10 Nisan 2010, Cumartesi 17:34:40

İşte Polonya'yı yasa boğan o uçak

Polonya Devlet Başkanı Lech Lech Kacziynski'nin de içinde olduğu Rus imalatı Tupolev Tu-154 tipi uçak Varşova-Smolensk uçuşunu yaparken düştü. Peki, düşen uçak nasıl bir dizayna sahipti? İşte o uçak...
  • tüm polonya halkının başı sag olsun.
  • Polonya devlet baskanin ucaginin ici boyle. Koltuk duzeni vs. Acaba bizim devletin bu tip ucaklarinin duzeni, luksu vs nasil?
  • Buna kim onay vermişti ? neden gecen hafta nukler anlaşma imzalandı ? Bundan ekonomik olarak kim zarar gördü? ABD mi? Rusyamı? Polanya Abd nin elini bunla çok güçlendirmiş ve Rusya devaluasyon dahil çok mali kayba uğradığı bir poletik,füze kriz olmuştu putinin çıkışını hatırlayın bu füzeler sonunda adb ile imza atmak durumunda kaldı? Acaba Bir Faturamı? sessiz bir hesaplaşma mı?Herkes bu olaylarda Ermeniye karşı Kurte karşı Çecene Karşı Türkiyeyi Suçlar hadı bakalım ....
  • Rus ucaklari aerodinamic tasarim ve mekanik olarak cok guclu ama ne yazikki avionic olarak iyi denecek seviyede degil.Kokpit goruntulerine bakinca da anlasiliyor zaten.Durum boyle olunca da pilot faktoru herzaman on planda olmak zorunda.Bu da biyerde asiri kendine guveni ve aci sonu pesinde getirir.Ayaklarin yere basmiyorsa israr etmicen havacilikta.Butun Polonya halkinin basi sagolsun.Onlar hepimizden daha fazla icinden "keske" diyorlar eminim ama neye yarar.

Polonya Devlet Başkanı'nı da taşıyan Tupolev Tu-154 tipi uçak bu sabah saatlerinde Rusya'nın batısında düştü.

Düşen uçaktaki Polonya heyetinde Lech Kaczynkski ile eşi  Maria'nın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Franciszek Gagor, Merkez Bankası Başkanı Slawir Skrzypek, Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrej Kremer, Polonya'nın sürgündeki son Devlet Başkanı Ryszard Kaczorowski, Ulusal Güvenlik Bölümü Başkanı Aleksander Szczyglo, Devlet Başkan Yardımcıları Pawel Wypch ile Mariusz Handzlik, Parlamento Başkan Yardımcısı Jerzego Szmajdzinski gibi üst düzey devlet görevlileri yer alıyordu.

Rus Tupolev şirketinin imalatı olan ve Polonya Hava Kuvvetleri'ne ait 101 numaralı uçağın başkanlık uçuşları için kullanıldığı öğrenildi. İçinde özel VIP donanıma sahip uçakta dinlenme, toplantı odaları, yatak odası ve kalabalık seyahatlerde diğer yolcuların oturacağı özel koltuklar bulunuyordu.

Tupolev şirketi tarafından 1990'da 90A837 imalat numarası ile üretilen Tu-154, aynı yıl Temmuz ayında Polonya Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmişti.

İşte düşen o uçaktan bazı görüntüler:

İşte Polonya'yı yasa boğan o uçak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
tüm polonya halkının başı sag olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Polonya devlet baskanin ucaginin ici boyle. Koltuk duzeni vs. Acaba bizim devletin bu tip ucaklarinin duzeni, luksu vs nasil?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Buna kim onay vermişti ? neden gecen hafta nukler anlaşma imzalandı ? Bundan ekonomik olarak kim zarar gördü? ABD mi? Rusyamı? Polanya Abd nin elini bunla çok güçlendirmiş ve Rusya devaluasyon dahil çok mali kayba uğradığı bir poletik,füze kriz olmuştu putinin çıkışını hatırlayın bu füzeler sonunda adb ile imza atmak durumunda kaldı? Acaba Bir Faturamı? sessiz bir hesaplaşma mı?Herkes bu olaylarda Ermeniye karşı Kurte karşı Çecene Karşı Türkiyeyi Suçlar hadı bakalım ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Rus ucaklari aerodinamic tasarim ve mekanik olarak cok guclu ama ne yazikki avionic olarak iyi denecek seviyede degil.Kokpit goruntulerine bakinca da anlasiliyor zaten.Durum boyle olunca da pilot faktoru herzaman on planda olmak zorunda.Bu da biyerde asiri kendine guveni ve aci sonu pesinde getirir.Ayaklarin yere basmiyorsa israr etmicen havacilikta.Butun Polonya halkinin basi sagolsun.Onlar hepimizden daha fazla icinden "keske" diyorlar eminim ama neye yarar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000