26 Ekim 2009, Pazartesi 19:40:52

Genelkurmay süper jetine kavuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da Gulfstream 550 uçağına kavuşuyor.
  • envanterde 2 adet citation 7 ve bir adet gulfstream 4 var...nerden baksanız yaklaşık 15 senelik uçaklar ne eskimesi..gayette güzel uçaklar...fakat s.... yaraştıracagız ya milletle...buğün gulfstream 5 yarın gulfstream 6...bunu sonu yok...çünkü vatandaşa gelince para yk kusura bakmayın...yukarıya gelince al ne alırsan mantığı...acaba rahat uyuyabiliyorlar mı gece yatınca...bence hemde çok güzel uyuyorlar kesinlikleee....yazık çok yazık olan vatandaşa olıyor hrzaman
  • Benim anlamadığım... zaten TSK envanterinde 2 tane G4 var bir iki tane de cıt650 var, onlar eskidi miki?
  • Haklısınız varmış. Ben merakımdan onlarla da ilgili birşeyler okumak istedim. Bakındım, arama yaptığımda bulamayınca sorma gereği duydum. Özür dilerim.
  • http://www.airporthaber.com/v3/readnews.php?newid=12743 bak varmış demekki

Sanalpilot adlı internet sitesinde Genelkurmay Başkanlığı için hazırlanan Gulfstream 550 tipi uçağın ilk kez fotoğrafı yayınlandı. Gulfstream 550 tipi uçak, ABD’nin Long Beach şehrindeki hangar önünde görüntülendi.

Kuyruğunda Türk bayrağı logosu bulunan uçağın üzerindeki hem İngilizce hem de Türkçe olarak Türk Hava Kuvvetleri yazısı dikkat çekti.

Uçağın Türkiye’ye ne zaman geleceği şimdilik bilinmezken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kullanımı için alınan uçak Nisan ayında Türkiye’ye gelmiş ve TC-DAP adını almıştı.

Genelkurmay Başkanlığı Gulfstream firmasına aynı tipten iki uçak siparişi vermişti.

Gulfstream 550 uçağının seyir yüksekliği 15 bin 545 metre, maksimum kalkış ağırlığı 41 bin 277 kilogram, yolcu kapasitesi 14-18, gövde uzunluğu 29,4, yüksekliği 7,9, kanat açıklığı 28,5, kabin uzunluğu 15,3, kabin yüksekliği 1,88, kabin eni ise 2,24 metre.

12 bin 500 kilometre menzile sahip bu tip uçaklar Türkiye`den ABD`ye durmaksızın uçabiliyor.`Geliştirilmiş Görüntüleme Sistemi`ne sahip olan uçak, kızıl ötesi kameraları ile görüş mesafesinin azaldığı kötü hava koşullarında dahi pilota rahat ve güvenli bir iniş sağlıyor.

Genelkurmay süper jetine kavuşuyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 9 yıl önce
envanterde 2 adet citation 7 ve bir adet gulfstream 4 var...nerden baksanız yaklaşık 15 senelik uçaklar ne eskimesi..gayette güzel uçaklar...fakat s.... yaraştıracagız ya milletle...buğün gulfstream 5 yarın gulfstream 6...bunu sonu yok...çünkü vatandaşa gelince para yk kusura bakmayın...yukarıya gelince al ne alırsan mantığı...acaba rahat uyuyabiliyorlar mı gece yatınca...bence hemde çok güzel uyuyorlar kesinlikleee....yazık çok yazık olan vatandaşa olıyor hrzaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Benim anlamadığım... zaten TSK envanterinde 2 tane G4 var bir iki tane de cıt650 var, onlar eskidi miki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Haklısınız varmış. Ben merakımdan onlarla da ilgili birşeyler okumak istedim. Bakındım, arama yaptığımda bulamayınca sorma gereği duydum. Özür dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
http://www.airporthaber.com/v3/readnews.php?newid=12743 bak varmış demekki

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000