17 Ocak 2013, Perşembe 09:37:15

FAA: BOEING 787 SEFERLERİNİ DURDURUN

Amerikan Federal Havacılık Dairesi FAA, bir süredir teknik aksaklıklar yaşanan rüya uçak Boeing 787 Dreamliner'in seferlerinin durdurulmasını istedi.
  • Yakinda Denver'den Tokyo'ya gidecegim United ile. 787 ucuracaklardi. Cok keyifleniyordum...
  • " a potential battery fire risk in the 787 and require operators to temporarily cease operations." operasyonlarını durdurmaları gerekiyor diyor. tavsiye değil. İnsiyatif sözkonusu değil
  • faa n registry hariç diğer tecilli uçakların uçuşlarını durduramaz ama emergency AD'yi dayadı mı bu AD'yi uygulamayacak ülke var mıdır bilemem..
  • FAA amerikan topraginda yetkilidir. ucusa elverislik belgesini verdigi icin amerikada'da faaliyetteki united havayollarinda olan 5 ucagi yere indirdi. diger havacilik otoritelerine tavsiye ediyor. japon havayollari ve/veya baskasinin elindeki ucagi yere indirme otoritesi yok tabiki. FAA federal aviation authority adi ustunde, aEASA veya kendi milli ucus otoritesi ucagi indir demezse kimse indirmek zorunda degil, zaten japon 2 havayolunda var, ethiyopya havayolarinda, POL da var cok kimsede filo mevcut degil. topu topu dunyada 50 kusur tane ucuyor

Kısa sürede üst üste arızalarla gündeme gelen Boeing 787 Dreamliner için Amerikan Federal Havacılık Dairesi FAA, şok edici karar aldı.

Farklı havayolu şirketlerinde yaşadığı arızalar sonrası güvenliği tartışılan 787 Dreamliner'in bütün uçuşlarının durdurulması istendi.

Japon ANA ve JAL havayollarının yanı sıra Air India şirketinde uçan 787 Dreamliner uçaklarında yaşanan arıza sonrası bu şirketler kendi kararları doğrultusunda bu uçakları seferden çekmişti.

FAA'nin bu kararı sonrası 787 uçaklarının uçuşları uçaktaki arızanın kesin tespiti ve çözüme kavuşturulmasına kadar yasaklandı.

FAA: BOEING 787 SEFERLERİNİ DURDURUN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

DEN-NRT ~ 5 yıl önce
Yakinda Denver'den Tokyo'ya gidecegim United ile. 787 ucuracaklardi. Cok keyifleniyordum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a320 ~ 5 yıl önce
" a potential battery fire risk in the 787 and require operators to temporarily cease operations." operasyonlarını durdurmaları gerekiyor diyor. tavsiye değil. İnsiyatif sözkonusu değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolverine ~ 5 yıl önce
faa n registry hariç diğer tecilli uçakların uçuşlarını durduramaz ama emergency AD'yi dayadı mı bu AD'yi uygulamayacak ülke var mıdır bilemem..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
d ~ 5 yıl önce
FAA amerikan topraginda yetkilidir. ucusa elverislik belgesini verdigi icin amerikada'da faaliyetteki united havayollarinda olan 5 ucagi yere indirdi. diger havacilik otoritelerine tavsiye ediyor. japon havayollari ve/veya baskasinin elindeki ucagi yere indirme otoritesi yok tabiki. FAA federal aviation authority adi ustunde, aEASA veya kendi milli ucus otoritesi ucagi indir demezse kimse indirmek zorunda degil, zaten japon 2 havayolunda var, ethiyopya havayolarinda, POL da var cok kimsede filo mevcut degil. topu topu dunyada 50 kusur tane ucuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000