19 Şubat 2012, Pazar 18:41:52

GREV YARIN DA DEVAM EDECEK

Almanya'nın Frankfurt havalimanında çalışan yer personelinin Perşembe ve Cuma günleri yaptığı grev, yarın da devam edecek.
  • ATC tutarsız konuşma, hiç bir Türk pilotu Türk topraklarında yabancı kontrolör istemedi, istemez. Çığırtkanlık yapma...
  • Yabancı kontrolör gelsin diye cırlayan pilotlar. Asıl biz Alman kontrolör istiyoruz. Helal olsun adamlara! İşte kültürlü, profesyonel, kaliteli adamların duruşu ortada. Ankara arkandayız dik dur. Bizde geliyoruz!!!
  • Bir pilot olarak hava trafik kontrolörlerinin bu haklı direnişini gönülden destekliyorum
  • kontrolörleri gerçekten tebrik etmek gerekir,milyonlarca dolar milli gelirden boşuna harcama,atmosferi daha fazla kirletmek uğruna verdikleri çabaları takdir etmek gerekir.ne güzel.klap klap kalp
Hava Trafik Sendikası (GdF) tarafından yapılan açıklamada, Pazartesi uygulanacak grevin saat 05.00'te başlayacağı ve 24 saat süreceği belirtildi. Grev yüzünden yüzlerce uçuşun iptal edilmesi öngörülüyor.

Frankfurt havalimanında yer işletmeleri hizmetini veren Fraport'un sendikaya bağlı çalışanların taleplerini karşılamadığı için uygulanan grev, Salı günü saat 05.00'e kadar sürecek.

GdF tarafından yapılan açıklamada, “Fraport'un bu tutumu, tüm imkanlarımızı seferber ederek mücadelemizi sürdürmekten başka çare bırakmıyor” denildi.

Hava Trafik Sendikası, aylardır Fraport şirketiyle 200 havaalanı çalışanının maaşının artırılması için mücadele ediyor. Fraport ise bu talebin makul olmadığını belirterek, ücret artışı talebini kabul etmiyor.

Günde 1300 iniş ve kalkışın yapıldığı Frankfurt havalimanı, Londra-Heathrow'dan sonra Avrupa'nın en büyük ikinci havalimanı konumunda.

Hürriyet
GREV YARIN DA DEVAM EDECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
ATC tutarsız konuşma, hiç bir Türk pilotu Türk topraklarında yabancı kontrolör istemedi, istemez. Çığırtkanlık yapma...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yabancı kontrolör gelsin diye cırlayan pilotlar. Asıl biz Alman kontrolör istiyoruz. Helal olsun adamlara! İşte kültürlü, profesyonel, kaliteli adamların duruşu ortada. Ankara arkandayız dik dur. Bizde geliyoruz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bir pilot olarak hava trafik kontrolörlerinin bu haklı direnişini gönülden destekliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kontrolörleri gerçekten tebrik etmek gerekir,milyonlarca dolar milli gelirden boşuna harcama,atmosferi daha fazla kirletmek uğruna verdikleri çabaları takdir etmek gerekir.ne güzel.klap klap kalp

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000