06 Nisan 2012, Cuma 08:55:57

O BELGE SAVCILIKTA!

Malatya'da yürütülen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı...
  • Evet yaaa, yazıktır, günahtır. Adamlar neden içeride hala. Bilmediğimiz birşey varsa söylesinler, yoksa bırakın artık o gariban günah keçilerini...
  • Malatya'da içeride unutulan 3 gariban SHGM personelinden de bir haber varmı? bu arkadaşlar yaklaşık 6 aydır neden içeride tutulur bunların suçu ne hiç bilen biri varmı? bu arkadaşlara üst amirleri tarafından bir görev verilmiş onlarda bu görevi ellerinden geldiğince yapmışlar. Yaptıkları görev beyenilmiyorsa yapılacak tek şey yeni bir heyet oluşturmaktır. Bu aslı ve astarı olmayan yalan dolan belgelerle bu insanlar neden içerde tutulur anlamak mümkün deyil.
  • Hava şartları görerek uçuşa müsait olmadığı için helikopterler ne yere nazaran 1000' e alçalabilmiş ne de kaza yapan helikopteri görememiştir.Bölge üzerinde bulut üstünde dolaştıkdan sonra Meteorolojik şartların müsait olmamas sebebiyle üslerine geri dönmüşlerdir.Bahsedilen belge standart bir uçuş kleransından ibarettir.Lütfen artık rahmetlilerin ruhunu daha fazla rahatsız edip durmayın ve rahat bırakın.
  • Uydurma belgeler yorumunu yazan akadaşı tebrik ediyorum.Düşüncelerine aynen katılıyorum.İşin gerçeği şudur: aram kurtarma helikopteri Malatyadan kalkmadan önce ne amaçla hangi bölgede ne kadar süre hangi irtifada görev yapacağını açıklayan bir uçış kleransı doldurmuştur.Helikopter kaza mahalline vardığında hava şartları kötü olduğu için kleransda belirtmiş olduğu yere nazaran 1000' de (arama irtifaı) uçamamış görerek şartlarda
Enkazın, kazanın olduğu gün bulunduğunu gösteren belge, savcılığa ulaştı. İddialara göre belgede, 25 Mart'ta olay yerine giden iki askerî helikopterin görev çizelgesi var. BBP'nin Köşk'e sunduğu belgenin de bu çizelge olduğu ileri sürülüyor.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 3 yıl önce hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili şüpheler artıyor. 3 gün boyunca aranan enkazın aslında kaza günü bulunduğu ancak gizlendiğine ilişkin yeni bir belgenin, soruşturmayı yürüten Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaştığı belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre, savcılığa gönderilen askerî görev çizelgesi kayıtlarında, arama-kurtarma çalışmalarına katılan iki askerî helikopterin 25 Mart günü enkazın bulunduğu bölgede olduğu net bir şekilde görülüyor. Çizelgede, helikopterlerin güzergâhı, üslerinden kalkış ve üslerine iniş saatleri yer alıyor. Söz konusu belgenin, geçtiğimiz aralık ayında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'nun Köşk'e çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunduğu belge olduğu iddia ediliyor. Destici, Köşk ziyaretinden sonra Cumhurbaşkanı'na verdikleri ve içeriği açıklanmayan belgenin olayı tamamen aydınlatacağını savunmuştu.
 
Merhum Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin aynı gün bulunduğuna ilişkin şüpheleri artıran bir başka belge, daha önce gün yüzüne çıkmıştı. Genelkurmay Başkanlığı'nca hazırlandığı belirtilen 'Gizli' ibareli sunum dosyasında kazanın meydana geldiği 25 Mart 2009'da, olay bölgesi ve çevresindeki hava araçlarının radar izlerini gösteren belge kamuoyuna yansımıştı. Söz konusu dokümanda arama kurtarma faaliyeti için Malatya'dan kalkan iki Sikorsky tipi hava aracının saat 21.58 ve 21.47-21.58 arasında enkaz bölgesinde olduğu görülüyordu. Radar belgesinde belirtilen uçuş mesafesinden, askerî hava araçlarının enkazın yaklaşık 330 metre üstünde seyir yaptığı dikkat çekiyordu. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın verilerine göre kazanın olduğu gün, enkazın aranacağı bölge 1 kilometrekareye kadar indirildi. İki gün boyunca yanlış yerin aranmış olması, helikopteri gören köylülerin beyanlarına itibar edilmemesi kuşkuları artıran delillerin başında geliyor.
 
Öte yandan soruşturma kapsamında, savaş uçaklarının bir helikopteri düşürüp düşüremeyeceğini tespit etmek için bilirkişi heyeti oluşturuldu. Genelkurmay, 25 Mart günü kaza bölgesine 28,5 km mesafede üç savaş uçağının bulunduğunu bildirmişti. Ancak askerî radarların helikopterin düştüğü saat 15.03 sularında 4 dakika boyunca arızalandığı, bu yüzden 15.03.02 ile 15.07.40 arasında görüntü alınamadığını savunmuştu. (Zaman)
O BELGE SAVCILIKTA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 6 yıl önce
Evet yaaa, yazıktır, günahtır. Adamlar neden içeride hala. Bilmediğimiz birşey varsa söylesinler, yoksa bırakın artık o gariban günah keçilerini...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Malatya'da içeride unutulan 3 gariban SHGM personelinden de bir haber varmı? bu arkadaşlar yaklaşık 6 aydır neden içeride tutulur bunların suçu ne hiç bilen biri varmı? bu arkadaşlara üst amirleri tarafından bir görev verilmiş onlarda bu görevi ellerinden geldiğince yapmışlar. Yaptıkları görev beyenilmiyorsa yapılacak tek şey yeni bir heyet oluşturmaktır. Bu aslı ve astarı olmayan yalan dolan belgelerle bu insanlar neden içerde tutulur anlamak mümkün deyil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hava şartları görerek uçuşa müsait olmadığı için helikopterler ne yere nazaran 1000' e alçalabilmiş ne de kaza yapan helikopteri görememiştir.Bölge üzerinde bulut üstünde dolaştıkdan sonra Meteorolojik şartların müsait olmamas sebebiyle üslerine geri dönmüşlerdir.Bahsedilen belge standart bir uçuş kleransından ibarettir.Lütfen artık rahmetlilerin ruhunu daha fazla rahatsız edip durmayın ve rahat bırakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uydurma belgeler yorumunu yazan akadaşı tebrik ediyorum.Düşüncelerine aynen katılıyorum.İşin gerçeği şudur: aram kurtarma helikopteri Malatyadan kalkmadan önce ne amaçla hangi bölgede ne kadar süre hangi irtifada görev yapacağını açıklayan bir uçış kleransı doldurmuştur.Helikopter kaza mahalline vardığında hava şartları kötü olduğu için kleransda belirtmiş olduğu yere nazaran 1000' de (arama irtifaı) uçamamış görerek şartlarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000