09 Aralık 2010, Perşembe 17:03:38

ESENBOĞA'DA TATBİKAT YAPILDI

Esenboğa Havalimanı’nda, uçak kazası yaşandığı sırada personelin performansını görmek amacıyla tatbikat yapıldı.
  • Öncelikle ARFF personelini kutluyorum ve görevlerinde başarılar diliyorum. Eğitimin öneminden bahsetmek istiyorum Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programında yer alan Acil Durum Planını tüm ARFF Personelinin bilmesi gereklidir Yangına girdiği zaman ekipmanının tüm çalışma özellikleri ve kabiliyetlerini bilmesi gerekir. ARFF personeli yangına girdiği anda üzerindeki elbise ağırlığı uçak düşme şüpesi ve patlama riskine karşı kalp atış hızının artması ve çalışma esnasında yorgun düşmesi hersey 15 dk içerisnde olup biten bir olaydır. Yolcu tahliyesi soruyorum bu yangına giren ve mücadele eden personelin içeriden kaç yolcuyu çıkarabilir? Bu da demek oluyorki personelin sürekli spor yapması lazım. 8 km yarıcaplı alan bir birinizi incitmeyin arkada
  • Şu yorumlara bakınca insan sormadan edemiyor kendine "Bu kadar mı ucuz birilerini karalamak" sanki dünyada her şey mükkemmel ötesi, her şey günlük güneşlik ama hepsini mahvedenler ARFF ler!!! Bu mudur yani? Sözüm meclis dışıdır (Alınacaklar bilir kendini) ; ARFF hiç değilse enkazı yakmış... Tatbikat uğruna... Ya siz??? İnsanlığınızı yaktığınızın farkında mısınız? Bu kadar ucuzlaşmayın, bayağılaşmayın...
  • İtfaiye yatıyor diyen zihniyetlere gülüyorum, çok komik oluyorlar o insanlara 24 saat itfaiyecilerle nöbet tutmayı öneriyorum. DHMİ de herkes kadar bizde çalışıyoruz.Günlük eğitim proğramlarımız var. onlara uyyoruz.Kullandığımız araçlar üzerinde bir sene eğitim alsanız yine beceremezsiniz, bütün itfaiye elemenlarının yüzde 80 ni üniversite mezunu kültür ve medeniyet hepsi bizde çünkü biz insaanları seviyoruz ayırt etmiyoruz.
  • Ya bir insan nasıl oluyor da bu kadar kin, bu kadar nefret içerikli mesajları gönderebiliyor anlamak mümkün değil... Arkadaşlar adı üzerinde "TATBİKAT" eksikliklerin tespiti için yapılır... Haa!!! ARFF personeli için eğitim seviyesinden dem vuran arkadaş; sen galiba çooook yüksek eğitim aldığından başın mı dönmüş!!! Yoksa gözünmü anlamadım ama oraya buraya saldıracağına adamların eğitim durumlarına baksaydın böyle saçma yorumlarınla kendini gülünç hale düşürmezdin.

Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programı kapsamında yapılan tatbikatta, senaryo gereği havalimanı yakınlarındaki bir araziye uçak düştü ve yangın çıktı.

Kazanın ardından güvenlik güçleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ve sağlık ekipleri de süratle olay yerine ulaştı.

Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülürken, sağlık görevlileri de enkazdan çıkartılan yaralılara müdahale etti.

Başarılı geçen tatbikatın ardından gazetecilere açıklama yapan Esenboğa Havalimanı Başmüdürü Yılmaz Keleş, yılda iki kez havalimanında çalışan itfaiye personeli ve diğer görevlilerin performansını ölçmek üzere tatbikat yaptıklarını söyledi.

Personelin herhangi bir kaza veya başka bir olumsuz duruma karşı hazırlıklı olduklarını ifade eden Keleş, "Bu bizim için gurur verici.

Arkadaşlarımızın gayret ve çabaları takdire şayan bir durum. Gerçekten, Allah bize göstermesin öyle şeyler, bunlara ihtiyaç kalmasın ama kalırsa da biz, hepimiz hazır bir vaziyette olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk" dedi.

Keleş, açıklamanın ardından tatbikata katılan görevlileri kutladı.

Bu arada, tatbikatın başında uçak enkazı tutuşturulduğu sırada patlama meydana geldi. Patlama, tatbikatı izleyenler arasında heyecana neden oldu.

Tatbikatı, Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri Hayrettin Balcıoğlu da izledi.

ESENBOĞA'DA TATBİKAT YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
Öncelikle ARFF personelini kutluyorum ve görevlerinde başarılar diliyorum. Eğitimin öneminden bahsetmek istiyorum Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programında yer alan Acil Durum Planını tüm ARFF Personelinin bilmesi gereklidir Yangına girdiği zaman ekipmanının tüm çalışma özellikleri ve kabiliyetlerini bilmesi gerekir. ARFF personeli yangına girdiği anda üzerindeki elbise ağırlığı uçak düşme şüpesi ve patlama riskine karşı kalp atış hızının artması ve çalışma esnasında yorgun düşmesi hersey 15 dk içerisnde olup biten bir olaydır. Yolcu tahliyesi soruyorum bu yangına giren ve mücadele eden personelin içeriden kaç yolcuyu çıkarabilir? Bu da demek oluyorki personelin sürekli spor yapması lazım. 8 km yarıcaplı alan bir birinizi incitmeyin arkada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Şu yorumlara bakınca insan sormadan edemiyor kendine "Bu kadar mı ucuz birilerini karalamak" sanki dünyada her şey mükkemmel ötesi, her şey günlük güneşlik ama hepsini mahvedenler ARFF ler!!! Bu mudur yani? Sözüm meclis dışıdır (Alınacaklar bilir kendini) ; ARFF hiç değilse enkazı yakmış... Tatbikat uğruna... Ya siz??? İnsanlığınızı yaktığınızın farkında mısınız? Bu kadar ucuzlaşmayın, bayağılaşmayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İtfaiye yatıyor diyen zihniyetlere gülüyorum, çok komik oluyorlar o insanlara 24 saat itfaiyecilerle nöbet tutmayı öneriyorum. DHMİ de herkes kadar bizde çalışıyoruz.Günlük eğitim proğramlarımız var. onlara uyyoruz.Kullandığımız araçlar üzerinde bir sene eğitim alsanız yine beceremezsiniz, bütün itfaiye elemenlarının yüzde 80 ni üniversite mezunu kültür ve medeniyet hepsi bizde çünkü biz insaanları seviyoruz ayırt etmiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ya bir insan nasıl oluyor da bu kadar kin, bu kadar nefret içerikli mesajları gönderebiliyor anlamak mümkün değil... Arkadaşlar adı üzerinde "TATBİKAT" eksikliklerin tespiti için yapılır... Haa!!! ARFF personeli için eğitim seviyesinden dem vuran arkadaş; sen galiba çooook yüksek eğitim aldığından başın mı dönmüş!!! Yoksa gözünmü anlamadım ama oraya buraya saldıracağına adamların eğitim durumlarına baksaydın böyle saçma yorumlarınla kendini gülünç hale düşürmezdin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000