04 Kasım 2010, Perşembe 10:04:13

TURKUAZ'IN YOLCULARI PERİŞAN OLDU

Turkuaz Havayolları'ndan bilet alan yüzlerce yolcu, havalimanında perişan oldu. Uçakların kalkmamasının nedeni ise bir hayli ilginç. Yolcuların iddasına göre uçuşlar, maaşını alamayan pilotun, durumu protestosu nedeniyle iptal edildi.
  • turkuazdan bir hata sonucu aldığım 2 uçuşta 5 saat rötar yaptı. En kötü otobüs firmasından bile daha sorumsuz bir firma.
  • Havacılık sektöründe her havayolunun başına gelebilecek aksaklıklar burda on kat eklenerek anlatılıyor.Burda Turkuaz Airlines aleyhinde karalama kampanyası başlatan üç beş başıboş insanın diğer havayolu şirketlerini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermesi, ne kadar yanlı olduklarının ve Turkuaz dan bir kuyruk acıları olduğunun kanıtıdır..Tarafsız olabilmek için biraz araştırma yapmanız yeterli..Bkz. http://www.havayolusikayetleri.com/index.php?file=read&id=561
  • ya ne diyim açık açık yiorsunuz insanları perişan ediyorsunuz soruyoruz ne yapıcaz nasıl ıptal edersınız ortada muhattap yok ,yolcularla ılgılendık dıyor zat ya sorarım nasıl bi ilgi bu ne otal ne otobüs ne alternatif ne de muhattap yetkılılerden aldığımız bılgıler son haftalarda onlarca ucuş bu şekıilde iptal olmuş ve olanlar yine yolculara olmuş olmaz ya böyle havacılığımız gelişiyo diyoruz böle mi gelişir....
  • hıdayet aydogan pılotlarına maas veremıyorsun gidip erciyesspora başkan oluyorsun bu nasıl iştir..??

İnternethaber'de yer alan habere göre; Turkuaz Havayolları'yla Batman, Van, Diyarbakır ve Trabzon'a gitmek için Esenboğa Havalimanı'na gelen onlarca yolcu, karşılaştıkları manzara karşısında zor durumda kaldı. Firmanın dünden itibaren Doğu Anadolu Bölgesi'ne gerçekleştireceği tüm seferleri ertelediğini duyurması üzerine evlerine gitmeyi bekleyen onlarca yolcu havalimanı İç Hatlar Terminali'nde mahsur kaldı.

Aralarında kemoterapi tedavisi gören kanser hastaları ve birliklerine teslim olmak isteyen askerlerin de bulunduğu onlarca yolcu çaresiz bir şekilde bekledi.

Yetkililerin bu durum karşısında sessiz kaldığını belirten yolcular, dünden itibaren havalimanında süründüklerini ve perişan durumda olduklarını ifade ettiler.

Firmanın uçuşları farklı bahanelerle ertelediğini iddia eden yolcular, firma hakkında hukuki işlemlere başvuracaklarını söylediler. Yolcular, yetkililerle yaptığı görüşmelerde ise güvenlik güçlerini çağırmaları ise yolcuların tepkisinin artmasına sebep oldu.

PİLOT MAAŞINI ALAMADIĞI GEREKÇESİYLE UÇAĞI KALDIRMIYOR

Havalimanında bekleyen yolcular firma yetkilileriyle sık sık görüşmelerine rağmen olumlu sonuçlar alamadıklarını kaydetti. Bir yetkilinin kendilerine, pilotun maaşını alamadığını ve bu nedenle uçağı kaldırmadığını söylediğini savunan yolcular, bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini dile getirdi. Firma yetkililerinin önce teknik sorunlar nedeniyle uçuşları ertelediklerini savunduğunu aktaran onlarca yolcu durumun inandırıcı olmadığının altını çizdi.

UÇUŞLARI BİRLEŞTİRMEK İSTEDİLER

Batman yolcularının Diyarbakır uçağıyla bu şehre gönderilmek istendiğini ve Diyarbakır'dan servislerle Batman'a taşınmak istendiğini söyleyen bir başka yolcu, şirketin bu sözünde de durmadığını ve havalimanındaki mağduriyetlerinin devam ettiğini bildirdi.

'EŞİM KANSER HASTASI, BANKLARDA PERİŞAN OLDU'

Yolculardan Şekip Bakir, yaptığı açıklamada, eşinin kanser tedavisi gördüğünü ve hastanedeki tedavisinin ardından memleketlerine gitmek üzere havalimanına geldiklerini ifade ederek, "Eşimin yanına ziyaretçinin bile girmesi yasakken burada banklarda perişan oldu. Kimse çıkıp bir açıklama yapmıyor. Hep bahane uydurup duruyorlar. Bir an önce eve dönmek istiyoruz." şeklinde tepkisini dile getirdi.

YOLCULAR İÇİNDE BULUNDUKLARI DURUMU CEP TELEFONUNA KAYDETTİ

Bu arada terminalde bekleyen bir yolcu, içinde bulundukları durumu cep telefonuna kaydetti. Banklarda yatan küçük yaştaki çocuklar ve kanser hastaları, çaresiz bir şekilde evlerine dönecek günü bekliyorlar.

TURKUAZ'IN YOLCULARI PERİŞAN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
turkuazdan bir hata sonucu aldığım 2 uçuşta 5 saat rötar yaptı. En kötü otobüs firmasından bile daha sorumsuz bir firma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Havacılık sektöründe her havayolunun başına gelebilecek aksaklıklar burda on kat eklenerek anlatılıyor.Burda Turkuaz Airlines aleyhinde karalama kampanyası başlatan üç beş başıboş insanın diğer havayolu şirketlerini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermesi, ne kadar yanlı olduklarının ve Turkuaz dan bir kuyruk acıları olduğunun kanıtıdır..Tarafsız olabilmek için biraz araştırma yapmanız yeterli..Bkz. http://www.havayolusikayetleri.com/index.php?file=read&id=561

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ya ne diyim açık açık yiorsunuz insanları perişan ediyorsunuz soruyoruz ne yapıcaz nasıl ıptal edersınız ortada muhattap yok ,yolcularla ılgılendık dıyor zat ya sorarım nasıl bi ilgi bu ne otal ne otobüs ne alternatif ne de muhattap yetkılılerden aldığımız bılgıler son haftalarda onlarca ucuş bu şekıilde iptal olmuş ve olanlar yine yolculara olmuş olmaz ya böyle havacılığımız gelişiyo diyoruz böle mi gelişir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hıdayet aydogan pılotlarına maas veremıyorsun gidip erciyesspora başkan oluyorsun bu nasıl iştir..??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000