20 Şubat 2012, Pazartesi 08:24:31

PİLOTLAR GÖREVİNİ YAPTI

Genelkurmay yaptığı açıklamada pilotların rahatsızlıklarından dolayı 10 gündür ortaya atılan iddiaları yalanladı.
  • Bazi gazetelerde pilotların travma geçirdiği yazmış; yapanların ellerine saglık. Bende olsam travma falan geçirmezdim.
  • 10 gün önceki bir haber. Bunun gibi onlarca haber daha var. "Van'ın Saray ilçesine bağlı Beyaslan Köyü'nden yasadışı yollardan sınırı geçmeye çalışan 3 kaçakçıya, İran askerleri tarafından açılan ateşte vurulan Reşat Karahançer olay yerinde yaşamını yitirirken, beraberindeki Metin Üste ve Aziz Beled yaralandı." Hadi İran'a da hesap sorsanıza. Tazminat talep etseniz ya. Neymiş, sınırlar yol geçen hanı değilmiş.
  • Zeytinyağı gibi su üstüne çıkmak bu olsa gerek, aynı olay keşanda olsa ne olurdu ?? Sınır kardeşim burası sınır, sivilin sınırda ne işi var çekirdek çıtlatmak için başka yer kendine bulsun, ki burası zaten hassas bölge bu ülkede kaçakçılık suç değilse bizde gidip getirelim ırakdan paket paket sigar biz tam siviliz..Çocuklar aslanlar gibi görevlerini yapmıştır...
  • Örgütün en büyük gelir kaynağı kaçakçılık iken kimse masum ayağına yatmasın Ellerinde silah yok diye terörist olmadıkları anlamına gelmez. Bizim de elimizde silah yok ama hepimiz Türk askeriyiz.
Genelkurmay Başkanlığı, sınırötesi hava harekatına iştirak eden Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının yaşadıkları rahatsızlıklar nedeniyle 10 gündür birliklerinde izole edildikleri ve güvenlik gerekçesi ile bir süre kimseyle görüşemedikleri yönündeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "18-19 Şubat 2012 tarihli bazı basın ve yayın organlarında, sınır ötesi hava harekatına iştirak eden Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının yaşadıkları rahatsızlık nedeniyle 10 gün birliklerinde izole edildikleri ve güvenlik gerekçesi ile bir süre kimseyle görüşemedikleri yönünde iddialar yer almıştır. Bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi. 
PİLOTLAR GÖREVİNİ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bazi gazetelerde pilotların travma geçirdiği yazmış; yapanların ellerine saglık. Bende olsam travma falan geçirmezdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
10 gün önceki bir haber. Bunun gibi onlarca haber daha var. "Van'ın Saray ilçesine bağlı Beyaslan Köyü'nden yasadışı yollardan sınırı geçmeye çalışan 3 kaçakçıya, İran askerleri tarafından açılan ateşte vurulan Reşat Karahançer olay yerinde yaşamını yitirirken, beraberindeki Metin Üste ve Aziz Beled yaralandı." Hadi İran'a da hesap sorsanıza. Tazminat talep etseniz ya. Neymiş, sınırlar yol geçen hanı değilmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Zeytinyağı gibi su üstüne çıkmak bu olsa gerek, aynı olay keşanda olsa ne olurdu ?? Sınır kardeşim burası sınır, sivilin sınırda ne işi var çekirdek çıtlatmak için başka yer kendine bulsun, ki burası zaten hassas bölge bu ülkede kaçakçılık suç değilse bizde gidip getirelim ırakdan paket paket sigar biz tam siviliz..Çocuklar aslanlar gibi görevlerini yapmıştır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Örgütün en büyük gelir kaynağı kaçakçılık iken kimse masum ayağına yatmasın Ellerinde silah yok diye terörist olmadıkları anlamına gelmez. Bizim de elimizde silah yok ama hepimiz Türk askeriyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000