03 Ağustos 2013, Cumartesi 10:46:50

KAZANIN NEDENİ BELLİ OLDU!

Esenboğa Havalimanı’nda, Türk Hava Kurumu’na ait uçağın gövde üzerine inmesiyle yaşanan kazadan skandal çıktı. Kazanın, Öğretmen Pilot Cavit Kökten’in, uçağın iniş takımlarını açmayı unutması üzerine yaşandığı iddia edildi...
  • Eğitim uçuşlarında checklist uygulanmıyor mu?
  • THK daki tek öğretmen pilot Cavit Kökten'dir. THK yoneticileri pusuda bekleyen diğer bazı hocaların gazına gelip hocayı yakmamalı ve kesinlikle bu altın gibi insana sahip çıkmalı. Cavit hoca asla yalan söylemez, bu olayın başından beri adam zaten söylüyor unuttum diye hiç orası burası kıvılmadı ve yalan söylemedi. THK prestiji kurtarmak için farklı aksettirmeyi denedi sadece. Yapmayın hocanın üstüne gitmeyin kazadır herkes yapar başka yerlerde neler neler oldu zamanında hala oluyorda SİVİL giremiyor diye bilinmiyor.
  • Degerli Cavit Kokten gibi havaciliga hayatini adamis ve bu ulke havaciligina gonulden hizmet etmis bir buyugumuze soylenecek sozler degil bunlar..
  • Hocamız Türkiye'nin en iyi pilotlarından biridir.Herkes hata yapabilir eğer olay o sekilde olduysa tabi.Cavit Hocamızı tanıyip hakkında kotu birsey söyleyen birkisi bile çıkmaz.Burada saçma sapan yorumlar yazanlar bir düşünsünler hayatlarında kac kere trafik kazası yaptılar

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yaşanan ilginç kaza, 27 Temmuz’da meydana geldi. Öğretmen Pilot Cavit Kökten ve bir öğrencinin bulunduğu Türk Hava Kurumu’nun Piper Seneca tipi çift motorlu uçağı, iniş takımlarının açılmaması üzerine havalimanına gövde üzerinde indi. Uçaktakiler, kazayı yara almadan atlattı.

Olay sonrası, kazanın, Pilot Cavit Kökten’in uçağın iniş takımlarını açmayı unutmasından kaynaklandığı iddia edildi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri de, bu iddiadan haberdar olduklarını ve gerekli soruşturmanın yürütüldüğünü bildirdi.

Yetkililer, iniş takımları açılmayan uçaklar için uygulanan acil durum prosedürü gereği pistte ambulans ve itfaiyenin hazır bulundurulması gerektiğine dikkat çekerek, 'Bu kazada, uçağın iniş takımları açılmamasına rağmen kule görevlilerine konu ile ilgili bilgi verilmemiş. Yani havacılık kuralları uygulanmamış. Bunun sebebini araştırıyoruz' dedi.

Esenboğa Havalimanı’nda yaşanan kaza, Cavit Kökten’in ikinci mecburi inişi oldu. Kökten’in, Ankara Etimesgut’a dönerken kullandığı ilaçlama uçağı, yakıt kritiğine girdikten sonra meydan yakınlarına mecburi iniş gerçekleştirmişti.

Mustafa Gün / Zaman

KAZANIN NEDENİ BELLİ OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Misafir ~ 5 yıl önce
Eğitim uçuşlarında checklist uygulanmıyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
THK daki tek öğretmen pilot Cavit Kökten'dir. THK yoneticileri pusuda bekleyen diğer bazı hocaların gazına gelip hocayı yakmamalı ve kesinlikle bu altın gibi insana sahip çıkmalı. Cavit hoca asla yalan söylemez, bu olayın başından beri adam zaten söylüyor unuttum diye hiç orası burası kıvılmadı ve yalan söylemedi. THK prestiji kurtarmak için farklı aksettirmeyi denedi sadece. Yapmayın hocanın üstüne gitmeyin kazadır herkes yapar başka yerlerde neler neler oldu zamanında hala oluyorda SİVİL giremiyor diye bilinmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Degerli Cavit Kokten gibi havaciliga hayatini adamis ve bu ulke havaciligina gonulden hizmet etmis bir buyugumuze soylenecek sozler degil bunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hocamız Türkiye'nin en iyi pilotlarından biridir.Herkes hata yapabilir eğer olay o sekilde olduysa tabi.Cavit Hocamızı tanıyip hakkında kotu birsey söyleyen birkisi bile çıkmaz.Burada saçma sapan yorumlar yazanlar bir düşünsünler hayatlarında kac kere trafik kazası yaptılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000