31 Ağustos 2014, Pazar 16:45:30

PİLOT ÜSTEĞMEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

TSK, “Sicil notum 100 olmasına rağmen asılsız iddialarla TSK’dan atıldım” diyen Pilot Üsteğmen Ali Ünsal’ın neden ihraç edildiğini açıkladı...
  • Valla, haberin basında pilot yazıyor, demek ki pilot!!!, Adam karşı cinse çok arzuluymus ve kovulmuş !!!! Demek hem cinsine düşkün olanlar TSK de kalıyor !!!! Valla adam süper , havada Kara'da vuruyor!!! Bu 12 madalyayida böyle almış demekti!!!! Üzülme be Ali, THY geçersin orda çoooook güzel hostesler var!!! Video ya çekmeyi unutma ha!!!! Bizede izletirsin artık !!!! Kendine iyi bak Ali!!! Sen bu ülkeye çok lâzımsın!!!
  • Bu kadar da olmaz artık. İddialar bana fazla abartılmış gibi geldi. Kesin çok sağlam bir kumpasa gelmiş gibi geliyor. Allah yardımcısı olsun.
  • Bu kurum savasamaz hale geldi
  • Sanki tek taraflı ve zorla karşı cins ile münasebet kurmuş gibi düşünmeyin, herkesin hür iradesi var, ortada tecavüz yok yani .. Ayrıca pilot olsun olmasın yetişmiş personelini harcayan bir sistem zaten çürümeye yüz tutmuştur. Bu subayı ihraç eden komutanlar zamanında hovardalik yapamadığı icin kıskançlık ve cekememezlikle hareket etmiş. Adam genc , bekar karizma sahibi diye sapık olacak degil; asıl 40indan sonra azan evli sapıkları ihraç edin yiyorsa TSK dan

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda üstün başarıları nedeniyle 12 kez madalya ve takdir belgesiyle ödüllendirilen, sicil notu da 100 üzerinden 100 olan Pilot Üsteğmen Ali Ünsal, “Ahlak dışı hareketlerde bulunduğu” iddiasıyla geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edildi.

Gazetelere; “12 madalyalı istihbarat subayına ağır iddialarla ihraç” başlığıyla yansıyan olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan ayrıntılı bir açıklama geldi.

Açıklamada, “2 bayanla uygunsuz görüntüleri çıktı. Karşı cinse aşırı düşkün. Filoya gelen hostesleri F-16 uçaklarının başına götürdüğü ve bir tanesiyle de cinsel ilişki yaşadığı belirlendi” denildiği öğrenildi.

‘ŞANTAJ VE TEHDİDE AÇIK’

Genelkurmay Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü imzasıyla paylaşılan bilgi notunda, bir ihbar mektubu üzerine başlatılan idari tahkikat sonucunda, Üsteğmen Ali Ünsal’ın kadınlarla yaşadığı cinsel ilişkileri kayıt altına aldığı ve arkadaşlarına izlettiğinin tespit edildiği belirtildi.

Ünsal’ın bir istihbarat subayında olması gereken “güvenilirlik ve dürüstlük” kriterlerinden uzak olduğu, kritik bilgileri taşıdığı için her türlü şantaja ve tehdide açık olduğu vurgulandı.

Ünsal’ın, TSK ile ilişiğinin kesilme gerekçeleri şöyle sıralandı:

* İhbarlardaki video incelenmiş, Ali Ünsal ve 2 bayana ait uygunsuz görüntülerin yer aldığı görülmüştür.

* Yapılan idari tahkikat sonucunda Ali Ünsal’ın mesleki yaşamı boyunca birçok bayan ile ilişki yaşadığı, karşı cinse aşırı düşkün olduğu, yaşadığı ilişkileri kayıt altına aldığı ve birçok personele bu ilişkilerini izlettiği belirlenmiştir.

* Kendisine, 2 bayanla uygunsuz görüntüleri izlettirildikten sonra bu görüntüleri bayanların bilgisi olmadan gizlice kayıt altına aldığını kabul etti.

* Sınıf okulunda ve mesleki gelişim eğitimleri esnasında birçok personele, yaşadığı farklı ilişkileri izlettiği tespit edildi.

* İstihbarat subayının taşıması gereken güvenilirlik ve dürüstlükten uzak olduğu, gayri ahlaki yaşantısının yoğun olduğu kanaatine sahip olunmuştur.

* Yüksek lisans başvurusu ile ilgili olarak evrakta sahtecilik yaparak amirini yanıltmaya çalıştığı belirlenmiştir.

* Sicil amiri konumundaki üstleri hariç, üst rütbeli subaylara karşı laubali davranışlar içerisinde bulunmuştur.

DAVASI REDDEDİLDİ

Üsteğmen Ünsal’ın “TSK’dan resen emekliye sevk işleminin iptali” istemiyle Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nde açtığı davanın oybirliğiyle reddedildiği belirtildi.

‘HOSTESLERLE İLİŞKİ KURDU’

* Tanıştığı bazı bayanları lojmanlar bölgesine getirerek gayri ahlaki ilişki içine girdi.

* Filoya gelen hostesleri F-16 uçaklarının başına götürdüğü, simülatör ile uçuş yaptırdığı ve bir tanesiyle cinsel ilişki yaşadığı ve sahip olduğu nüfuzu kötü yönde kullandığı belirlendi.

* Filo içerisinde çok kritik bilgileri (teröristlerin sızma bölgeleri, icra edilen görevler, vurulan hedefler vb.) bildiğini ifade eden personelin suiistimale, her türlü baskı/ şantaj/tehdide açık olduğu, TSK personelinin sahip olması gereken ahlaki değerleri taşımadığı kanaatine sahip olunmuştur. (Habertürk)

PİLOT ÜSTEĞMEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Valla, haberin basında pilot yazıyor, demek ki pilot!!!, Adam karşı cinse çok arzuluymus ve kovulmuş !!!! Demek hem cinsine düşkün olanlar TSK de kalıyor !!!! Valla adam süper , havada Kara'da vuruyor!!! Bu 12 madalyayida böyle almış demekti!!!! Üzülme be Ali, THY geçersin orda çoooook güzel hostesler var!!! Video ya çekmeyi unutma ha!!!! Bizede izletirsin artık !!!! Kendine iyi bak Ali!!! Sen bu ülkeye çok lâzımsın!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Bu kadar da olmaz artık. İddialar bana fazla abartılmış gibi geldi. Kesin çok sağlam bir kumpasa gelmiş gibi geliyor. Allah yardımcısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savasamaz ~ 4 yıl önce
Bu kurum savasamaz hale geldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sanki tek taraflı ve zorla karşı cins ile münasebet kurmuş gibi düşünmeyin, herkesin hür iradesi var, ortada tecavüz yok yani .. Ayrıca pilot olsun olmasın yetişmiş personelini harcayan bir sistem zaten çürümeye yüz tutmuştur. Bu subayı ihraç eden komutanlar zamanında hovardalik yapamadığı icin kıskançlık ve cekememezlikle hareket etmiş. Adam genc , bekar karizma sahibi diye sapık olacak degil; asıl 40indan sonra azan evli sapıkları ihraç edin yiyorsa TSK dan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000