04 Ocak 2013, Cuma 17:17:19

DAVUTOĞLU'NDAN 'ESİR' AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Singapur Dışişleri ve Adalet Bakanı Kasiviswanathan Shanmugam Marriott Otel'de yaptıkları görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi ve esir Türk askeri iddialarına yanıt verdi.
  • e yaşasın eşbaşkan
  • birakin olay bitti patriotlar geldi bölge amerikanin sayesinle pkk bölgesi ilan edilecek apo ile görüsmeler yapiliyor hee sayi bunun adi "acilim "büyük orta dogu projesi ....yorum?
  • allahı aşaılamak ve aşağılanan allahı savunan kullar? mülümanların anlatıları var kabeye giren muhammedin putları kırması ve putların kendilerini savunmaması. ne garip tesadüf değil mi?
  • aciklayabilir mi? Adi gecen personel nerede peki? Turkiye de iseler ortaya cikip gorunsunler. Yoksa bu ispiyonculuk kime neye yaradi anlayalim?

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Davutoğlu, Suriye'de bazı Türk görevlilerinin yakalandığı iddiasıyla ilgili soru üzerine, son dönemlerde psikolojik operasyon bağlamında bu tür haberlerin çıkarıldığını söyledi.

Davutoğlu, şöyle konuştu: "Türk ordusunun disiplini herkesçe bilinirken ve bu anlamda herhangi bir şahsi teşebbüsün yapılması mümkün değilken, tekrar tekrar bu haberlerin, çoğu da dış mahreçli olarak, dış kaynaklı olarak, manipülasyon amaçlı bu haberlerin Türk basınında yer almasını doğrusu yadırgıyoruz.

Ama daha çok yadırgadığımız böylesine temelsiz haberlere dayalı olarak anamuhalefet partisinin bu tarz soru önergeleriyle, sanki bunun gerçeklik payı varmış gibi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni uluslararası alanda zor durumda bırakacak, bu şekilde açıklamalarda bulunmasıdır.

Kesinlikle Genelkurmay Başkanlığımızın yaptığı açıklama gibi, ben de burada teyiden söylüyorum. Hiçbir Türk askeri, Türk subayı Suriye'de herhangi bir şekilde bulunmamaktadır. Bu konuda son derece açıklama nettir, sarihtir"

DAVUTOĞLU'NDAN 'ESİR' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

isim/rumuz ~ 6 yıl önce
e yaşasın eşbaşkan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pkk ~ 6 yıl önce
birakin olay bitti patriotlar geldi bölge amerikanin sayesinle pkk bölgesi ilan edilecek apo ile görüsmeler yapiliyor hee sayi bunun adi "acilim "büyük orta dogu projesi ....yorum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prometheus ~ 6 yıl önce
allahı aşaılamak ve aşağılanan allahı savunan kullar? mülümanların anlatıları var kabeye giren muhammedin putları kırması ve putların kendilerini savunmaması. ne garip tesadüf değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birisi ~ 6 yıl önce
aciklayabilir mi? Adi gecen personel nerede peki? Turkiye de iseler ortaya cikip gorunsunler. Yoksa bu ispiyonculuk kime neye yaradi anlayalim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000