22 Kasım 2012, Perşembe 14:10:52

İSTİFA HABERLERİNE UÇARAK YANIT VERDİ

O komutan istifa haberinden bir gün sonra savaş uçağına atladı.
  • HERGÜN RUTİN UÇUŞLAR YAPILIYOR, NE YANİ HER UÇUŞ, GÖREV KAPSAMINDA BİR ŞEYE CEVAPMI OLUYOR. BU NE MASKARALIK YAHU.ADAM KUVVET KOMUTANI OLSADA OLMASADA ,CEVAPLI CEVAPSIZ, HER GÖREVLİ,-U Ç M A K Z O R U N D A-
  • Şehit F-4 pilotlarımızın kemikleri sızlıyor, hangi yüzle insan içine çıkıyorsunuz?
  • halinden kimin uçtuğu belli.
  • Komutan nakliye ye sonradan geçmiştir. F 104 den gelmiştir. Yüreği de vardır bileği de. Bu arada nakliyecileri küçük gören zihniyetinde açığa çıkıyor.

Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Mehmet Erten'in, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'e, istifasını sunduğu ancak istifasının Özel tarafından reddedildiği" iddiasının ortaya atıldığı 19 Kasım tarihinden bir gün sonra F-16 savaş uçağıyla uçuş gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

20 Kasım'da değişen angajman kuralları çerçevesinde Suriye hava unsurlarına karşı vur emri yetkisinin verildiği Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'na gittiği öğrenilen Org. Erten, burada incelemelerde bulunduktan sonra, 182. Filo Komutanlığına ait F-16 uçağı ile bir uçuş gerçekleştirdi.

8. Ana Jet Üs Komutanlığı bünyesinde görev yapan F -16 filosu Atmacalar, Güneydoğu Anadolu’daki tehditleri bertaraf etmekle yükümlü. Türk hava sahasını terörist tehditlerin yanı sıra, yabancı ülkelerin olası hava taaruzlarına karşı da korumakla görevli filoda, en seçkin kıdemli pilotlar yer alıyor. “Kanatlarımızın altında özgürsünüz” parolası ile görev yapan filo, 24 saat savunma nöbeti tutuyor. Filo, 2007’den bu yana Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine karşı hava operasyonlarında da aktif rol aldı. Atmacalar, Libya’da Muammer Kaddafi’ye karşı uygulanan ambargo kapsamında da Akdeniz üzerinde uçuşlarda bulundu. Filo, şimdi de Suriye sınırında 24 saat tetikte bekliyor.

Uçuş ile ilgili fotoğraflar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesinde yer aldı. 4 ayrı fotoğrafın yer aldığı site'de detaylı bilgiye yer verilmedi. Orgeneral Erten'in uçuş sırasında bölgenin yanısıra Suriye sınırında da keşif yaptığı öğrenildi. (Vatan)

İSTİFA HABERLERİNE UÇARAK YANIT VERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
HERGÜN RUTİN UÇUŞLAR YAPILIYOR, NE YANİ HER UÇUŞ, GÖREV KAPSAMINDA BİR ŞEYE CEVAPMI OLUYOR. BU NE MASKARALIK YAHU.ADAM KUVVET KOMUTANI OLSADA OLMASADA ,CEVAPLI CEVAPSIZ, HER GÖREVLİ,-U Ç M A K Z O R U N D A-

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Şehit F-4 pilotlarımızın kemikleri sızlıyor, hangi yüzle insan içine çıkıyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
filo komutanı uçmuş ~ 5 yıl önce
halinden kimin uçtuğu belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canım nakliyecim diyen vatandaş a ~ 5 yıl önce
Komutan nakliye ye sonradan geçmiştir. F 104 den gelmiştir. Yüreği de vardır bileği de. Bu arada nakliyecileri küçük gören zihniyetinde açığa çıkıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000