25 Haziran 2012, Pazartesi 10:23:40

HEPSİNİ DÜŞÜRMEMİZ GEREKİRDİ

Genelkurmay Başkanlığı : Bu yıl 114 uçak Türk hava sahasını ihlal etti...
  • Ulkemızı bu sekılde ezıklemeye hakkınız yok. Bu ulkede yasıyorsunuz ve yaptıgınız yorumlar cok kotu. Bu ulkede gerekırse herkes canını feda eder. Ama ulkeyı boyle ezmeyın arkadaslar bızler ezık degılız sadece mantıklı olanı yapmak zorundayız. Dunyanın en onemlı ve gozde ulkelerınde bırıyız basta konum olarak. Bır arkadas demıskı bızımkıler korkak ucakları vuramazlar. Hayır arkadasım vururlar ama vurmuyorlar cunku dogru olan davranıs bu. Hangı ulkeden duydun bu tarz bır olay. Sadece turkıyede mı hava sahası ısgal edılıyor her ulke yasıyor bunu kac ulke vuruyor baska ulkenın ucagını. Bu ezıklık degıldır bu tam tersı medenıyetın ısaretıdır. Kolpalık yoktur. Eger dedıgınız gıbı korkaksak dedıgınız gıbı kacıyorsak bu ulke coktan baska ulkelerın bagımsızlıgı altındaydı. Madem bız korkagız arkadasım neden bıze kımse savas acmıyor ??
  • Neden bu kadar devletı ve mılletı kucumsuyorsunuz. Ne yapalım savasalımmı ıstedıgınız bu mudur? Bır devlet yonetmeK demek herseyde gıdıp savasmakmıdır. Pekı dusunuyormusunuz su an rahat yatıp uyudugunuz yatakta yarın bırgun savas oldugunda nasıl yatabılecegınızı. Bende onaylamıyorum tabıkı surıyenın yaptıgı bu hareketı ama lutfen bızler turk mılletı ve Ataturkun genclıgı olarak boyle ofkeyle hareket etmeyelım ulkemızı her zaman basarılarımızla gosterelım. Bu ulkede bırcok cocuk yetısıyor bı savas olsa yazık degıl mı bu ınsanlara. Devlet bunların hepsını dusunmek zorunda. Bı savas olsa evet hepımız kosarız canımız pahasına ama Atamızın lafını unutmayalım yurtta sulh cıhanda sulh..
  • Hava kuvvetlerine neden güvenemiyorum!!!!! bilmiyorum, eskiler derdi,!!! başkasının Evinin önünde At koşturulmaz.
  • sen omurgasızsan orası senin problemin ! el oğlu dinlermi bu martavalları ,indirir uçağını , israilde türk hava sağsını ihlal etmiş , marifet gibi anlatıyorlar yazık çok yazık !

Hava sahasını ihlal eden her uçak, sorgusuz sualsiz düşürülseydi, Türk Hava Kuvvetleri’nin, bu yıl içinde 114 savaş uçağı düşürmüş olması gerekirdi. Hava sahası ihlalleri, hemen her gün gerçekleşen ve uluslararası hukuka uygun olarak birkaç dakika içinde çözülen olaylardır.

Bu yıl içinde büyük çoğunluğu Yunan Hava Kuvvetleri’ne ait olmak üzere İtalyan ve İsrail uçaklarıyla birlikte toplam 114 uçağın, Türk hava sahasını ihlal ettiği bilgisi Genelkurmay Başkanlığı’nın sitesinde yer alıyor.

Sadece son bir hafta içinde Türk hava sahasını ihlal eden uçak sayısı 6’yı bulmuş durumda. Türk Hava Kuvvetleri, bu uçaklardan hiçbirini düşürmüş değil. Uluslararası hukuk ve prosedüre uygun olarak Türk Silahlı Kuvvetleri, bu ihlallerin tamamını tespit etmiş, yaptığı uyarı üzerine uçaklar Türk hava sahasını terk etmişlerdir.

Uçakların sürati dikkate alındığında 1-2 kilometrelik ihlallerin olağan karşılandığı ve uyarı üzerine hava sahasını terk ettiği de bilinmektedir. Yine Genelkurmay Başkanlığı sitesinde yer alan bilgilere göre, söz konusu uçakların Türk hava sahasını ihlal süreleri, 20 saniye ile 9 dakika arasında değişmektedir. Bu bilgiler de gösteriyor ki, hava sahası ihlalleri, uyarı ve önleme uçuşlarıyla çözülmektedir. (Milliyet)

HEPSİNİ DÜŞÜRMEMİZ GEREKİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

yanlıs ~ 6 yıl önce
Ulkemızı bu sekılde ezıklemeye hakkınız yok. Bu ulkede yasıyorsunuz ve yaptıgınız yorumlar cok kotu. Bu ulkede gerekırse herkes canını feda eder. Ama ulkeyı boyle ezmeyın arkadaslar bızler ezık degılız sadece mantıklı olanı yapmak zorundayız. Dunyanın en onemlı ve gozde ulkelerınde bırıyız basta konum olarak. Bır arkadas demıskı bızımkıler korkak ucakları vuramazlar. Hayır arkadasım vururlar ama vurmuyorlar cunku dogru olan davranıs bu. Hangı ulkeden duydun bu tarz bır olay. Sadece turkıyede mı hava sahası ısgal edılıyor her ulke yasıyor bunu kac ulke vuruyor baska ulkenın ucagını. Bu ezıklık degıldır bu tam tersı medenıyetın ısaretıdır. Kolpalık yoktur. Eger dedıgınız gıbı korkaksak dedıgınız gıbı kacıyorsak bu ulke coktan baska ulkelerın bagımsızlıgı altındaydı. Madem bız korkagız arkadasım neden bıze kımse savas acmıyor ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arkadaslar ~ 6 yıl önce
Neden bu kadar devletı ve mılletı kucumsuyorsunuz. Ne yapalım savasalımmı ıstedıgınız bu mudur? Bır devlet yonetmeK demek herseyde gıdıp savasmakmıdır. Pekı dusunuyormusunuz su an rahat yatıp uyudugunuz yatakta yarın bırgun savas oldugunda nasıl yatabılecegınızı. Bende onaylamıyorum tabıkı surıyenın yaptıgı bu hareketı ama lutfen bızler turk mılletı ve Ataturkun genclıgı olarak boyle ofkeyle hareket etmeyelım ulkemızı her zaman basarılarımızla gosterelım. Bu ulkede bırcok cocuk yetısıyor bı savas olsa yazık degıl mı bu ınsanlara. Devlet bunların hepsını dusunmek zorunda. Bı savas olsa evet hepımız kosarız canımız pahasına ama Atamızın lafını unutmayalım yurtta sulh cıhanda sulh..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emin Bıyık ~ 6 yıl önce
Hava kuvvetlerine neden güvenemiyorum!!!!! bilmiyorum, eskiler derdi,!!! başkasının Evinin önünde At koşturulmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 6 yıl önce
sen omurgasızsan orası senin problemin ! el oğlu dinlermi bu martavalları ,indirir uçağını , israilde türk hava sağsını ihlal etmiş , marifet gibi anlatıyorlar yazık çok yazık !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000