26 Kasım 2008, Çarşamba 09:13:43

Esenboğa'yı sis bastı, uçuşlar durdu!

Esenboğa Havalimanı'nda yoğun sis nedeniyle uçuşlar yapılamıyor...
  • Bir Tayland'ın başkenti Bangok'a bakın bir de bizim başkente: Orayı göstericiler basmış, uçuşlar yapılamıyor. Bizde ise gösteri mösteri değil sadece SİS var. Elin Avrupalısı Amerikalısı neredeyse kasaba havaalanlarına bile ILS CAT-III koyuyor Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti'nde ILS CAT-III yok. Vaktiyle SHGM'de görev almış değerli bir büyüğümden öğrendiğim kadarıyla; bir zamanlar ESB'ya ILS CAT-III için araştırma ve fizibilite çalışması yapılmış, pist çevresinde istimlak edilmesi gereken alanların istimlak maliyeti nedeniyle proje dönemin iktidarı tarafından rafa kaldırılmış. İşte maalesef bizim ülkemizdeki anlayış bu, uçuş emniyeti ve insan hayatının değeri tarlanın fabrikanın apartmanın istimlak bedelinden daha ucuz.
  • Guzel Turkce'ne kurban olsunlar Erdinc kardes!!!
  • başlangıcında böyle birşey olacağı belli idi ama napalım sağlık olsun güsel türkiyem

Esenboğa Havalimanı'nda sabah saatlerinden itibaren sis etkili olmaya başladı. Görüş mesafesinin düşük olmasına neden olan sis nedeniyle sabah saatlerinde yapılması gereken tüm uçak seferlerinde ertelenme yaşanıyor.

Yetkililer, sisin dağılmasıyla uçak seferlerinin yeniden başlayacağını kaydetti.

Esenboğa'yı sis bastı, uçuşlar durdu!

Facebook Yorum

Yorumlar

OpsOcc ~ 9 yıl önce
Bir Tayland'ın başkenti Bangok'a bakın bir de bizim başkente: Orayı göstericiler basmış, uçuşlar yapılamıyor. Bizde ise gösteri mösteri değil sadece SİS var. Elin Avrupalısı Amerikalısı neredeyse kasaba havaalanlarına bile ILS CAT-III koyuyor Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti'nde ILS CAT-III yok. Vaktiyle SHGM'de görev almış değerli bir büyüğümden öğrendiğim kadarıyla; bir zamanlar ESB'ya ILS CAT-III için araştırma ve fizibilite çalışması yapılmış, pist çevresinde istimlak edilmesi gereken alanların istimlak maliyeti nedeniyle proje dönemin iktidarı tarafından rafa kaldırılmış. İşte maalesef bizim ülkemizdeki anlayış bu, uçuş emniyeti ve insan hayatının değeri tarlanın fabrikanın apartmanın istimlak bedelinden daha ucuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Guzel Turkce'ne kurban olsunlar Erdinc kardes!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdinç meriçli ~ 9 yıl önce
başlangıcında böyle birşey olacağı belli idi ama napalım sağlık olsun güsel türkiyem

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000