23 Haziran 2012, Cumartesi 01:06:58

DAKİKA DAKİKA UÇAK KRİZİ

İşte Türkiye ile Suriye arasındaki uçak krizinin dakika dakika seyri...
  • ne cok savas tamtamcilari varmis..biz zaten hemen gaz yiyen milletiz.butun oyunlar turkiyeyi savasin icine cekmek gerekli gereksiz herseye mudahil oluyoruz zaten
  • Israil Suriyenin nükler tesisini F15 ile vuruyor ve yakit tankini sanliurfaya firlatip kaçiyor hiçbirsey olmuyor bizim zavalli 40 senelik RF4E hemen vuruluyor. Fakat o fantom suriye üzerinde casusluk yapiyor bir Suriye MIG uçagi da Türkiye üzerinde casusluk yapsaydi biz de düsürürdük. Suriye ile dalga geçmemek lazim.!!!!!!!!!!!! artik kasinmiyalim.
  • Evet Turkiye surekli tavir aliyor alacak aldi.Hep ayni senaryolar ne oldu marmara gemisini tutsak ettik kac kisiyi katlettiler bunlari israil unutmadi ama bize unutturdular.Ne oldu Fransa ile ekonomik iliskiler sonaa erecekti o olacakti bu olacakti sonuc Basbakanimiz olayin gundemden kalririlmasini istedi.Simdi Suriyeye tavir alacaz gerekeni yapacaz diyolar keske yapilabilse.
  • beyler ,inanınki bu olay bilerek tezgahlandıgını ve Türkiyenin sırf Suriyeye girmesi için yapılmış olan bir olay oldugunu tarih zaten yıllar sonra yazacaktır.Şimdi herkes savaş çıglıkları atmasın sakın sakın..Şu ana kadar Türkiye -Abd-Suriye arasındaki olan olayları dikkatlice inceleyin ne oldugunu Abd nin bizim askerimizi kullanarak Suriyeye girip BOP projesi için Türkiyeyi her alanda zayıf düşürerek sonunda parçalama operasyonu oldugunu göreceksiniz...

Saat: 14.45

Genelkurmay'dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, “görev uçuşu için saat 10.30'da Malatya-Erhaç meydanından kalkış yapan bir uçağımızla saat 11.58'de Hatay'ın güneybatısında, deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesildi” ifadeleri kullanıldı.

Yaklaşık 3 saattir radar ve telsiz teması kurulamayan uçağa ulaşmak için arama ve kurtarma çalışması başlatıldığı kaydedildi

Saat 16.00

DHA uçağın düşüş haberini duyurdu

Türk Hava Kuvvetleri’ne ait bir savaş uçağı, Malatya’dan havalandıktan sonra Akdeniz üzerinde kayboldu. Pilotlarla irtibat kurulamazken, bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Saat 19.30

Başbakan Erdoğan Ankara'da ayağının tozuyla bir basın açıklaması yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay yakınlarında düşen uçakla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın gerekli açıklamayı yaptığını belirterek, “Uçağımızın kaybı, düştüğü noktasında, 'düşürüldü' diyemiyorum çünkü kesin bilgiler elde olmadıktan sonra bunu söylemek mümkün değil” dedi.

Saat: 20.00

Uçağın düştüğü yer kesinleşti

Malatya’dan kalktıktan sonra, Hatay’ın Samandağ İlçesi güneyinde Akdeniz üzerindeyken irtibat kesilen RF- 4E ’Phantom’ keşif uçağının düştüğü yerin, Hatay’ın güneyinde, Suriye’nin Lazkiye kentinin 8 mil açağı olduğu kesinleşti.

Askeri kaynaklar, olayın Suriye’nin hava sahasını ihlal olmadığını, Türk ve Suriye’nin Sahil Güvenlik botlarının uçağın düştüğü bölgede müşterek arama çalışması yaptığını bilgisini verdi.

Saat 21.10

Cumhurbaşkanı Gül'den uçak krizi ile ilgili ilk açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hatay'ın güneybatısında düşen askeri uçakla ilgili, yetkililerin konuyu takip ettiğini belirterek, “Kesinleşince açıklayacaklar” dedi.

Saat: 22.00

Başbakanlık'ta kritik zirve başladı

Başbakan Erdoğan'ın başkanlığındaki zirve 2.5 saat sürdü. Başbakanlık’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Mehmet Erten’in katıldığı ’Güvenlik Zirvesi’ gerçekleştirildi.

23 Haziran 2012 Cumartesi

Saat 00.19

Zirvenin ardından gece yarısı yazılı bir açıklama yapıldı

"22 Haziran 2012 tarihinde görev uçuşu için Malatya Erhaç meydanından kalkış yapan uçağımızla radar ve telsiz temasının kesilmesi akabinde yaşanan gelişmeler, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda ele alınmıştır.

İlgili kurumlarımızın sağladığı verilerin değerlendirilmesi ve Suriye ile yürütülen ortak arama kurtarma faaliyetleri çerçevesinde elde edilen bilgiler neticesinde, uçağımızın Suriye tarafından düşürüldüğü anlaşılmıştır.

Pilotlarımız dahil, arama kurtarma çalışmaları halen devam etmektedir.

Türkiye, olayın tam olarak aydınlatılmasının ardından nihai tavrını ortaya koyacak, atılması gereken adımları kararlılıkla atacaktır."

Hürriyet

DAKİKA DAKİKA UÇAK KRİZİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

gaza gelme ~ 6 yıl önce
ne cok savas tamtamcilari varmis..biz zaten hemen gaz yiyen milletiz.butun oyunlar turkiyeyi savasin icine cekmek gerekli gereksiz herseye mudahil oluyoruz zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B7272F2 ~ 6 yıl önce
Israil Suriyenin nükler tesisini F15 ile vuruyor ve yakit tankini sanliurfaya firlatip kaçiyor hiçbirsey olmuyor bizim zavalli 40 senelik RF4E hemen vuruluyor. Fakat o fantom suriye üzerinde casusluk yapiyor bir Suriye MIG uçagi da Türkiye üzerinde casusluk yapsaydi biz de düsürürdük. Suriye ile dalga geçmemek lazim.!!!!!!!!!!!! artik kasinmiyalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne olacak ~ 6 yıl önce
Evet Turkiye surekli tavir aliyor alacak aldi.Hep ayni senaryolar ne oldu marmara gemisini tutsak ettik kac kisiyi katlettiler bunlari israil unutmadi ama bize unutturdular.Ne oldu Fransa ile ekonomik iliskiler sonaa erecekti o olacakti bu olacakti sonuc Basbakanimiz olayin gundemden kalririlmasini istedi.Simdi Suriyeye tavir alacaz gerekeni yapacaz diyolar keske yapilabilse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
savaş ~ 6 yıl önce
beyler ,inanınki bu olay bilerek tezgahlandıgını ve Türkiyenin sırf Suriyeye girmesi için yapılmış olan bir olay oldugunu tarih zaten yıllar sonra yazacaktır.Şimdi herkes savaş çıglıkları atmasın sakın sakın..Şu ana kadar Türkiye -Abd-Suriye arasındaki olan olayları dikkatlice inceleyin ne oldugunu Abd nin bizim askerimizi kullanarak Suriyeye girip BOP projesi için Türkiyeyi her alanda zayıf düşürerek sonunda parçalama operasyonu oldugunu göreceksiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000