20 Mart 2010, Cumartesi 16:37:47

Hava Kuvvetleri'nden İsrail açıklaması

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, İsrail'den gelen talep üzerine iki adet askeri uçağın Türk hava sahasını kullanmasına belirli koşullar altında izin verildiğini açıkladı.
  • zamanında çekiç gücüde gördük merak etmeyin onada böyle demiştiniz.....hava kuvetleriii
  • O ucaklara Turkiyeye girecegi en yakin sivil bir havaalanina inme zorunlulugu koyup iyice enine boyuna kontrol edip senin kriterlerine uygun gelmislerse haddi sittir git simdi bu rotada deyip yollama cesaretini bulamadiysan ve sadece lafta " sunlari sunlari yerine getirip oyle ucun" dediysen yaziklaaaarrr yaziklaaaaaarrr olsun hepinize.
  • Burada 3un altindaki yazilanlar enteresan ve bunlari goze alinarak okunursa soyle bir dusunce ortaya cikiyor. ......'istihbarata yonelik elektronik .........' kismi. Biz izin vermedik ama bide CUVAL onlar takti basimiza..... aciklanmasi gerekmez diye dusunuyorum , O ucaklar 'sightseeing' amaciyla gitmediler oraya(inis yapmadan,turladiktan sonra geri donduler). Bendende size bir aciklama sayin komutanlik, burada kimseyi aldatamazsiniz 1,2,3,4 unuzle. ' Ich habe dass nicht gewusst' .....
  • Israel degil ucmak böyle giderse donumusu yukaridan foto cekecek

Komutanlığın internet sitesinde şu açıklama yapıldı:

"1. Bazı basın yayın organlarında İsrail’e ait iki adet casus uçağının Türk hava sahasından geçerek, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir operasyona katıldığı yönünde haberler yer almıştır.

2. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın 04 Mart 2010 tarihli, DHGY/422688 sayılı yazısı ile İsrail’in iki adet Gulfstream tipi askeri uçağına, Nevatim/İsrail - Budapeşte/Macaristan - Varna/Bulgaristan - Nevatim güzergahında 17 Mart 2010 tarihinde Türk hava sahasından üst uçuş izni verilmesi talebi alınmıştır.

3. Genelkurmay Başkanlığı’nın müsaadesi ile söz konusu uçaklara Türkiye Havacılık Bilgi Yayını (AİP)’nda belirtilen kurallara uyması, Türk hava sahasında hava yollarını kullanması, havada yakıt ikmali yapmaması, foto/keşif ve istihbarata yönelik elektronik teçhizat bulundurmaması koşulları ile uçuş izni verilmiştir.

4.  Bu kapsamda; İsrail’e ait iki adet Gulfstream tipi askeri uçak, 17 Mart 2010 Çarşamba günü Türk hava sahasına Güneybatı kısmında bulunan “TOMBİ” noktasından saat 09.35’te giriş yapmış ve kuzeybatı kısmında bulunan “MAKOL” noktasından saat 10.30’da terk etmiştir. Aynı uçaklar dönüş rotasında Türk hava sahasına “RİXEN” noktasından saat 13.30’da giriş yapmış ve “TOMBİ” noktasından saat 14.20’de terk etmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Hava Kuvvetleri'nden İsrail açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
zamanında çekiç gücüde gördük merak etmeyin onada böyle demiştiniz.....hava kuvetleriii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
O ucaklara Turkiyeye girecegi en yakin sivil bir havaalanina inme zorunlulugu koyup iyice enine boyuna kontrol edip senin kriterlerine uygun gelmislerse haddi sittir git simdi bu rotada deyip yollama cesaretini bulamadiysan ve sadece lafta " sunlari sunlari yerine getirip oyle ucun" dediysen yaziklaaaarrr yaziklaaaaaarrr olsun hepinize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Burada 3un altindaki yazilanlar enteresan ve bunlari goze alinarak okunursa soyle bir dusunce ortaya cikiyor. ......'istihbarata yonelik elektronik .........' kismi. Biz izin vermedik ama bide CUVAL onlar takti basimiza..... aciklanmasi gerekmez diye dusunuyorum , O ucaklar 'sightseeing' amaciyla gitmediler oraya(inis yapmadan,turladiktan sonra geri donduler). Bendende size bir aciklama sayin komutanlik, burada kimseyi aldatamazsiniz 1,2,3,4 unuzle. ' Ich habe dass nicht gewusst' .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Israel degil ucmak böyle giderse donumusu yukaridan foto cekecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000