23 Aralık 2010, Perşembe 09:20:00

ESENBOĞA UÇUŞLARA KAPATILDI

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda yoğun sis nedeniyle uçuşlar geçici olarak durduruldu.
  • değerli okuyanlar. buralarda yazan yorumları okuyarak fikir sahibi olmaya çalışmayınız. internetten konuyu araştırınız. zira cat3 ve esenboğanın durumu ile ilgili yorumcuların yazdıkları hem yanlış hem güncel değili
  • @16:20:32 Kışın hemen hemen her sabah 10.oo 10.30 a kadar cat3 e ihtiyaç duyuluyor...
  • CAT - III ün RVR si 75 feet'tir. CAT I in 300-350 ft dir. Esenboga en son CAT 3 e gececekti ama ne oldu bilmiyorum. CAT 3 neredeyse sifir gorusle indiriyor.
  • Esenboğa Havalimanı ezelden beridir CAT II idi. 18 Kasım 2010'dan beri de CAT III. Ancak hava araçları ile pilotların da sertifiye olması gerekiyor ki iniş kalkış devam edebilsin. Ayrıca haber de de hata var. Olması gerekenin aksine Türkiye'de hiç bir havaalanı düşük görüş şartları nedeniyle hava trafiğine kapatılmaz. Sadece ilan edilen görüş değerlerinin altında iniş kalkış yapan trafiklere ilişkin bilgiler SHGM'ye gönderilir. Bugüne kadar SHGMhiç işlem yapmadığı için bu uygulamanın sebebi de bilinmemektedir. Herhalde boş dolapları var. Oraları doldurmak için bu raporları kullanıyorlar:)
Ankara'da etkili olan yoğun sis, Esenboğa Havalimanı'nın uçuş trafiğine kapatılmasına neden oldu.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre gece saat 02:30 sularında görüş mesefasinin 200 metrenin altına düşmesiyle uçuş trafiği tamamen durduruldu.

Uçuşlar, sabah saatlerinde sisin etkisini kaybetmesiyle birlikte yeniden başladı. 
ESENBOĞA UÇUŞLARA KAPATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
değerli okuyanlar. buralarda yazan yorumları okuyarak fikir sahibi olmaya çalışmayınız. internetten konuyu araştırınız. zira cat3 ve esenboğanın durumu ile ilgili yorumcuların yazdıkları hem yanlış hem güncel değili

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
@16:20:32 Kışın hemen hemen her sabah 10.oo 10.30 a kadar cat3 e ihtiyaç duyuluyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
CAT - III ün RVR si 75 feet'tir. CAT I in 300-350 ft dir. Esenboga en son CAT 3 e gececekti ama ne oldu bilmiyorum. CAT 3 neredeyse sifir gorusle indiriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Esenboğa Havalimanı ezelden beridir CAT II idi. 18 Kasım 2010'dan beri de CAT III. Ancak hava araçları ile pilotların da sertifiye olması gerekiyor ki iniş kalkış devam edebilsin. Ayrıca haber de de hata var. Olması gerekenin aksine Türkiye'de hiç bir havaalanı düşük görüş şartları nedeniyle hava trafiğine kapatılmaz. Sadece ilan edilen görüş değerlerinin altında iniş kalkış yapan trafiklere ilişkin bilgiler SHGM'ye gönderilir. Bugüne kadar SHGMhiç işlem yapmadığı için bu uygulamanın sebebi de bilinmemektedir. Herhalde boş dolapları var. Oraları doldurmak için bu raporları kullanıyorlar:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000