11 Temmuz 2012, Çarşamba 16:34:48

GENELKURMAY'DAN YENİ AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, uluslararası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen uçağın enkazının arama kurtarma faaliyetleri hakkında bir açıklama yaptı.
  • Ben askeri konulardan anlamam...Ancak sonuç nedir ? Çocuklarımız kim vurduya mı gitmiş oluyorlar ?
  • rusyanin elinde bati dunyasinin tahmin bile edemedigi silahlar mevcut. ucagimiza isabet eden de bunlardan biri olan lazer bazli fuze olmasi muhtemel.
  • Ne diyecekler,suriye karasularına girdik uçaksavarmı düşürdü diyecekler,lütfen herkes dürüst olsun.uçağı uçaksavar ile düşürdüler.motor kısmı ve burun kısmı sağlam uçağın.

Türk Silahlı Kuvvetleri, internet sitesi üzerinden 4 maddelik açıklama yaptı..

İşte o açıklama:

1.   22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslararası hava sahasında, görev uçuşu yaparken, radar ve telsiz teması kesilen ve müteakiben Suriye resmi makamlarınca kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edilen Hv.K.K.lığımıza ait RF-4 uçağımız ile ilgili bilgiler bugüne kadar doğru ve tam bir şeffaflık içinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bundan sonra da aynı şekilde paylaşılmaya devam edilecektir. Konuyla ilgili son gelişmeler aşağıda sunulmuştur.

2.   Arama ve kurtarma faaliyeti sırasında su yüzeyinden toplanan malzemeler, Jandarma Kriminal Daire Başkanlığınca incelenmiş ve tanzim edilen rapora göre; malzemeler üzerinde petrol türevi herhangi bir yangın başlatıcı ve hızlandırıcı madde profiline, organik ve inorganik patlayıcı madde artığına ve herhangi bir mühimmata ait olduğu değerlendirilen bir bulguya rastlanmamıştır. Ayrıca, Hv.K.K.lığı tarafından, elde mevcut parçalar ile halen deniz dibinde bulunan parçaların kamera görüntüleri üzerindeki teknik inceleme devam etmektedir.

3.   Diğer taraftan, uçağımızın enkazının aranması ve kurtarılması faaliyetlerine Dz.K.K.lığı ve Sahil Güvenlik K.lığına ait 4 adet askeri gemi ile devam edilmektedir. Bu kapsamda, belirlenen ilave alanlarda, TCG ÇEŞME hidrografi gemisi tarafından dip taraması faaliyeti icra edilmektedir.

4.   NAUTILUS araştırma gemisinin, kamera sistemindeki arıza nedeniyle bölgeden ayrılması üzerine, deniz dibinde tespit edilen ve halen çıkarılamayan parçaların denizden çıkarılması için yeni imkânların araştırılmasına başlanmıştır.

GENELKURMAY'DAN YENİ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar

Sonuç nedir ? ~ 6 yıl önce
Ben askeri konulardan anlamam...Ancak sonuç nedir ? Çocuklarımız kim vurduya mı gitmiş oluyorlar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rusyanin suriyeye indirdigi silahlar.. ~ 6 yıl önce
rusyanin elinde bati dunyasinin tahmin bile edemedigi silahlar mevcut. ucagimiza isabet eden de bunlardan biri olan lazer bazli fuze olmasi muhtemel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçaksavar ~ 6 yıl önce
Ne diyecekler,suriye karasularına girdik uçaksavarmı düşürdü diyecekler,lütfen herkes dürüst olsun.uçağı uçaksavar ile düşürdüler.motor kısmı ve burun kısmı sağlam uçağın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000