24 Şubat 2015, Salı 11:40:01

PİLOT ÜSTEĞMEN İÇİN KARAR AÇIKLANDI

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yaparken 'Grup seks' sorgusu ile ihraç edilen istihbaratçı Üsteğmen Ali Ünsal'ın yargılandığı davada karar açıklandı.
  • ...bas büyük basi her zaman yemisdir !!!
  • Düşene vurmayı seviyoruz yazık talihsiz bir olay umarım hatası varsa anlamıştır ..hayat böyle işte insanlar tehlikeli canlı..
  • İşkembe yorumcularına yapabileceğimiz birşey yok, yazsak da anlamazlar. Masum vatandaş aydınlansın diye yazıyorum: Bu arkadaşımız hala mevcut olan kumpasçı vatan haini fetönün havkomdaki faaliyetlerinin sonucu olarak bugünlere gelmiş bir mağdurdur! İçerden Bir dost!
  • Vahdettin kacmismis tehdit edenler utansin. Sirp slav diyene gelince anlasilan gecmisin en fazla 90 yillik. yeryuzune bi anda geldiginiz icin almanyadan bilmem ne hukuku italyadan bilmem ne hukuku isvicreden bilmem ne hukuku aldiniz. oyle ya aradaki farki kapatmak lazimdi..kimin torunusun kimi dede ata kabul edersin bilmem Ama ben zannetmiyorum ki 250000 sehit seni torun kabul etsin. Gerci senin atam dediginde onlar degil ya. Iste Kemal pasa Mehmet ali pasa ismet pasa falan. sahi onlar nereliydi ??

Askeri Mahkeme Ali Ünsal'ı, 'Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme' suçundan 2.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ünsal'a 'Emre itaatsizlikte ısrar' ve 'Hakikate muhalif evrak tanzim etmek' suçlarından verilen 5 ay 50 günlük hapis cezası da paraya çevrildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yaparken 'Grup seks' sorgusu ile TSK'dan ihraç edilen Üsteğmen Ali Ünsal'ın 'Emre itaatsizlikte ısrar' ve 'Hakikate muhalif evrak düzenlemek' suçlamalarıyla yargılandığı davaya, Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcılığı ve Birleşmiş Hava Harekat Merkezleri Komutanlığı askeri mahkemesi'nde devam edildi. Sanık Ali Ünsal'ın katılmadığı duruşmada, avukatı İbrahim Alpkaya ve Orhan Çelen hazır bulundu. Avukatlar, bilirkişi raporuna itiraz ederek dosyanın Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ne gönderilmesini istedi.

TSK'DAN ÇIKARILMASI KARARI

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme daha sonra kararını açıkladı. Askeri Mahkeme Ali Ünsal'ı 'predatör uçuşlarını nöbet defterine kaydetmediği ve gizlilik dereceli bilgiyi şifrelemeden outlok programı üzerinden başka bir subaya gönderdiği' gerekçesiyle 2 kez 'Emre itaatsizlikte ısrar' suçundan 50 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme predatör uçuşunun olduğu gün nöbet defterine meteorolojik nedenlerle uçuş olmadığı şeklinde not yazdığı gerekçesiyle Ünsal'a 'Hakikate muhalif evrak tanzim etmek' suçundan 5 ay hapis cezası verdi. Askeri mahkeme verilen 5 ay 50 gün hapis cezasını 4 bin lira para cezasına çevirdi. Mahkeme, Üsteğmen Ali Ünsal'ın belirtilen suçlarla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılmasına da karar verdi.

2.5 YIL HAPSE ÇARPTIRILDI

Askeri Mahkeme İstihbarat Üsteğmen Ali Ünsal 'Devletin güvenliğine ilişkin bilgilere temin etme' suçundan da 2.5 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Kararda Ünsal'ın Yunanistan'da bulunan bazı hava üslerine ait son durum bilgilerini gizli seçeneğini işaretlemeden, şifrelemeden ve kripto etmeden outlook programı üzerinden bir astsubaya gönderdiği gerekçesiyle cezalandırıldığı belirtildi.

İHRAÇ GETİREN O İDDİALAR NEYDİ?

Üstün başarıları nedeniyle 12 kez madalya ve takdir belgesiyle ödüllendirilen Ünsal o dönem, 'Sicim notum 100. Asılsız iddialarla TSK'dan atıldım' demişti. Ünsal, adına sahte facebook açılarak asılsız suçlamalarla muhatap edildiğini savunmuştu. Yine o dönem Habertürk'te yer alan haberde Genelkurmay Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı imzasıyla paylaşılan bilgi notunda şu ifadelerin yer aldığı duyurulmuştu: “2 kadınla uygunsuz görüntüleri çıktı. Karşı cinse aşırı düşkün. Filoya gelen hostesleri F-16 uçaklarının başına götürdüğü ve bir tanesiyle de cinsel ilişki yaşadığının belirlendi. İstihbarat subayının subayının taşıması gereken güvenilirlik ve dürüstlükten uzak olduğu, suiistimale, her türlü baskı/ şantaj/tehdide açık olduğu, TSK personelinin sahip olması gereken ahlaki değerleri taşımadığı kanaatine sahip olunmuştur. (Milliyet)

PİLOT ÜSTEĞMEN İÇİN KARAR AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

KÜCÜK... ~ 3 yıl önce
...bas büyük basi her zaman yemisdir !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Düşene vurmayı seviyoruz yazık talihsiz bir olay umarım hatası varsa anlamıştır ..hayat böyle işte insanlar tehlikeli canlı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İşkembe yorumcularına yapabileceğimiz birşey yok, yazsak da anlamazlar. Masum vatandaş aydınlansın diye yazıyorum: Bu arkadaşımız hala mevcut olan kumpasçı vatan haini fetönün havkomdaki faaliyetlerinin sonucu olarak bugünlere gelmiş bir mağdurdur! İçerden Bir dost!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mis mis ~ 3 yıl önce
Vahdettin kacmismis tehdit edenler utansin. Sirp slav diyene gelince anlasilan gecmisin en fazla 90 yillik. yeryuzune bi anda geldiginiz icin almanyadan bilmem ne hukuku italyadan bilmem ne hukuku isvicreden bilmem ne hukuku aldiniz. oyle ya aradaki farki kapatmak lazimdi..kimin torunusun kimi dede ata kabul edersin bilmem Ama ben zannetmiyorum ki 250000 sehit seni torun kabul etsin. Gerci senin atam dediginde onlar degil ya. Iste Kemal pasa Mehmet ali pasa ismet pasa falan. sahi onlar nereliydi ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bonzai ~ 3 yıl önce
Sende herkesin soy ağacı var gibi yorum yazmışsın. O kadar aklın var ise kimseyi incitmeyecek yasaları oturup yaz da bir işe yara. Sen ona buna biat edip kıçını devirip yatarken onu istemezük bunu istemezük, bu gavur icadıdır diye kazan kaldırırken elin gavuru dediğinin bu felsefe, bu kültürle geldiği yer belli. Onca şehit kanı bile seni iflah etmedi, gerçek imana getirmediyse, atalarım dediğin "anlayana davul zurma.." demiş. Sözün güncel devamında da "anlamayana sazı s... az" deniyor. Anlaşılan bunlardan birisin ki, ya kıt eğitiminle, ya da aldığın Bonzainin etkisiyle bunu anlamayacak, bu hırsızları başımıza musallat edenler kıl kervanında yoluna devam edeceksin. Allah bizi en çok senin gibi cahillerden korusun. Amin.
Düzeltme ~ 3 yıl önce
"Anlayana sivri sinek saz, anlamayana sazı s.... az"

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000