27 Şubat 2013, Çarşamba 16:23:28

TÜRK HAVA SAHASI YABANCI UÇAKLARA MI AÇILDI?

CHP'li Atilla Kart, Başbakan Erdoğan’a, Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan ve Mısır kıyılarında radarda kaybolan S. Arabistan Silahlı Kuvvetleri’ne ait uçak ile diğer yabancı uçakları sordu...
  • İyi de kaynağın ne milletvekili abim? Evinin çatısına radarmı koydurdun? Flightradar24'den bakaraktan üşenmeden soru önergesimi veriyorsun?
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Bu chp nin ne yapmak istediğini anlamadım.Bu nasıl muhalefet yapacaksanız düzgün bir muhalefet yapın saçma sapan şeylerle gündemi meşgul etmeyin. bu suriye hayranlığı nerden geliyor onuda anlayabilmiş değilim.
  • Bence aczmendi tasidilar ankara ya

“Bu uçaklar hangi gerekçelerle Türkiye Hava Sahasını kullanmaktadırlar” diyen Kart, “Keza bu uçaklar ile Taliban savaşçılarının taşındığı yönündeki iddialar da kaygı vericidir” diye konuştu.


Kart’ın TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi ve gerekçesi şöyle:

Mısır kıyılarında radarda kaybolan Arabistan askeri uçağı

Esenboğa Havaalanında 24 ve 25 Şubat 2013 tarihlerinde 21.30-22.30 saatleri arasında, Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetlerine ait 3 adet C 130 Nakliye Uçağı havalanmıştır. Bu uçaklar Konya-Antalya rotasını takip ederek, Akdeniz üzerinden uçmuşlar ve Mısır kıyılarında radardan kaybolmuşlardır.

TÜRK HAVA SAHASI YABANCI UÇAKLARA MI AÇILDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Volvo ~ 5 yıl önce
İyi de kaynağın ne milletvekili abim? Evinin çatısına radarmı koydurdun? Flightradar24'den bakaraktan üşenmeden soru önergesimi veriyorsun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 5 yıl önce
Bu chp nin ne yapmak istediğini anlamadım.Bu nasıl muhalefet yapacaksanız düzgün bir muhalefet yapın saçma sapan şeylerle gündemi meşgul etmeyin. bu suriye hayranlığı nerden geliyor onuda anlayabilmiş değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gündem pesinde ~ 5 yıl önce
Bence aczmendi tasidilar ankara ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000