07 Haziran 2014, Cumartesi 09:18:18

"TÜRKİYE TRANSİT MERKEZİ OLACAK"

Başbakan Başdanışmanı Binali Yıldırım, İstanbul'da temeli bugün Başbakan Erdoğan tarafından atılacak üçüncü havalimanı projesiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
  • Amaniiiin aman....pek de güzel bir aciklama olmus !!! BAK BAK BAK " BIR CUKUR VERDIK...." yani bir "BASH"danisman ancak bu Kadar güzel bir aciklama yapar !!!.... HEMSHOOOO sen transit yolcudan para kazanilmadigini daha duymadin herhalde !!! Tarih bilginde azicik kit herhalde !!! Almanya yi FRA degil agir sanayi kalkindirdi...sizin o cok imrendiginiz caglarda almanyada agar sanayinin temeli atilmisti !!...ögrende gel !!!
  • Bu hangi yüzle ortalıklarda yazıyor...gemiciklerin sahibi..Türkeyi yiyip kuruttunuz..
  • arkadaşlar şurada yorum yapan sadece bir kaç kişiyiz yorumlardaki partizanlıga kamplaşmaya bölünmüşlüge bir bakarmısınız kendisi gibi düşünmeyen herkesi ötekileştiren bir anlayışla bu ülke nasıl kalkınacak nefret tohumları ekiliyor insanlar arasına acı olANDA BİZLER BU GERİLİMİ SEVİYORUZ BİZ BUNLARLA OYALANIRKEN BİRİLERİ ALTIMIZI OYUYOR
  • almanyanın devasa büyüklügünü sadece frankfurt havaalanına indirgemek ne büyük bir yanılgı dünyanın en büyük ihracatçısı amerika ve çinden bile büyük abartısız bizden yüz yıl öndeler inşallah ülkemizde onlar kadar gelişmişlik seviyesini yakalar ama almanlar bizim gibi birbirini ötekileştirip kamplaştırmadan iş disipliniyle çalışıyorlarsadece mercedesin yıllık cirosu bizim ülkemizin cirosunun birkaç katı

Başbakan Başdanışmanı Binali Yıldırım, İstanbul'da temeli bugün Başbakan Erdoğan tarafından atılacak üçüncü havalimanı projesiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

"ALMANYA'YI FRANKFURT, TÜRKİYE'Yİ 3'ÜNCÜ HAVALİMANI UÇURACAK"
Yıldırım, "Almanya'yı Frankfurt havalimanı kalkındırdı, bu havalimanı da Türkiye'yi uçuracak. Bir çukur verdik, 100 milyar TL aldık, üzerine de 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanını bonus olarak alacağız" dedi.

TRANSİT GEÇİT MERKEZİ
Yıldırım; üçüncü havalimanının, Ortadoğu, Uzakdoğu, Orta Asya ve Atlantik ötesi uçuşların transit geçiş merkezi haline getirileceğini söyledi.

"SÜPER LİGE ÇIKARACAK"
Binali Yıldırım, üçüncü havalimanına yönelik eleştirilere şöyle yanıt verdi;

"Türkiye'nin geleceğinin projesidir. Türkiye'yi süper lige çıkaracak bir projedir. Türkiye havacılıkta merkez olacak. 2003 yılında transit yolcu sayısı İstanbul Havalimanı'nda 1 milyonun altındaydı. Şu anda 15 milyonu aşıyor. Avrupa'da ABD'de havacılık yerinde sayıyor. ABD'de yüzde 1 küçülme var, Avrupa'da 0.5 büyüyor. Türkiye'deki geçen yılki büyüme yüzde 15,5.

"HAVAALANI BONUS"
"Türkiye transfer merkezi olacak. Bu, Türkiye'nin uçması demek. Ortadoğu'dan, Uzakdoğu'dan, Avrupa'dan, Atlantik ötesinden transferler Türkiye üzerinden olacak. Bugün Almanya nasıl kalkınıyor? Frankfurt ve Münih havaalanıyla kalkınıyor. Artık transferler doğuya kayıyor. 1971'de havacılığın merkezi ABD idi. 80'de Avrupa'nın batısı, 90'da Akdeniz ortaları, şimdi Türkiye. 9 milyar Euro yatırım yapılacak. 22 milyar Euro da 25 yıl içinde ilave edilecek. İşin özü bir çukur verdik 100 milyar TL para aldık. Bir de 150 milyon kapasiteli havalimanı bonus olarak aldık. Kamu özel ortaklığı ile yapılan dünyadaki en büyük projedir."

"TÜRKİYE TRANSİT MERKEZİ OLACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

BRAVOOOOO ~ 4 yıl önce
Amaniiiin aman....pek de güzel bir aciklama olmus !!! BAK BAK BAK " BIR CUKUR VERDIK...." yani bir "BASH"danisman ancak bu Kadar güzel bir aciklama yapar !!!.... HEMSHOOOO sen transit yolcudan para kazanilmadigini daha duymadin herhalde !!! Tarih bilginde azicik kit herhalde !!! Almanya yi FRA degil agir sanayi kalkindirdi...sizin o cok imrendiginiz caglarda almanyada agar sanayinin temeli atilmisti !!...ögrende gel !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
csdg ~ 4 yıl önce
Bu hangi yüzle ortalıklarda yazıyor...gemiciklerin sahibi..Türkeyi yiyip kuruttunuz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 4 yıl önce
arkadaşlar şurada yorum yapan sadece bir kaç kişiyiz yorumlardaki partizanlıga kamplaşmaya bölünmüşlüge bir bakarmısınız kendisi gibi düşünmeyen herkesi ötekileştiren bir anlayışla bu ülke nasıl kalkınacak nefret tohumları ekiliyor insanlar arasına acı olANDA BİZLER BU GERİLİMİ SEVİYORUZ BİZ BUNLARLA OYALANIRKEN BİRİLERİ ALTIMIZI OYUYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 4 yıl önce
almanyanın devasa büyüklügünü sadece frankfurt havaalanına indirgemek ne büyük bir yanılgı dünyanın en büyük ihracatçısı amerika ve çinden bile büyük abartısız bizden yüz yıl öndeler inşallah ülkemizde onlar kadar gelişmişlik seviyesini yakalar ama almanlar bizim gibi birbirini ötekileştirip kamplaştırmadan iş disipliniyle çalışıyorlarsadece mercedesin yıllık cirosu bizim ülkemizin cirosunun birkaç katı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000