20 Eylül 2012, Perşembe 09:10:57

"BENİ İKNA EDECEKSİNİZ"

Genelkurmay, F-4 uçağıyla ilgili dün 'düşürüldü' açıklaması yaparken, olayın gerçekleştiği günden bugüne yaşanan bazı ilginç ayrıntılar ortaya çıktı...
  • Cumhuriyet tarihinin en yetersiz, yeteneksiz gnk başkanı...Sen git Afyon Valisine fon dekoru ol...Böyle teknik konulara bulaşma paşa. Yoksa emekli ederler...
  • Birileri bir haltlar karıştırıyor. 20 yıl sonra birisinin yazacağı bir kitapta anlatılır bizde hayret nidaları ile okuruz artık. Allah yardımcımız olsun. Olan o iki vatan evladı pilotumuza ve onların ailelerine oldu.
  • Böyle kritik bir zamanda tam da Suriye sınırına sıfır noktasında yapılacak bir eğitim uçuşunun zamanımıydı.Birileri Türkiye'yi batağa çekmek istiyor.O birileri de ortamı sağlıyor.Hem içeriden hem de dışarıdan ;biri ortaladı biride VURDU!!!
  • Makam boşalınca neden atladın hemen Gnkur.Bşk.lığına...istifa eden silah arkadaşlarının durumunu hiçe saydın, gösterdikleri dirayeti yok saydın...sen kendi kendini ikna et önce PASHAM... kimsin nesin kendini bir bul önce....

Türkiye, haziran ayından bu yana, Akdeniz'de 2 şehit verilen F4 olayını konuşurken, son açıklama Genelkurmay'dan geldi.

Açıklamada, 'uçak düşürüldü' denirken, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir, köşesine, yaşanan süreçle ilgili ilginç ayrıntılar taşıdı.

Demir, 'F4 olayında bilinmeyen komutan emri' başlıklı yazıda, "Şimdi size hiç bilmediğiniz iki bomba bilgi aktaracağım" dedi ve devam etti: "Gerçeği söylemek gerekirse, aslında bu mesele bizzat Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i de çileden çıkarmış. Kamuoyunda, basında sorulan soruları o da teker teker not alıp, bu işin uzmanı Hava Kuvvetleri ekibine sormuş. Hele bir keresinde, “Bu olayın aydınlanması TSK’nın onur meselesidir. Ne gerekiyorsa yapılacak. Hangi bilgi elde edilirse edilsin, hepsi kamuoyuyla paylaşılacak” diyerek o çok konuşulan ve uçak düştükten kısa süre sonra deniz yüzeyine vuran pilot postalları ile ilgili, “Bu nasıl oldu, beni ikna edeceksiniz” emrini vermiş.

Sonrasında bir büyük küvetten irice su dolu özel bir bölme hazırlanıp postallar içine konulmuş. Ardından da aynen denizde olduğu gibi postalların sabaha dek su yüzeyine vurması beklenmiş.

Komutan’ın da bizzat takip ettiği süreçte, uzman ekibi kurtaran postalların sonunda su yüzeyine vurması olmuş. Bu birinci bombaydı.

NEDEN SİLAHSIZ VE YALNIZ?

Şimdi de ikinci önemli bomba… Kabul edelim Genelkurmay’ın bu kadar detaylı ve samimi açıklamasına rağmen, ortada Türklerin elindeki bilgileri de aşan soru işaretleri hala var. Bunlardan bir bölümünün yanıtlarını vermeye çalışalım ki ilk madde çok önemli.

O da 22 Haziran’da Suriye’yle bu kadar gerginliğin olduğu bir ortamda böylesine kritik, sınırın dibinde icra edilecek bir uçuş görevine uçağımız neden yalnız, neden silahsız, neden korumasız ve bir tanesi teğmen olmak üzere eden bu kadar tecrübesiz bir ekiple gönderildi.

Bu sorunun yanıtı önemli… Çünkü Genelkurmay, Hava Kuvvetleri’ne aynen bu gerekçelerle sorumluların bulunarak haklarında idari işlem yapılması konusunda emir vermiş. Hava Kuvvetleri de bu konuda gerekenleri yapmış ve sorumlularına cezasını vermiş."

"BENİ İKNA EDECEKSİNİZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Paşa.. ~ 6 yıl önce
Cumhuriyet tarihinin en yetersiz, yeteneksiz gnk başkanı...Sen git Afyon Valisine fon dekoru ol...Böyle teknik konulara bulaşma paşa. Yoksa emekli ederler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oyunlar... ~ 6 yıl önce
Birileri bir haltlar karıştırıyor. 20 yıl sonra birisinin yazacağı bir kitapta anlatılır bizde hayret nidaları ile okuruz artık. Allah yardımcımız olsun. Olan o iki vatan evladı pilotumuza ve onların ailelerine oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Böyle kritik bir zamanda tam da Suriye sınırına sıfır noktasında yapılacak bir eğitim uçuşunun zamanımıydı.Birileri Türkiye'yi batağa çekmek istiyor.O birileri de ortamı sağlıyor.Hem içeriden hem de dışarıdan ;biri ortaladı biride VURDU!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önce sen ~ 6 yıl önce
Makam boşalınca neden atladın hemen Gnkur.Bşk.lığına...istifa eden silah arkadaşlarının durumunu hiçe saydın, gösterdikleri dirayeti yok saydın...sen kendi kendini ikna et önce PASHAM... kimsin nesin kendini bir bul önce....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000