20 Mart 2014, Perşembe 16:50:41

DREAMLINER'A DÖRT TAVSİYE

ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA) ve Boeing [NYSE:BA] 787 uçaklarının kritik sistemleri konusunda kapsamlı bir araştırmayı tamamladı.
  • ingilizcede topun sekme efekti olarak kullanılan bir ismin böyle dünya markası olabilmesi çok yazık, hem de çok komik.. adamların ürettiği uçak kayboldu yav, koca 7777 yok piyasada, hala burda boink boink diye dolanan tipler var, hayret..
  • Oncelikle her iki ucagida gormus 787 halen ucurmakta olan bir ekibin parcasi olarak simdiye kadar yorum yapan arkadaslara tek diyecegim : bos tenekesiniz
  • i m not doink :))
  • polyester bence hatalı bir uygulama. Allah korusun şase alma sorun olacak ve ciddi sıkıntılar olabilir .

ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA) ve Boeing [NYSE:BA] 787 uçaklarının kritik sistemleri konusunda kapsamlı bir araştırmayı tamamladı.

2013 yılı Ocak ayında başlayan,787–8 uçaklarının tasarım, sertifikasyon ve üretim süreçlerinin incelenmesini kapsayan ortak araştırmanın sonuçları, uçağın tasarımının sağlamlığını ve sertifikasyon öncesinde ve sonrasında çıkabilecek problemlerin belirlenmesi ve düzeltilmesi süreçlerinin güçlülüğünü doğruluyor.

Araştırma sonucuna göre 787,FAA ve Boeing’in yüksek güvenlik düzeyi beklentilerini karşılıyor. Rapor, FAA ve Boeing’in süreçlerini daha da güçlendirilmesine yönelik öneriler içeriyor.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Ray Conner  “787 uçakları ve hizmet-içi performanslarına ilişkin bu ortak araştırma olanağını memnuniyetle karşıladık. Bulgular, hem uçak tasarımı hem de hizmet-içi problemleri tanımlamada ve düzeltmede kullandığımız disiplinli sürece olan güvenimizi haklı çıkarıyor.  Yoğun çalışmaları ve yol alırken süreçlerimizi daha da iyileştirmemize imkân sağlayacak tavsiyeleri için ortak araştırma ekibine müteşekkirim. ” dedi.

Araştırma ekibi Boeing’e dört başlıkta iyileştirme tavsiyesinde bulundu. Bu tavsiyelerden üçü, bilgi akışı, standartlar ve şirket ve tedarikçileri arasındaki beklentilere odaklanıyor. Boeing, bu tavsiyeleri uygulama konusunda şimdiden önemli adımlar atmış durumda.

Dördüncü tavsiye, Boeing’i, geliştirme programlarına yönelik geçit süreçlerini uygulamaya ve olgunlaştırmaya devam etmesi konusunda teşvik ediyor.

“Geçit süreci" yeni bir uçak modeli geliştirilirken izlenen disiplin kriterleri anlamına geliyor. Bu, program tasarımın tamamlanması, üretime başlama ve hizmete alma gibi programın önemli kilometre taşlarına ulaşmadan önce yeterli seviyede olgunluğa ulaşmasını sağlıyor.

DREAMLINER'A DÖRT TAVSİYE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Yazik ~ 4 yıl önce
ingilizcede topun sekme efekti olarak kullanılan bir ismin böyle dünya markası olabilmesi çok yazık, hem de çok komik.. adamların ürettiği uçak kayboldu yav, koca 7777 yok piyasada, hala burda boink boink diye dolanan tipler var, hayret..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gcc ~ 4 yıl önce
Oncelikle her iki ucagida gormus 787 halen ucurmakta olan bir ekibin parcasi olarak simdiye kadar yorum yapan arkadaslara tek diyecegim : bos tenekesiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 4 yıl önce
ekip olarak hangi simulatörü kullanıyorsunuz? fsx mi fs9 mu?
if it is boink, ~ 4 yıl önce
i m not doink :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ctp ~ 4 yıl önce
polyester bence hatalı bir uygulama. Allah korusun şase alma sorun olacak ve ciddi sıkıntılar olabilir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000