01 Aralık 2014, Pazartesi 13:10:57

F-16 UÇAĞIMIZ DÜŞTÜ

Uçaktan paraşütle atlayan pilotun sağ kurtulduğunu bildirdi. Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yaptıktan sonra ilçenin 36 kilometre güneybatısındaki Mecitözü Konaklı mevkisinde düşen uçağın enkazına ulaşıldı.
  • Yazık; Hava Kuvvetlerinde nasıl pilot olarak mezun olunabildiğinden habersiz , burda da kendi gibi pilot olundu sanıyor, yorum bile yapamıyo ama haset dibine kadar. Yeter be sizden çok gelicek mi daha baltalar
  • Savasta bile bu kadar ucak kaybi olmaz, nedir bu arkadas hergun bir ucak dusuyor.
  • Ucaklar duserse dussun, para ile yenisi alinir, esas olan insan hayatidir. Pilot arkadasimiz en dogrusunu yapmis, gecmis olsun.
  • Merhaba degerli arkadaslarim, Hicbir pilot mecburi kalmaz ise ucagini terketmez. Daha sebebini bile bilmeden pilota insanlar yuklenmeye baslamis. Tabiki uzucu bir olay elimizde binlenrce bu tip ucaktan yok. AmA o ucuslarin sizlerin o rahat koltujlardan burada sacmalamasi icin gece gunduz havada oldugunu bilin.

Genelkurmay Başkanlığı, Merzifon’daki 5′inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkış yapan F-16 uçağının henüz bilinmeyen bir nedenle Merzifon’un 36 kilometre güneybatısında düştüğünü açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Ana Jet Üs Komutanlığı / Merzifon'dan, 01 Aralık 2014 günü saat 10.49'da, planlı eğitim uçuşu için kalkış yapan 152'nci Filoya ait bir adet F-16C uçağı saat 12.05'te Merzifon'un 36 km güneybatısındaki Mecitözü / Konaklı mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle düşmüş; olayda uçağın pilotu uçaktan paraşütle atlamış ve sağ olarak kurtulmuştur. Pilotun hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Gerekli idari ve adli işlem başlatılmıştır” denildi.

UÇAĞIN ENKAZA ULAŞILDI
Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yaptıktan sonra ilçenin 36 kilometre güneybatısındaki Mecitözü Konaklı mevkisinde düşen uçağın enkazına ulaşıldı.

Çorum merkeze bağlı Konaklı köyü kırsalı Küçükkale mevkisinde uçağın düşmesinin ardından jandarma ve komando ekiplerinin bölgede başlattığı çalışmaların ardından uçağın enkazına rastlandı. Ekipler, F-16 uçağının parçalarının yayıldığı alanda incelemelerini sürdürüyor.

Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yapan F-16 uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Merzifon'un 36 kilometre güneybatısındaki Konaklı mevkisinde düşmüş, uçaktan paraşütle atlayan pilot, sağ kurtulmuştu.

Merzifon Devlet Hastanesine kaldırılan pilot, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından askeri hastaneye sevk edilmişti.

F-16 UÇAĞIMIZ DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yazık; Hava Kuvvetlerinde nasıl pilot olarak mezun olunabildiğinden habersiz , burda da kendi gibi pilot olundu sanıyor, yorum bile yapamıyo ama haset dibine kadar. Yeter be sizden çok gelicek mi daha baltalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kac oldu ~ 4 yıl önce
Savasta bile bu kadar ucak kaybi olmaz, nedir bu arkadas hergun bir ucak dusuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucaklar duserse dussun, para ile yenisi alinir, esas olan insan hayatidir. Pilot arkadasimiz en dogrusunu yapmis, gecmis olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MEHMET EL ~ 4 yıl önce
Merhaba degerli arkadaslarim, Hicbir pilot mecburi kalmaz ise ucagini terketmez. Daha sebebini bile bilmeden pilota insanlar yuklenmeye baslamis. Tabiki uzucu bir olay elimizde binlenrce bu tip ucaktan yok. AmA o ucuslarin sizlerin o rahat koltujlardan burada sacmalamasi icin gece gunduz havada oldugunu bilin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000