldü.
  • Rte allah bir dese saymak lazım....
  • Daha 1 saat önce tam aksini haber yapıp, Türk yetkililer uçağı bizim düşürdüğümüzü yalanladı dediniz. Acaba bi RTE müdahalesi mi var, uçağın düşüşünden rant sağlama, gündemi değiştirme vs.
  • 1.Düşürülen uçağın enkazı Türkiye topraklarında mıdır? 2.Suriye uçağının düşürülme anında hız yükseklik ve istikameti ile koordinati nedir? 3.Yeni angajman kuralları gereğince Türkiye Suriye sınırının 5 km Suriye tarafı pratikte uçuşa yasak bölge ilan edilmesi nedeni ile Türk Hava Kuvvetleri ciğerciler ile kelle kesenlere pratikte CAS hizmeti sunmakta mıdır? 4.Hükümet Suriye'ye savaş açmak için Katar ve Suudi Arabistan'dan hibe olarak kaç milyar dolar almıştır?
  • Helal kahramanlarımıza İste Türk Hava Kuvvetleri nin gücü ve önemi bu .TSK yı küçük görenlere duyurulurrr.

Sınır ihlali yapan savaş uçağı TSK tarafından düşürüldü.

AFP'nin bir sivil toplum örgütüne dayandırdığı haberinde de Suriye uçağının Türk uçaksavarları tarafından düşürüldüğü iddia edilmişti. Savaş uçağının pilotunun, paraşütle atlayarak kurtulduğu ancak nereye indiğinin bilinmediği öne sürülmüştü.

GENELKURMAY'IN SİTESİNDE DİKKAT ÇEKEN DUYURU

Genelkurmay Başkanlığı, uçak vurulmadan önce sitesinde yaptığı duyuruda, "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra eden bir adet F-16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA-5 füze sistemi tarafından, Hatay üzerinde, toplam 20 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulduğunu bildirmişti.

HATAY VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, "Sınır bölgesine intikal eden bilgilere göre 20 dakika önce Suriye'nin Keseb kasabasının batı tarafına bir Suriye uçağının düştüğü bilgisi geldi" dedi.

BAŞBAKAN ÇOK SERT KONUŞTU!

Başbakan Erdoğan, sınırda düşürülen Suriye uçağı ile ilgili; “ Eğer sen benim hava sahamı ihlal edecek olursan bundan sonra bizim tokadımız ağır olur. Onun için ben başta Genelkurmay başkanım olmak üzere silahlı kuvvetlerimizi o şerefli pilotlarımızı hava kuvvetlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

TÜRKİYE-SURİYE SINIRINDA UÇAK DÜŞTÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rte allah bir dese saymak lazım....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hangisi doğru ~ 4 yıl önce
Daha 1 saat önce tam aksini haber yapıp, Türk yetkililer uçağı bizim düşürdüğümüzü yalanladı dediniz. Acaba bi RTE müdahalesi mi var, uçağın düşüşünden rant sağlama, gündemi değiştirme vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
1.Düşürülen uçağın enkazı Türkiye topraklarında mıdır? 2.Suriye uçağının düşürülme anında hız yükseklik ve istikameti ile koordinati nedir? 3.Yeni angajman kuralları gereğince Türkiye Suriye sınırının 5 km Suriye tarafı pratikte uçuşa yasak bölge ilan edilmesi nedeni ile Türk Hava Kuvvetleri ciğerciler ile kelle kesenlere pratikte CAS hizmeti sunmakta mıdır? 4.Hükümet Suriye'ye savaş açmak için Katar ve Suudi Arabistan'dan hibe olarak kaç milyar dolar almıştır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Helal kahramanlarımıza İste Türk Hava Kuvvetleri nin gücü ve önemi bu .TSK yı küçük görenlere duyurulurrr.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TSK ~ 4 yıl önce
TSKyı küçük gören yok. TSK en büyük kurumudur bu ülkenin. Fakat TSK içinde hala siyasi parti gibi davranmak isteyenler var. Onlar ayıklanacak. TSK milletindir ve çocuklarımızdan oluşmaktadır. Kışlada iki rütbe aldım diye milleti yönetmeye kalkışanlara, üniformayla siyaset yapmaya çalışanlara duyurulur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000