02 Temmuz 2015, Perşembe 13:35:42

SAS Ankara'ya başladı

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, SAS İskandinav Havayolları’nın Stockholm seferlerine ev sahipliği yapmaya başladı
  • THY hala yok, bari BA'in yakinda Heathrow-Esenboga-Heathrow seferlerini baslatmasi temennisindeyiz. BA'in bu hat uzerinde planlari vardi, bu konu hakkinda bilgiye sahip olan var mi? Ozellikle Ingiltere'de yasayan yogun Ic Anadolu nufusu ve ABD'de 20 noktaya Kanada'da 4 noktaya Londra uzerinden non-stop baglanti sunmasi ogrenciler ve bircok acidan avantajli Ankara ve cevre bolgesi icin...bekliyoruz..
  • Bilgi...Kulu'lular yaz Döneminde Konya-Kopenhag-Konya Thy ile haftada 3 gün direkt ve de full uçuyor.
  • Ayhan Bey,DC-10 indirirlerse haber ver geleyim. Biliyorsun onlar bana zimmetli
  • SAS in bu hatti acmasinin sebebi Stockholm de buyuk bir Konya nin Kulu ilcesinden gocmen yasamasi.Stockholm deki Kulu lularin sayisi Kulu da yasayanlarin iki kati ve ekonomileri cok iyi.Cok rahat haftada bir ucagi doldururlar.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, SAS İskandinav Havayolları’nın Stockholm seferlerine ev sahipliği yapmaya başladı. SAS Havayolları, haftada bir gün Esenboğa Havalimanı ve Stockholm arasında karşılıklı direkt sefer düzenleyecek.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Esenboğa Havalimanı, İskandinav havayolu şirketi SAS tarafından düzenlenen Stockholm’den gelen ilk uçuşu karşıladı. Esenboğa Havalimanı’na 2 Temmuz 2015, Perşembe günü saat 10:15’te Boeing 737-8 tipi yolcu uçağından inen 127 yolcu ve kabin ekibi TAV Esenboğa yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer “Esenboğa Havalimanı’ndan, yurt içinde 36 ve yurt dışında 12 ülkede 23 destinasyona direkt uçuşlarla bağlanıyoruz. SAS Havayolları’nın Haziran ayında başlayan Esenboğa-Kopenhag seferlerinin ardından, bugün Türkiye ve İsveç’in başkentlerini birbirine bağlayan seferlerin başlamasından memnuniyet duyuyoruz. Uçuş ağımıza yeni destinasyonlar ekleyerek yolcularımıza direkt uçuş rahatlığını sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SAS Havayolları, Esenboğa Havalimanı’ndan sezon boyunca Stockholm’a her hafta Perşembe günü karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek. Ankara Esenboğa Havalimanı 2014’te 11 milyondan fazla yolcuya hizmet sunarken 82 bin 239 uçuşa ev sahipliği yaptı.SAS Ankara'ya başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

London-Ankara ~ 3 yıl önce
THY hala yok, bari BA'in yakinda Heathrow-Esenboga-Heathrow seferlerini baslatmasi temennisindeyiz. BA'in bu hat uzerinde planlari vardi, bu konu hakkinda bilgiye sahip olan var mi? Ozellikle Ingiltere'de yasayan yogun Ic Anadolu nufusu ve ABD'de 20 noktaya Kanada'da 4 noktaya Londra uzerinden non-stop baglanti sunmasi ogrenciler ve bircok acidan avantajli Ankara ve cevre bolgesi icin...bekliyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Irfan ~ 3 yıl önce
Bilgi...Kulu'lular yaz Döneminde Konya-Kopenhag-Konya Thy ile haftada 3 gün direkt ve de full uçuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAS Harekat noc ~ 3 yıl önce
Ayhan Bey,DC-10 indirirlerse haber ver geleyim. Biliyorsun onlar bana zimmetli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Stocholm/Sodertelje ~ 3 yıl önce
SAS in bu hatti acmasinin sebebi Stockholm de buyuk bir Konya nin Kulu ilcesinden gocmen yasamasi.Stockholm deki Kulu lularin sayisi Kulu da yasayanlarin iki kati ve ekonomileri cok iyi.Cok rahat haftada bir ucagi doldururlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000