01 Eylül 2009, Salı 07:19:48

Hava Harp Okulu'nda mezuniyet heyecanı

Hava Harp Okulu diploma ve sancak devir-teslim töreni, Cumhurbaşkanı Gül'ün de katılımıyla gerçekleştirildi. Tören sonunda Türk Yıldızlarının sunduğu gösteri uçuşu, büyük beğeni topladı...
  • Askerlere çatmak sonuçta çokta çözüm getirmiyor her ne kadar bazı konularda haklılık payı olsada.. son zamanlarda bu tip yorumlar onların kendilerince herkes bize düşman tavrını dahada pekiştiriyor bence bu tip yorumların geregi yok yararıda yok herkes işine baksın zaten sivil asker bi şekilde dengelenecek zaman içinde...
  • yiyosa sende o okulu bitir mecburi hizmete kadar bekle öyle git airline'a.O okuldan mezun olmak şereftir. Mezunlarına dil uzatmak da şerefsizlik .Kadife eldiven içinde demir yumruk olmak zordur.
  • Vatan için yaptığın bir şey söylesene...
  • Emeği, alın teri ile H.H.O. dan mezun olmuş bu gençlere laf atan karaktersiz önce kendini irdelesin...

Hava Harp Okulu'ndan 55. dönem olarak mezun olan 2'si dost ve müttefik ülkelerden olmak üzere toplam 197 pilot adayı genç teğmen, düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Törende, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da hazır bulundu.

İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş açılış konuşması yaptı. Daha sonra kürsüye gelen devre birincisi Teğmen Emrah Sezgin'in mezunlar adına yaptığı konuşma büyük alkış aldı.

Konuşmaların tamamlamasıyla birlikte dereceye giren öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Başarılı öğrenciler diplomalarını Cumhurbaşkanı Gül, Meclis Başkanı Şahin, Başbakan Erdoğan ve Orgeneral Başbuğ'un elinden aldı.

Diploma töreninin hemen ardından havalanan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar, alan üzerinde alçak uçuş yaptı. Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının gösterisi, törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi. Büyük beğeni toplayan Türk Yıldızlarının gösterisiyle birlikte tören sona erdi.

Hava Harp Okulu'nda mezuniyet heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Askerlere çatmak sonuçta çokta çözüm getirmiyor her ne kadar bazı konularda haklılık payı olsada.. son zamanlarda bu tip yorumlar onların kendilerince herkes bize düşman tavrını dahada pekiştiriyor bence bu tip yorumların geregi yok yararıda yok herkes işine baksın zaten sivil asker bi şekilde dengelenecek zaman içinde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yiyosa sende o okulu bitir mecburi hizmete kadar bekle öyle git airline'a.O okuldan mezun olmak şereftir. Mezunlarına dil uzatmak da şerefsizlik .Kadife eldiven içinde demir yumruk olmak zordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Vatan için yaptığın bir şey söylesene...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Emeği, alın teri ile H.H.O. dan mezun olmuş bu gençlere laf atan karaktersiz önce kendini irdelesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000