29 Temmuz 2013, Pazartesi 12:27:26

HAVA KUVVETLERİ'NDE FLAŞ İDDİA

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı ve Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun istifa ettikleri öne sürülüyor.
  • Yaz dönemi askeriyede istifa dönemidir, eskiden de böyleydi, gelecekte de böyle olmaya devam edecek. Mevzuatlarında anormal bir değişiklik olmazsa...
  • Sanli ordumu hangi sanli ordu silivri ceza evinde 15 balyoz davasina girdim 21 ergenekon davasina girdim avukatlari ve aileleri araciligiyla masum kedi rolu oynayan generalleri gordum diger sivilleri gordum turkiyenin gercegi diye basinda darbecileri koruyanlari gordum bir tanidiginiz veya oglunuz silivri cezaevinde benim gibi askerlik yapsinda anlatsin sizlere durusmada herseyi itiraf eden komutanlar ve siviller sizler o durusma salonunda neler yasaniyor bilemessiniz...
  • Tarihide göstermis oldugu basari ve zaferler ile ile anilan SANLI ORDUMUZ, yani ulu önderimiz ATATÜRK`ün bize miras biraktigi SANLI ORDUMUZ`un nerdeyse isportaya düsmesi her vatan evladinin yüregini aglatmali.....!!!...Suriye bile bizim celik kanatli kartalimizi denize gömüyor ve biz hepmimiz sessiz kaliyoruz !!!!.....UYANALIM ARTIK !!!!!!......Bir Mustafa Kemal ATATÜRK daha gelip bizleri bir kurtarmaz !!!!.....yazdiklarimin konu ile ne alakasi var diye soranlar bir daha okusun lütfen, onlara bu satirlar daha sonra malum olur !!!
  • Haberinizde yer alan"İstifacı General" lafıyla ne demek istiyor; hangi akla hizmet ediyorsunuz?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın adı Uludere’de 35 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği olay sırasında gündeme gelmişti.

Hürriyet'in haberine göre Yüksek Askeri Şura’nın 1-4 Ağustos ayındaki toplantısı öncesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı istifa iddiası ile sarsıldı. Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın istifa ettiği öne sürülüyor. Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun da istifacı generaller arasında olduğu belirtiliyor. Her iki istifanın durdurulması için Genelkurmay Başkanlığı’nın devreye girdiği bildirildi.

2013 yılı başından bugüne kadar Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 123’ü pilot olmak üzere 170’e yakın subayın istifa ettiği bildirildi. Askeri kaynaklar, “Maaş yetersizliği, ailevi nedenler ya da diğer mazaretler nedeniyle ayrılmak isteyen personelin bu talepleri her yılın Ocak ayından itibaren alınmaya başlanır. Zorunlu hizmetlerini tamamlayan pilotların büyük çoğunluğu da ekonomik nedenlerden dolayı özel havayollarını tercih ediyor” değerlendirmesini yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın Uludere’de 35 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği olay sırasında gündeme gelmişti.

HAVA KUVVETLERİ'NDE FLAŞ İDDİA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Normal.. ~ 5 yıl önce
Yaz dönemi askeriyede istifa dönemidir, eskiden de böyleydi, gelecekte de böyle olmaya devam edecek. Mevzuatlarında anormal bir değişiklik olmazsa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Sanli ordumu hangi sanli ordu silivri ceza evinde 15 balyoz davasina girdim 21 ergenekon davasina girdim avukatlari ve aileleri araciligiyla masum kedi rolu oynayan generalleri gordum diger sivilleri gordum turkiyenin gercegi diye basinda darbecileri koruyanlari gordum bir tanidiginiz veya oglunuz silivri cezaevinde benim gibi askerlik yapsinda anlatsin sizlere durusmada herseyi itiraf eden komutanlar ve siviller sizler o durusma salonunda neler yasaniyor bilemessiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SANLI ORDUMUZ ~ 5 yıl önce
Tarihide göstermis oldugu basari ve zaferler ile ile anilan SANLI ORDUMUZ, yani ulu önderimiz ATATÜRK`ün bize miras biraktigi SANLI ORDUMUZ`un nerdeyse isportaya düsmesi her vatan evladinin yüregini aglatmali.....!!!...Suriye bile bizim celik kanatli kartalimizi denize gömüyor ve biz hepmimiz sessiz kaliyoruz !!!!.....UYANALIM ARTIK !!!!!!......Bir Mustafa Kemal ATATÜRK daha gelip bizleri bir kurtarmaz !!!!.....yazdiklarimin konu ile ne alakasi var diye soranlar bir daha okusun lütfen, onlara bu satirlar daha sonra malum olur !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstifacı??? ~ 5 yıl önce
Haberinizde yer alan"İstifacı General" lafıyla ne demek istiyor; hangi akla hizmet ediyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000