18 Mart 2009, Çarşamba 08:38:36

Genelkurmay'dan kaza açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, F-4 savaş savaş uçağının Konya'da düşmesinin nedeninin kaza kırım heyeti incelemesi sonucunda açıklığa kavuşacağını bildirdi.
  • YAŞASIN TÜRK HAVA KUVVETLERİ PİLOTLARI,ŞAHİNLER HEPİNİZ BİRER KAHRAMANSINIZ... AMA ORDUDA KALMAK ŞARTIYLA,,
  • Tartışmayı bırakın, 1 şehidimiz var. Şunu da gönül rahatlığı ile söylüyorum. Hava Kuvvetleri Komutanlığımız uçakların bakımlarını muntazam olarak yapmaktadır. Orası THY değil arızalı uçaklarla insanları uçursunlar. Ayrıca bir pilot hiç de kolay yetişmiyor. HKK'lığı böyle emek verdiği insanları arızalı uçuracak bir kurum değil. Merak edenlere önemle duyurulur. Şehit Pilotumuza Allah'tan Rahmet, Yakınlarına başsağlığı diliyorum.
  • İster Sivil havacılık ister Askeri havacılık olsun her kazada yürekler yanar.Ancak yüce Türk ulusu düşen uçağının yerine yenisini koyar ama, kaybettiği pilotunu geri getirememenin acısını her zaman yüreğinde hisseder.Bir jet uçağının düşüşünde de ben bu duyguları hissederim.Askeri havacılıkta Kaza kırım ekiplerinin hazırladığı MKR(müşterek Kanaat Raporları)nın önemi bunun için vardır.Her MKR kitapçığı bir havacının ders alması gereken önerilerle doludur.MKR lerden ders almadan sadece teknik neşriyata bakarak "süper havacıyım" diyenin aklına şaşarım.Eğer Uçak düşüşünde pilot uçaktan atlamışta şehit olmuşsa bir değil yüz defa alacağımız ders vardır.Şinasi Akay /Em.Uçak Uçuş sistemleri Analisti
  • BİRYERİ TERLEMEDEN UÇAN ARKADAŞ ... SİLAHLI KUVVETLERD E BÜTÜN KAZALARIN ARAŞTIRMASI İLGİLİ YERLERDE GEREĞİ GİBİ YAPILIR VE TEDBİRLER ALINIR. SAPLA SAMANI KARIŞTIRMA.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir F-4 uçağının saat 14.45'te eğitim uçuşu esnasında Konya'nın Altınekin ilçesi Ayışığı Köyü civarında düştüğü anımsatıldı.

Kazada, uçakta bulunan 2 pilot subaydan birinin şehit olduğu, diğerinin yaralı kurtulduğu belirtilen açıklamada, olayın meydana geliş nedeninin, kaza kırım heyeti incelemesi sonucunda açıklığa kavuşacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesi, silah arkadaşları ve Yüce Milletimize başsağlığı, yaralı personelimize acil şifalar dileriz” denildi.

 

Genelkurmay'dan kaza açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
YAŞASIN TÜRK HAVA KUVVETLERİ PİLOTLARI,ŞAHİNLER HEPİNİZ BİRER KAHRAMANSINIZ... AMA ORDUDA KALMAK ŞARTIYLA,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tartışmayı bırakın, 1 şehidimiz var. Şunu da gönül rahatlığı ile söylüyorum. Hava Kuvvetleri Komutanlığımız uçakların bakımlarını muntazam olarak yapmaktadır. Orası THY değil arızalı uçaklarla insanları uçursunlar. Ayrıca bir pilot hiç de kolay yetişmiyor. HKK'lığı böyle emek verdiği insanları arızalı uçuracak bir kurum değil. Merak edenlere önemle duyurulur. Şehit Pilotumuza Allah'tan Rahmet, Yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İster Sivil havacılık ister Askeri havacılık olsun her kazada yürekler yanar.Ancak yüce Türk ulusu düşen uçağının yerine yenisini koyar ama, kaybettiği pilotunu geri getirememenin acısını her zaman yüreğinde hisseder.Bir jet uçağının düşüşünde de ben bu duyguları hissederim.Askeri havacılıkta Kaza kırım ekiplerinin hazırladığı MKR(müşterek Kanaat Raporları)nın önemi bunun için vardır.Her MKR kitapçığı bir havacının ders alması gereken önerilerle doludur.MKR lerden ders almadan sadece teknik neşriyata bakarak "süper havacıyım" diyenin aklına şaşarım.Eğer Uçak düşüşünde pilot uçaktan atlamışta şehit olmuşsa bir değil yüz defa alacağımız ders vardır.Şinasi Akay /Em.Uçak Uçuş sistemleri Analisti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BİRYERİ TERLEMEDEN UÇAN ARKADAŞ ... SİLAHLI KUVVETLERD E BÜTÜN KAZALARIN ARAŞTIRMASI İLGİLİ YERLERDE GEREĞİ GİBİ YAPILIR VE TEDBİRLER ALINIR. SAPLA SAMANI KARIŞTIRMA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000