11 Şubat 2015, Çarşamba 08:20:47

O PİLOTUN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Kadınlarla yaptığı grup seks görüntülerini kaydettiği iddiasıyla TSK’dan atılan Üsteğmen Ali Ünsal hakkında 21 yıla kadar hapis isteniyor.
  • Vay arkadas bu cocuk beraat edince ne para kazanacak tazminatlardan :) yalanlara bak ya.
  • ASKER DÜŞMANI PARALELCİLERE GÜN DOĞMUŞ YİNE. ESKİ BİR ASKER OLARAK İDDİALARIN İÇİ BOŞ VE GEREKSİZ DİYEBİLİRİM, HAA BAŞKA BİR ŞEY VARSA ONU BİLEMEM.
  • iddialar çok inandırıcı değil, outlook dedikleri kapalı çevrim, dışarı internete açık değil, hosteslere uçağı gezdirdi diye suçlama mı olur, hostesler insan değil mi, kaldı ki birliklere gelen ziyaretçilere emniyet tedbirleri alınarak, müsaade alınarak uçaklar gezdirilir, özel günlerde halka açık günler yapılır v.b. kendinden sonraki nöbetçiye bir konuyu söylemeyi unutmuş, herkes unutkanlık yapabilir, bu işlem bir eylem doğurmuş mu, kasıt var mı açık değil, 10-21 yıl vay be, yargısız infaz yapmayalım, ben o kişiye ilişkin verdiği röportajı okumuştum aylar önce, onun hikayesini daha inandırıcı bulmuştum. Allah kolaylık versin, sanırım bu acımasız yorumları yapanlar hiç iftirayla karşılaşmamış gibiler, inşallahta karşılaşmazlar,
  • Savaş uçağında hostes ne alaka?

Diyarbakır’da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yaparken ‘grup seks’ sorgusuyla geçen yıl ihraç edilen Üsteğmen Ali Ünsal’ın yargılandığı davada savcı ‘Emre itaatsizlikte ısrar’, ’Hakikate muhalif evrak tanzim etmek’ ve ’Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek’ten cezalandırılmasını talep etti. Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcılığı ve Birleşmiş Hava Harekat Merkezleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Ali Ünsal katılmazken Bursa’da talimatla alınan ifadesi okundu.

‘F-16’ya hostes servisi’

Ünsal ifadesinde, Genelkurmay Başkanlığı’nın ’Hostesleri F-16’ya götürüyordu’ açıklamasının gerçeği yansıtmadığını savundu. Hostes ve pilotları komutanın talimatı ile savaş uçaklarının bulunduğu bölüme götürdüğünü ve gezdirdiğini belirten Ünsal, bu gezilerin tümünün üstlerinin emri ile gerçekleştiğini ileri sürdü. Esas hakkında görüşünü açıklayan askeri savcı ise Ünsal’la ilgili şu suçlamalarda bulundu: “29 Mayıs 2012 tarihinde planlı uçuş olmasına rağmen görüntüleri izlemeyen sanık, uçuş olmadığını söyleyerek görevi kendinden sonraki nöbetçiye devretmiş, nöbet defterini gerçeğe aykırı biçimde doldurmuştur. Oysa yapılan incelemede aynı gün planlı uçuşun olduğu tespit edilmiştir.”

‘Gizli bilgileri temin’

SAVCI, sanık Ünsal’ın 24 Mart 2010’da gizlil bilgileri herhangi bir şifreleme işlemi yapmadan outlook programından dağıtarak bilgi güvenliğine aykırı davrandığını da öne sürdü: “Gizlilik derecesi yüksek, milli güvenliği ve ülkenin bekasını tehlikeye düşürecek nitelikte bilgileri kripto etmeden ve hiçbir yetkili amirin iznini almadan outlook sistemi üzerinden başka bir astsubayın adresine göndermiştir. Bu bilgiler ayrıca bir CD’ye yazdırılmış ve herhangi bir brifingde kullanılmamıştır. Tüm bu nedenlerle ’Emre itaatsizlikte ısrar’, ’Hakikate muhalif evrak tanzim etmek’ ve ’Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek’ suçlarından Ünsal 10 yıldan 21 yıla kadar hapisle cezalandırılmalıdır.” (Vatan)

O PİLOTUN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Vay arkadas bu cocuk beraat edince ne para kazanacak tazminatlardan :) yalanlara bak ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
ASKER DÜŞMANI PARALELCİLERE GÜN DOĞMUŞ YİNE. ESKİ BİR ASKER OLARAK İDDİALARIN İÇİ BOŞ VE GEREKSİZ DİYEBİLİRİM, HAA BAŞKA BİR ŞEY VARSA ONU BİLEMEM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pardon ~ 3 yıl önce
iddialar çok inandırıcı değil, outlook dedikleri kapalı çevrim, dışarı internete açık değil, hosteslere uçağı gezdirdi diye suçlama mı olur, hostesler insan değil mi, kaldı ki birliklere gelen ziyaretçilere emniyet tedbirleri alınarak, müsaade alınarak uçaklar gezdirilir, özel günlerde halka açık günler yapılır v.b. kendinden sonraki nöbetçiye bir konuyu söylemeyi unutmuş, herkes unutkanlık yapabilir, bu işlem bir eylem doğurmuş mu, kasıt var mı açık değil, 10-21 yıl vay be, yargısız infaz yapmayalım, ben o kişiye ilişkin verdiği röportajı okumuştum aylar önce, onun hikayesini daha inandırıcı bulmuştum. Allah kolaylık versin, sanırım bu acımasız yorumları yapanlar hiç iftirayla karşılaşmamış gibiler, inşallahta karşılaşmazlar,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savaş uçağı ~ 3 yıl önce
Savaş uçağında hostes ne alaka?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000