27 Ekim 2011, Perşembe 15:55:14

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Almanya'nın en büyük havalimanı Frankfurt'un oluşturduğu 'gürültü kirliliğine karşı' imza kampanyası başlatıldı...
  • cünkü hava limani genisletme calismasinda Walldorf ormanlari kesildi. Insanlar ormanlarda sabahladi ... sonuc agaclar kesildi....her sey lafta... hepi siyasi rant....
Almanya'nın en büyük havalimanı Frankfurt'un oluşturduğu 'gürültü kirliliğine karşı' imza kampanyası başlatıldı. Kampanyanın ilk imzalarını Wiesbaden kentinin Sosyal Demokrat Belediye Başkanı Helmut Müller ve Çevre Hizmetleri Müdürü Arno Grossman attı. 
 
Hessen eyaletinin başkenti Wiesbaden, Frankfurt'a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanı karşıtları geçen hafta açılan yeni pist sebebiyle uçuş rotasında değişiklik yapıldığını ve şehrin önemli ölçüde gürültüye maruz kaldığını öne sürüyor. 
 
Çevreci örgütlerin ve halkın katılımıyla genişletilecek kampanya tamamlandığında Frankfurt Havalimanı İşletmecisi Fraport ve Alman Uçuş Güvenliği Kurumu DFS'e iletilecek. İmzaların sahipleri önümüzdeki günlerde Fraport şefi Stefan Schulte ile meselenin çözümü için bir araya gelecek. (Son Dakika)
İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
cünkü hava limani genisletme calismasinda Walldorf ormanlari kesildi. Insanlar ormanlarda sabahladi ... sonuc agaclar kesildi....her sey lafta... hepi siyasi rant....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000