28 Nisan 2012, Cumartesi 17:49:01

SIRBİSTAN'A HAVAALANI BAĞIŞI

Türkiye Sırbistan'a sivil havaalanı inşaatı için 10 milyon avro bağışladı. Sırbistan'daki Kralyevo kentinde yapılacak havaalanı, özellikle Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak başta olmak üzere diğer kentlerin de gelişimine önemli katkı sağlayacak.
  • İstanbul da yüzbinlerce Novipazar ve havalisinden göçmüş insanlar var.Daha çabuk gidip gelebilirler ayrıca geçmişte olan hataları bugünün insanlarına ödetmeye kalkmak da mantıklı değil.Olan olmuş artık Balkanlarda ebedi dostluk için mücadele etmeliyiz.
  • binlerce müslümanı,türkü katlederek katil olduğunu yüzlerce kez ispat eden bir topluma katil demek suç mu? eğer suçsa katil olduğu mahkeme kararı ile ispatlanan bir topluma ''kardeş'' demek de suç olmalı değil mi? ve eğer bu arkadaş katillere kardeş derken suçlu değilse biz de onu o çok sevdiği ''kardeşlerinin'' yanına def ederek göndermekte suçlu olmamalıyız o zaman...objektif olduğunuz konusunda ciddi şüphelerim var airport haber!!!!
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • 2 tane dünya savaşını başlatan ve türklere kan kusturan bir ülkeye kalkıp yardım ediyoruz...adamlar hamile kadınların karnındaki bebekleri çıkarıp yaktılar doğradılar ama doğru osmanlıda yardım etmiş topraklarındaki herkese selçuklularda göktürklerde alayıda yardım etmiş bizim özümüzde var bu...biz böyle herkese yardım ederiz...onun için herkese iyi davrandığımız için tüm dünya şuanda ingili ee şey pardon türkçe konuşuyor...

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Ali Rıza Çolak ve Sırbistan Savunma Bakanı Dragan Şutanovac, Sırbistan'ın güneyindeki Kralyevo kenti yakınlarında bulunan "Morava Havaalanı"nın onarımında kullanılması amacıyla Türkiye'nin hibe edeceği 10 milyon avroluk hibe anlaşmasını imzaladı. İmza törenine, 6 Mayıs'taki seçimlerde yeniden Cumhurbaşkanlığına aday olan Boris Tadiç, Sırbistan Genelkurmay Başkanı Ljubişa Dikoviç ve çok sayıda yetkili katıldı.

Türkiye'ye teşekkür etti

Sırbistan Savunma Bakanı Şutanovac, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kendilerine verdiği desteğe teşekkür ederek, bu havaalanının yapılmasıyla birlikte çevrede yaşayan yaklaşık 2 milyon insanın modern bir şekilde seyahat etme ve konuklarını ağırlama fırsatına sahip olacağını söyledi.

Büyükelçi Çolak'ın şahsında Türkiye'ye teşekkür eden Şutanovac, 2008 yılında dönemin Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile bu eski askeri havaalanının modernize edilip sivil havaalanına dönüştürülmesi konusunda anlaşmaya varıldığını, bugün de bu anlaşmanın atılan imzalarla sonuçlandırıldığını kaydetti.

Büyükelçi Çolak ise bu projenin Sırbistan ve Türkiye arasında dostluğun bir sembolü olduğuna işaret ederek, bu tür projelerin devam edeceğini ve gelecekte Sırbistan'a daha fazla Türk yatırımlarının olacağını kaydetti.

Kralyevo Belediye Başkanı Lyubisa Simoviç ise Morava Havaalanı'nın tüm bölgenin gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti.

Havaalanı boşnak nüfusa yakın

Bu arada, havaalanının özellikle bölgeye yaklaşık 100 kilometre uzakta bulunan Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesindeki Novi Pazar başta olmak üzere diğer kentlerin de gelişimine katkı sağlayacağı kaydedildi.

İmza töreninin ardından, Sırbistan Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar gösteri yaptı.

Morava Havaalanı, Sırbistan'da Belgrad ve Niş'in ardında üçüncü sivil havaalanı oldu.

SIRBİSTAN'A HAVAALANI BAĞIŞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

novipazarlılar için iyi ~ 6 yıl önce
İstanbul da yüzbinlerce Novipazar ve havalisinden göçmüş insanlar var.Daha çabuk gidip gelebilirler ayrıca geçmişte olan hataları bugünün insanlarına ödetmeye kalkmak da mantıklı değil.Olan olmuş artık Balkanlarda ebedi dostluk için mücadele etmeliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
objektif olun airport haber!!!! ~ 6 yıl önce
binlerce müslümanı,türkü katlederek katil olduğunu yüzlerce kez ispat eden bir topluma katil demek suç mu? eğer suçsa katil olduğu mahkeme kararı ile ispatlanan bir topluma ''kardeş'' demek de suç olmalı değil mi? ve eğer bu arkadaş katillere kardeş derken suçlu değilse biz de onu o çok sevdiği ''kardeşlerinin'' yanına def ederek göndermekte suçlu olmamalıyız o zaman...objektif olduğunuz konusunda ciddi şüphelerim var airport haber!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEFOL ~ 6 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no ein maL ~ 6 yıl önce
2 tane dünya savaşını başlatan ve türklere kan kusturan bir ülkeye kalkıp yardım ediyoruz...adamlar hamile kadınların karnındaki bebekleri çıkarıp yaktılar doğradılar ama doğru osmanlıda yardım etmiş topraklarındaki herkese selçuklularda göktürklerde alayıda yardım etmiş bizim özümüzde var bu...biz böyle herkese yardım ederiz...onun için herkese iyi davrandığımız için tüm dünya şuanda ingili ee şey pardon türkçe konuşuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000