13 Mart 2012, Salı 07:31:22

O KOMUTAN İSTİFA ETTİ!

Uludere olayıyla ilgili soruşturmalar sürüyor. Heron’lardan gelen istihbaratı değerlendiren Komuta Kontrol Daire Başkanı’nın emekliye ayrıldığı öğrenildi
  • Emekliye olmadilar,zorunlu olarak ettirildiler kesin,yazik olomus,insallah yerine gelenler gideni aratmazlar,nice 34 ler,bekleriz.yoksa bu pislik bitmez.Oyle ya,hep diyoruz hani :"biz bu vatani atalarimizdan miras almadik,cocuklarimizdan odunc aldik" diye.
  • onyargilardan arinmadikca, bir cografyanin insanlarinin tamamini terorist olarak gormeye devam ettikce kendini herkesten fazla devlete bagimli gordukce evet bolunmeyi zaten biz yaratiyoruz pkk ya teroriste zaten gerek yok. asil tehlike bu. peki bunu gorebilecek kadar genis acili bir bakis acimiz varmi diye kendimize soralim? devlete bagliliga gelince kimin ne kadar bagli oldunu kisi ancak kendi bilir. ainesi istir kisinin lafa bakilmaz. orada olen 34 kisi de evet kacakciydi yasadisi olarak oradalardi olumlerine cok da uzulmedim ama mikrop diye nitelemek de biraz abarti.
  • kaçakçıların masum köylü olarak gösterildiği acındığı tek ülke biziz heralde yazık çok yazık
  • o komutanların isimleri niye reklam ediliyor bence hatalı bir davranış.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) emekliye ayrılan iki generalden birinin Genelkurmay Komuta Kontrol Daire Başkanı Tuğgeneral Salim Cüneyt Kavuncu olduğu öğrenildi.

Kavuncu’nun başında bulunduğu birim, insansız hava aracı Heron’ların topladığı istihbaratı değerlendirmekle görevliydi. 34 yurttaşın yaşamını yitirdiği Uludere olayındaki Heron görüntüleri de bu daire başkanlığınca izlendi. Emekliye ayrılan diğer ismin ise Bornova’daki Topçu Tugayı’nın Komutanı Tuğgeneral Erkan Atalay olduğu bildirildi. Atalay’ın sağlık gerekçeleriyle emekli olduğu öğrenildi.

TSK’de iki general sessiz sedasız görevden ayrıldı. Görevden ayrılmalar, Genelkurmay Başkanlığı’nın, düzenli olarak aylık güncellemeye başladığı personel istatistiklerini internet sitesinde yenilemesi üzerine ortaya çıktı.

(Milliyet)
O KOMUTAN İSTİFA ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
Emekliye olmadilar,zorunlu olarak ettirildiler kesin,yazik olomus,insallah yerine gelenler gideni aratmazlar,nice 34 ler,bekleriz.yoksa bu pislik bitmez.Oyle ya,hep diyoruz hani :"biz bu vatani atalarimizdan miras almadik,cocuklarimizdan odunc aldik" diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
onyargilardan arinmadikca, bir cografyanin insanlarinin tamamini terorist olarak gormeye devam ettikce kendini herkesten fazla devlete bagimli gordukce evet bolunmeyi zaten biz yaratiyoruz pkk ya teroriste zaten gerek yok. asil tehlike bu. peki bunu gorebilecek kadar genis acili bir bakis acimiz varmi diye kendimize soralim? devlete bagliliga gelince kimin ne kadar bagli oldunu kisi ancak kendi bilir. ainesi istir kisinin lafa bakilmaz. orada olen 34 kisi de evet kacakciydi yasadisi olarak oradalardi olumlerine cok da uzulmedim ama mikrop diye nitelemek de biraz abarti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kaçakçıların masum köylü olarak gösterildiği acındığı tek ülke biziz heralde yazık çok yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
o komutanların isimleri niye reklam ediliyor bence hatalı bir davranış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000