15 Eylül 2010, Çarşamba 08:35:53

Etihad ilk kez bayan kaptanla uçtu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad’ın ilk kadın kaptan pilotu Sophie Blanchard, ilk uçuşunu Abu Dabi’den Londra Heathrow Havaalanı’na gerçekleştirdi.
  • Diğer bütün Müslüman'lar gibi Arap kardeşlerimizde yaratılmış her insanın eşref-i mahlukat olduğunu bilir ve ona göre ihtimam gösterir. Kadınların haram olduğunu sanan zihniyet Hz. Muhammed öncesi cahiliye döneminde kaldığını sanıyordum ama hala piyasada kalmış cahil dinazor varmış...
  • Araplar bu pilotla uçmaz. Günahtır. Haramdır
  • Ben 17 yasında almıştım :)))
  • Yüzünü kara çıkarmasın Allah. ne diyelim. darısı olmak isteyen herkesin başına. Ama helal olsun boru değil 18 yaşında lisansı almak :)

Etihad’a 2007 yılında yardımcı pilot olarak katılmadan önce Etihad Crystal Cargo için Air Atlanta ile uçan Fransız pilot Blanchard, gerekli eğitimlerden geçtikten sonra Etihad’ın ilk kadın kaptan pilotu olarak atandı.

Etihad’ın ilk kadın kaptan pilotu olmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Kaptan Blanchard, Etihad’ın kaptan pilot olma amacını gerçekleştirme yolunda kendisine büyük destek sağladığını belirtiyor.

Kaptan pilot Blanchard, havacılık eğitimine liseden mezun olduktan sonra başladı. Ticari uçuşlar için pilotluk sertifikasını 18 yaşında ABD’de aldı ve Belçika merkezli bir şirket için kargo uçağıyla uçmaya başladı. 

İzlandalı şirket Air Atlanta’ya katılmadan önce, Afrika ve Avrupa’nın pek çok noktasına uçtu. Air Atlanta’da Etihad Crystal Cargo’ya kiralanan uçuşlarda pilotluk yapan Blanchard, 6,500 saatten fazla uçuş gerçekleştirdi.

Etihad şu anda bünyesinde 10 kadın pilot ve 4 kadın pilot adayı bulunduruyor.

Etihad ilk kez bayan kaptanla uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Diğer bütün Müslüman'lar gibi Arap kardeşlerimizde yaratılmış her insanın eşref-i mahlukat olduğunu bilir ve ona göre ihtimam gösterir. Kadınların haram olduğunu sanan zihniyet Hz. Muhammed öncesi cahiliye döneminde kaldığını sanıyordum ama hala piyasada kalmış cahil dinazor varmış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Araplar bu pilotla uçmaz. Günahtır. Haramdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ben 17 yasında almıştım :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yüzünü kara çıkarmasın Allah. ne diyelim. darısı olmak isteyen herkesin başına. Ama helal olsun boru değil 18 yaşında lisansı almak :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000