08 Ocak 2015, Perşembe 08:20:08

BAŞBAKAN'DAN YERLİ SAVAŞ UÇAĞI AÇIKLAMASI

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.
  • Tıpkı burada bazı yazanlarda oldugu gibi halkımızdada böyle milli benligini kaybetmiş , sindirilmiş pısısıkça korkakça cesaretsiz konuşanlar var ama şimdiye kadar hep konuştular aksine düşündükleri şeyler yapılınca küçük dili girse bile bu sefer yapılan milli degere çamur attılar , Altay tankınada böyle yaptılar şimdi altay tankı bitti envantere girecek ve milli düşmanları sizin örümcek kafalı düşüncelerinize rağmen bu uçak ta Allahın izniyle bitecek ve milli gururumuz olarak semarda uçacakzaten sizin gibiler yüzünden bu ülke gelişmedi sonra batıya diz çöktü.
  • Insallah birgün o ucakta yapilir da bütün dünyadan begeni kazanirsa, sizinde o kücük dilleriniz götünüze girer. Milli helikopter yapmadikmi örümcek kafalilar.. sizin gibiler yüzünden bugüne kadar otomobil, ucak yapamadik...
  • kulanıcı mjjj ve masal arkadaşların ağzına sağlık.yahu bu ülkede daha basit şeyler işler yapılamazken , işte yok yerli uçak araba projesiymiş hani belge hani bir yazı ıspat nerde icraat ..eeeyapacagız demekle olmuyor bende ağzımla kuş tutuyorum .okadAR EKSİK ŞEYLER VARİKENE gerek siz açıklamalar bunlar unutun gitsin. sanki tek derdimiz uçak araba
  • Kiminle ve hangi tecrubenle diye sorarlar. TAI gibi yanlis ve kürsellesememis yonetime sahip bir sirketlemi? Yada onun kopyalari olan diger vakif sirketleriyle mi? Yada yeni baskani tutuklanmis Turk Hava Kurumuyla mi? Bunlar buyuk laflar. Bu konularla ilgili devlet tarafindan aksiyon alinmaz ise, 2023 te Devrim Arabalari gibi Oscar'a aday yeni bir milli film çekeriz. Bu yaziyi da saklayin duvariniza asarsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığının çalışmalarından memnuniyet duyduğunu dile getiren Davutoğlu, gerek Yüksek Askeri Şura'da gerekse Genelkurmay Başkanlığını ziyarette, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) caydırıcı gücünün ve küresel anlamda etkin rol oynama misyonunun yerine getirilmesi için teknolojik kapasitenin artırılması, savunma sanayisinin en üst düzey teknolojik araçlara sahip olması konusundaki stratejik hedefi ortaya koyduklarını belirtti.

Milli muharip uçağın ön tasarımı

Başbakan Davutoğlu, toplantıda "çok pratik, tek tek ele alınan kimi tamamlanmış, kimi tamamlanma aşamasında olan veya belli aşamalarında karar verilen beş projeden daha bahsetmek istediğini" kaydederek, şunları söyledi:

"Birincisi Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesi'dir ki bu Türkiye'nin kendi milli muharip uçağını yapma projesidir. Daha önce bu konuda prensip kararına varılmıştı, şimdi ön tasarım aşamasına geçilmesine karar verildi. Böylece, İnşallah en geç 4 yıl içinde ön tasarım aşaması da tamamlanacak ve buradan büyük bir gururla halkımıza ifade etmek isterim ki hedefimiz 2023 yılında milli muharip uçağın ilk prototip üretimini gerçekleştirmektir. Bu konuda bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz ve milli muharip uçak konusundaki gelişmeleri her toplantıda tekrar gözden geçirerek, özellikle bu ön tasarım aşaması önemli bir aşamadır, çok ciddi bir mesafe alımıdır, bu konuda bugün karar verdik. Ön tasarım aşamasına geçiyoruz. Bu konudaki ciddiyetimizi, kararlılığımızı bir kez daha ortaya koymuş oluyoruz."

F-35'ten dört sipariş daha

Projelerden ikincisinin, 2030'a kadar toplam 100 adet tedarik edilmesi planlanan yeni nesil F-35 savaş uçağıyla ilgili olduğunu bildiren Davutoğlu, daha önce 2 sipariş verilen uçaklardan, 4 tane daha sipariş verme kararı aldıklarını aktardı. Davutoğlu, "Böylece, kademeli bir şekilde, en kısa zamanda Hava Kuvvetlerimizin modernizasyonu anlamında, F-35 bildiğiniz gibi en gelişmiş, yeni nesil uçaklardır, Hava Kuvvetlerimizin kapasitesi, bu anlamda en üst düzeyde yenilenecek" dedi.

BAŞBAKAN'DAN YERLİ SAVAŞ UÇAĞI AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

kayıtürkü ~ 2 yıl önce
Tıpkı burada bazı yazanlarda oldugu gibi halkımızdada böyle milli benligini kaybetmiş , sindirilmiş pısısıkça korkakça cesaretsiz konuşanlar var ama şimdiye kadar hep konuştular aksine düşündükleri şeyler yapılınca küçük dili girse bile bu sefer yapılan milli degere çamur attılar , Altay tankınada böyle yaptılar şimdi altay tankı bitti envantere girecek ve milli düşmanları sizin örümcek kafalı düşüncelerinize rağmen bu uçak ta Allahın izniyle bitecek ve milli gururumuz olarak semarda uçacakzaten sizin gibiler yüzünden bu ülke gelişmedi sonra batıya diz çöktü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk ~ 3 yıl önce
Insallah birgün o ucakta yapilir da bütün dünyadan begeni kazanirsa, sizinde o kücük dilleriniz götünüze girer. Milli helikopter yapmadikmi örümcek kafalilar.. sizin gibiler yüzünden bugüne kadar otomobil, ucak yapamadik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HİPPİ ~ 3 yıl önce
kulanıcı mjjj ve masal arkadaşların ağzına sağlık.yahu bu ülkede daha basit şeyler işler yapılamazken , işte yok yerli uçak araba projesiymiş hani belge hani bir yazı ıspat nerde icraat ..eeeyapacagız demekle olmuyor bende ağzımla kuş tutuyorum .okadAR EKSİK ŞEYLER VARİKENE gerek siz açıklamalar bunlar unutun gitsin. sanki tek derdimiz uçak araba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
savas uçagi mi ? ~ 3 yıl önce
Kiminle ve hangi tecrubenle diye sorarlar. TAI gibi yanlis ve kürsellesememis yonetime sahip bir sirketlemi? Yada onun kopyalari olan diger vakif sirketleriyle mi? Yada yeni baskani tutuklanmis Turk Hava Kurumuyla mi? Bunlar buyuk laflar. Bu konularla ilgili devlet tarafindan aksiyon alinmaz ise, 2023 te Devrim Arabalari gibi Oscar'a aday yeni bir milli film çekeriz. Bu yaziyi da saklayin duvariniza asarsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000