28 Haziran 2012, Perşembe 13:38:02

GENELKURMAY: O HABER YALAN

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından vurulan uçaktaki pilotları arama çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.
  • Bu olasiligi hic dusunmemistim deneme amacli FF kodlarini test etmelerini....Demekki onun icin bizim cocuklardan kurban verildi
  • iki canimiz gitmis gunler sonra konusulanlara bak. Allah rahmet eylesin. Cocuklari unuttu ble herkes. Bastan beri, kim vurdu, nerde vurdu, neyle vurdu, yok postal, yok kask. Kardesim bir rahmet okuyup acili aileleri rahat birakmak bukadar mi zor?

İşte Genelkurmay'dan yapılan o açıklama:

1.   22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslararası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hv.K.K.lığımıza ait RF-4 uçağı ile temasın kesilmesini müteakip başlatılan arama kurtarma faaliyetleri, her gün beş askeri gemi/bot (1 fırkateyn, 1 hücümbot, 1 karakol gemisi, 2 sahil güvenlik botu) bir uçak (CN-235), dört arama kurtarma helikopteri ile devam ettirilmiştir. Ayrıca, Dz.K.K.lığına ait hidrografi gemisi, 26 Haziran 2012 tarihinden itibaren bölgede derin su araması faaliyetlerine başlamıştır.

2.   Arama ve kurtarma faaliyetlerinin başlangıcından itibaren, olay bölgesi deniz unsurları tarafından 24 saat süre ile, hava unsurları tarafından gündüz süresi içerisinde sürekli olarak aranmıştır.

3.   Arama ve kurtarma çalışmaları esnasında pilotlarımıza ait bazı malzeme ile uçağa ait bazı parçalar bulunmuştur.

4.   Bugüne kadar 70x23 mil karelik bir alan taranmış, ancak pilotlarımıza ve uçağın enkazına henüz ulaşılamamıştır.

5.   Ortalama derinliği 1260 metre olan arama bölgesinde, hidrografi gemisinin dışında başka bir gemi bulunmasına dair çalışmalar Dışişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli olarak sürdürülmektedir.

Bu arada Genelkurmay'dan yapılan ikinci açıklamada Türk savaş uçağına İsrail'de bir başka uçağın kodlarının yüklendiği iddiaları da yalanlandı. Açıklamada şöyle denildi:

"28 Haziran 2012 tarihli Yeniçağ gazetesinde; bir milletvekiline atfen Suriye'den çalınan bir MIG-21 uçağının kodlarının Tel Aviv'de çözülüp İncirlik'te Türk Hava Kuvvetlerine ait bir RF-4 uçağına aktarıldığına dair iddia yer almıştır.

2.   Söz konusu iddia tamamen hayal mahsulüdür."

GENELKURMAY: O HABER YALAN

Facebook Yorum

Yorumlar

evet yaa ~ 6 yıl önce
Bu olasiligi hic dusunmemistim deneme amacli FF kodlarini test etmelerini....Demekki onun icin bizim cocuklardan kurban verildi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iki can ~ 6 yıl önce
iki canimiz gitmis gunler sonra konusulanlara bak. Allah rahmet eylesin. Cocuklari unuttu ble herkes. Bastan beri, kim vurdu, nerde vurdu, neyle vurdu, yok postal, yok kask. Kardesim bir rahmet okuyup acili aileleri rahat birakmak bukadar mi zor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000