24 Ocak 2012, Salı 19:26:13

ANLAŞMA NELERİ KAPSIYOR?

Almanya ve Avusturya’nın düzenleyici kurumları geçtiğimiz ay Etihad Havayolları’nın airberlin’deki hisselerini 29.21’e yükselten anlaşmayı onayladı.
  • Bu birlesme iki firmaninda büyük rakipler karsisinda elini kuvvetlendirdi. Bilhassa Air Berlin likidite sorununa Etihad' in sicak dolar akisiyla cözüm buldu. Etihad ve Emirates ayrica diger ortadogunun büyük havacilik sirketler Almanya' ya daha fazla slot alamama sorunu yasiyorlar. Etihad bu sorunu Air Berlin birlesmesiyle asmis gözüküyor. Avrupa' da is yapacaksan Avrupali bir sirketi elinde bulundurmak gercekten stratejik bir hamle. Lufthansa simdi daha güclü bir Air Berlin, Emirates' de daha güclü bir Etihad'la karsi karsiya. Evet pazar kizisiyor... Bizde LOT' u alirsak uzun vadeli (20 yil) bir yatirim kisa vadede sadece zarar getirir bence!
  • Antlaşmanın anlamı farklı. Ayrıca Türkçe de çok bozuk. Lütfen güzelim Türkçe'mizin kurallarına elimizden geldiği kadar uymaya çalışalım.
  • baskalarina okul bitirmelerini salik verip, kendince dalga gecinceye kadar, bir zahmet git tdk sitesine git bak da, "antlaşma" ne demekmis ogren. "antlasma ne demek" diye sorabilecek, hatta bunu kendince alay konusu yapabilecek bu cevherler hangi okullardan mezun oluyor acaba? :) :)
  • 'antlaşma' ne arkadaşım ? sakın o 'anlaşma' olmasın ? sen lise öğrencisi olmalısın . :) okulu bitir, sonra havacılık sektörüne yorum yaparsın .
 

Şirketler arasında onaylanan stratejik ortaklık, yolculara 239 destinasyondan oluşan küresel bir ulaşım ağı sağlarken, Abu Dabi, Berlin, Düseldorf, Viyana ve Palma de Majorca gibi merkezlerden bağlantı imkanı da sunuyor.

İki havayolu şirketi de birbirlerinin uçuş ağı üzerinden birçok ortak uçuş anlaşmasından faydalanabilecek, uçuş ödül programları Etihad Guest ve topbonus, birbirine entegre edilecek ve her iki şirketin yolcuları karşılıklı olarak puan kazanabilecek ve harcayabilecek, Abu Dabi ve Düseldorf’ta ortak bakım hizmetleri yapılabilecek.

Etihad Havayolları Başkanı ve CEO’su James Hogan anlaşmanın onayının alınmasıyla ilgili: “Mevzuata ilişkin tüm onayların başarılı bir şekilde alınmış olmasından dolayı oldukça mutluyuz. Artık konuklarımıza, iki şirketin birleşmiş uçuş ağından göz dolduran bir teklif sunma planlarımız doğrultusunda ilerleyebiliriz. Etihad Havayolları ve airberlin arasındaki ortaklık, rekabet yaratarak olumlu bir pazar etkisi yaratacak ve tüm dünyadaki yolcular için üstün fayda sağlayacak. Bu tarihimizde önemli bir kilometre taşı ve gelecek yıllarda fazlasıyla olumlu etkiler yaratacak ilk adım” şeklinde konuştu.

airberlin CEO’su Hartmut Mehdorn ise, “Bu anlaşmanın hem her iki şirketin hem de konuklarının yararına olacak çok başarılı bir işbirliğinin başlangıcı olduğuna inanıyorum. Bu anlaşma gelecekteki ortak pazar için rakipsiz fırsatlar yaratıyor ve sinerji yaratımı ile maliyet optimizasyonu için önkoşul sağlıyor” dedi.

Etihad Havayolları ve airberlin grubu yılda 40 milyondan fazla yolcu taşıyor, filolarında 233 uçak bulunduruyor ve 18,000 kişiye iş sağlıyor.
ANLAŞMA NELERİ KAPSIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bu birlesme iki firmaninda büyük rakipler karsisinda elini kuvvetlendirdi. Bilhassa Air Berlin likidite sorununa Etihad' in sicak dolar akisiyla cözüm buldu. Etihad ve Emirates ayrica diger ortadogunun büyük havacilik sirketler Almanya' ya daha fazla slot alamama sorunu yasiyorlar. Etihad bu sorunu Air Berlin birlesmesiyle asmis gözüküyor. Avrupa' da is yapacaksan Avrupali bir sirketi elinde bulundurmak gercekten stratejik bir hamle. Lufthansa simdi daha güclü bir Air Berlin, Emirates' de daha güclü bir Etihad'la karsi karsiya. Evet pazar kizisiyor... Bizde LOT' u alirsak uzun vadeli (20 yil) bir yatirim kisa vadede sadece zarar getirir bence!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Antlaşmanın anlamı farklı. Ayrıca Türkçe de çok bozuk. Lütfen güzelim Türkçe'mizin kurallarına elimizden geldiği kadar uymaya çalışalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
baskalarina okul bitirmelerini salik verip, kendince dalga gecinceye kadar, bir zahmet git tdk sitesine git bak da, "antlaşma" ne demekmis ogren. "antlasma ne demek" diye sorabilecek, hatta bunu kendince alay konusu yapabilecek bu cevherler hangi okullardan mezun oluyor acaba? :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
'antlaşma' ne arkadaşım ? sakın o 'anlaşma' olmasın ? sen lise öğrencisi olmalısın . :) okulu bitir, sonra havacılık sektörüne yorum yaparsın .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000