03 Ağustos 2009, Pazartesi 09:16:55

HAVA KUVVETLERİ'NİN YENİ KOMUTANI BELLİ OLDU

TSK’nın komuta kademesi yeniden şekillendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Orgeneral Hasan Aksay getirildi.
  • hikayen çok güzel..birazda açıklı fakat yemezler...artık insanlar duygu sömürüsünü yemiyorlar...herkes görevini yapacak ve karşılığını alacak...olay bu kadar basittir...abartma abarırsın :))
  • HKK lığında devir teslim töreni yapılıyor.Bir değerli komutan görevini kendisinden daha genç yeni komutana devredecek.Zıpprın biri çıkmış, golf diye saçmalamış ve bu kadar akıllı eğitimli insanı kendini savunuyor durumuna sokmuş.Aynen diğer konularda olduğu gibi yaptıkları asker düşmanlığını tekrarlamış bu zavallı.Merak etmeyin bunların maskesi düştü, millet ABD güdümlü bu millet ve asker düşmanlarının kim olduğunu biliyor artık.Sonuç olarak it ürür kervan yürür demiş atalarımız.
  • Üslerin çevresinin temizliği FOD için zorunludur. Bunun için zaten büyük çaba ve para harcanır. FOD hasarı nedeni ile kaybettiğimiz insanlarımız oldu, bırakın maddi zararı... Diğer gelişmiş ülkelerin üslerini gezenler bilir. Yapılanlar az bile... Benim büyük ülkemin dar düşünceli bilgeleri; bu ülke için siz ne yaptınız bunu sorgulayın...
  • Hv.K.K. Kurmay Başkanlığı'na Metin Uca atansın, tek kişilik şovlarını bundan sonra golf sopasıyla yapsın... :)

Yüksek Askeri Şura'nın toplantılarında TSK’nın, komuta kademesi yeniden şekillendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Hasan Aksay getirildi. Aksay 2 yıl süreyle görev yapacak. Gelecek yıl ise hem Genelkurmay Başkanı hem de Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanı değişecek.

Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, 1947 yılında İzmir’de doğdu. Hava kuvvetlerinde Harekat Subaylığı, Filo Komutanlığı, Ottowa Askeri Ateşeliği, 6’ncı Ana Jet Üs Harekat Komutanlığı görevlerini yürüttü. Tuğgeneral olarak 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı, Tümgeneral olarak 1’inci Taktik Hava Kuvvet Komutan Yardımcılığı yaptı.2002’de Korgeneral olan Aksay, 1’inci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevlerinden sonra 2007’de Orgeneral olarak Harp Akademileri Komutanlığına atandı.

Bu arada bir başka atama da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na yapıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Oramiral Uğur Yiğit getirildi.

HAVA KUVVETLERİ'NİN YENİ KOMUTANI BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
hikayen çok güzel..birazda açıklı fakat yemezler...artık insanlar duygu sömürüsünü yemiyorlar...herkes görevini yapacak ve karşılığını alacak...olay bu kadar basittir...abartma abarırsın :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
HKK lığında devir teslim töreni yapılıyor.Bir değerli komutan görevini kendisinden daha genç yeni komutana devredecek.Zıpprın biri çıkmış, golf diye saçmalamış ve bu kadar akıllı eğitimli insanı kendini savunuyor durumuna sokmuş.Aynen diğer konularda olduğu gibi yaptıkları asker düşmanlığını tekrarlamış bu zavallı.Merak etmeyin bunların maskesi düştü, millet ABD güdümlü bu millet ve asker düşmanlarının kim olduğunu biliyor artık.Sonuç olarak it ürür kervan yürür demiş atalarımız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Üslerin çevresinin temizliği FOD için zorunludur. Bunun için zaten büyük çaba ve para harcanır. FOD hasarı nedeni ile kaybettiğimiz insanlarımız oldu, bırakın maddi zararı... Diğer gelişmiş ülkelerin üslerini gezenler bilir. Yapılanlar az bile... Benim büyük ülkemin dar düşünceli bilgeleri; bu ülke için siz ne yaptınız bunu sorgulayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hv.K.K. Kurmay Başkanlığı'na Metin Uca atansın, tek kişilik şovlarını bundan sonra golf sopasıyla yapsın... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000