23 Ocak 2012, Pazartesi 18:47:22

MASOOD HUSSAIN'IN CENAZESİ ÜLKESİNE GÖNDERİLDİ

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında 16 Ocakta denize düşen eğitim uçağındaki pilot adayı Teğmen Serkan Sağır'ı arama çalışmaları sürüyor.
  • kayip fidanin naasina ulasilmis... basimiz sagolsun... asil simdi anne mahvolmusdur.. :((( uff ya
  • anne kimbilir ne haldedir, fidanı yok ortada 1 haftadır, bulun artık bulun..Aglarsa ana ağlar gerisi yalan ağlar...
  • Benim rüyalarıma giriyor kimbilir ailesi ne haldedir. Böyle şey olur mu? Neyse üstümüze düşen yapalım, çıkalım arayalım hatta Yunanlılardan da yardım isteyelim ama bulalım şu çocuğu... Bu kadar mı tepkisiz olduk bu kadar mı salatalık rusuz bir millet olduk ya?
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı arama kurtarma ekipleri, Yeni Foça Tavşan Adası açıklarında kıyıdan yaklaşık 5 mil uzaktaki uçağın enkazının bulunduğu bölgede çalışmalarını devam ettirdi. Sahil güvenlik botları ve helikopterler de çalışmalara katıldı.

Diğer yandan denizde bulunan bazı parçaların inceleme için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi.

MASOOD HUSSAIN'İN CENAZESİ ÜLKESİNE GÖNDERİLDİ

Ekiplerin 20 Ocak'ta ulaştığı Pakistanlı Pilot Binbaşı Masood Hussain Chhachhar'ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemeden sonra Çiğli 2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığı'na götürüldü.

Burada basına kapalı düzenlenen askeri törenin ardından cenaze, askeri uçakla ülkesine gönderildi.

Çiğli 2. Anajet Üs Uçuş Eğitim Komutanlığından 16 Ocak Pazartesi günü havalanan T-37 tipi eğitim uçağı kaybolmuş, görgü tanıklarının Foça ilçesinin kuzeyinde Aslanburnu mevkisi yakınlarında bir uçağın düştüğünü ihbar etmesi üzerine bölgede arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Genelkurmay Başkanlığından, uçağın ana gövdesine, Yenifoça'nın 5 kilometre açığında, 125 metre derinlikte ulaşıldığı bildirilmişti.

Düşen uçakta, Türkiye Cumhuriyeti ile Pakistan İslam Cumhuriyeti arasında imzalanan Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, Türkiye'de görev yapan Pilot Binbaşı Masood Hussain Chhachhar ile pilot adayı Teğmen Serkan Sağır'ın bulunduğu, Pakistanlı Chhachhar'ın cesedinin Cuma günü deniz dibinden çıkarıldığı kaydedilmişti.
MASOOD HUSSAIN'IN CENAZESİ ÜLKESİNE GÖNDERİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
kayip fidanin naasina ulasilmis... basimiz sagolsun... asil simdi anne mahvolmusdur.. :((( uff ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
anne kimbilir ne haldedir, fidanı yok ortada 1 haftadır, bulun artık bulun..Aglarsa ana ağlar gerisi yalan ağlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Benim rüyalarıma giriyor kimbilir ailesi ne haldedir. Böyle şey olur mu? Neyse üstümüze düşen yapalım, çıkalım arayalım hatta Yunanlılardan da yardım isteyelim ama bulalım şu çocuğu... Bu kadar mı tepkisiz olduk bu kadar mı salatalık rusuz bir millet olduk ya?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000