19 Ağustos 2014, Salı 08:40:16

ESENBOĞA İÇİN DİREKT UÇUŞ ÇAĞRISI

Kolejli İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çınar, "Ankaralıların yurt dışına aktarmalı uçuşlarla gitmesi hem vakit kaybına, hem de maddi kayba yol açıyor' dedi.
  • arz-talep dengesi iktisadın temel kalemlerindendir: öncelikle eğer talep varsa arz oluşur... dolayısıyla thy ve diğer firmaların stratejisi var olan, mevcut yolcu talebine göre biçimlendirilmektedir. hesap buraya kadar doğru olmakla birlikte, iktisadın arz-talep dengesi prensibine dönersek eğer, arza yönelik stratejik talep yapılandırmaları da mümkündür; bir diğer deyişle, akıllıca yürütülen arz politikaları ile talebi arttırmanız/konsolide etmeniz de mümkündür. zaten bu mümkün olmasaydı, pazar ilişkilerinin "tüketime" dayalı ayağı boşa düşerdi -- 80 küsur tv ve 1000lerce radyoda sürekli janjanlı reklam seyredip, cıngıl dinlemezdik. başta thy olmak üzere, diğer uçucu firmaların kaçırdığı ve isteksiz kaldığı nokta da budur: mevcut üzerinden kar elde etmeye çalışarak, uzun erimli stratejik karar ve oyunlardan kaçınmaktadırlar. sonuç olarak; ankara'nın talebi doğrudur: eğer yeteri kadar arz söz konusu olursa, göreceksiniz kısa zamanda talep de oluşacaktır. iktisat bilimi yanılmaz!
  • Ankara iç hattı dolduramıyorsun kolejli. kendin için bişey istiyorsan söyle, hepiniz mi böylesiniz
  • Yuksek hizli(?) tren + havayolu kombinasyonunu onermek nasil bir akildir, nasil bir mantiktir? Adam Pendik'te veya sacma sapan bir yerde inecek, sonra AHL'ye veya SAW'a ulasmaya calisacak. Aktarma yapmamak icin kirk takla atacak lafin ozu.
  • Biraz sabır ... DHMİ yakinda 3.pist için start verecek...

Kolejli İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çınar, "Ankaralıların yurt dışına aktarmalı uçuşlarla gitmesi hem vakit kaybına, hem de maddi kayba yol açıyor. Küresel rekabetin bu denli yüksek olduğu günümüzde, dünyanın en önemli başkentlerinden biri olan Ankara'da yaşanan bu sıkıntı ekonomimize de zarar veriyor" dedi.

Çınar, yazılı açıklamasında, Ankara'nın yalnızca siyasette değil ekonomide de hızlı yol aldığını ancak özellikle yurt dışı bağlantılı çalışan işletmelerin direkt uçuş sayısının yetersizliği nedeniyle sıkıntılar yaşadığını belirtti.

ESENBOĞA İÇİN DİREKT UÇUŞ ÇAĞRISI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

hesap-kitap! ~ 4 yıl önce
arz-talep dengesi iktisadın temel kalemlerindendir: öncelikle eğer talep varsa arz oluşur... dolayısıyla thy ve diğer firmaların stratejisi var olan, mevcut yolcu talebine göre biçimlendirilmektedir. hesap buraya kadar doğru olmakla birlikte, iktisadın arz-talep dengesi prensibine dönersek eğer, arza yönelik stratejik talep yapılandırmaları da mümkündür; bir diğer deyişle, akıllıca yürütülen arz politikaları ile talebi arttırmanız/konsolide etmeniz de mümkündür. zaten bu mümkün olmasaydı, pazar ilişkilerinin "tüketime" dayalı ayağı boşa düşerdi -- 80 küsur tv ve 1000lerce radyoda sürekli janjanlı reklam seyredip, cıngıl dinlemezdik. başta thy olmak üzere, diğer uçucu firmaların kaçırdığı ve isteksiz kaldığı nokta da budur: mevcut üzerinden kar elde etmeye çalışarak, uzun erimli stratejik karar ve oyunlardan kaçınmaktadırlar. sonuç olarak; ankara'nın talebi doğrudur: eğer yeteri kadar arz söz konusu olursa, göreceksiniz kısa zamanda talep de oluşacaktır. iktisat bilimi yanılmaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ankara iç hattı dolduramıyorsun kolejli. kendin için bişey istiyorsan söyle, hepiniz mi böylesiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ic hat ~ 4 yıl önce
ile dis hat yolcu potansiyelini karistirmasan derim. Yurt disina ucmak icin Anadolu yolcusu AHL ye mecbur edilmemelidir
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yuksek hizli(?) tren + havayolu kombinasyonunu onermek nasil bir akildir, nasil bir mantiktir? Adam Pendik'te veya sacma sapan bir yerde inecek, sonra AHL'ye veya SAW'a ulasmaya calisacak. Aktarma yapmamak icin kirk takla atacak lafin ozu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CCC ~ 4 yıl önce
Biraz sabır ... DHMİ yakinda 3.pist için start verecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000