02 Aralık 2012, Pazar 09:24:00

ESENBOĞA HAVALİMANI'NDA YANGIN

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda uçuşlar yapılamıyor...
  • Yangini Istanbul`a tayini cikanlar mi organize etmis
  • Ne patonundan bahsediyorsun sen be?Lafını bilde konus.Ha sen patronsun,bizler kokpitte senin işçinmiyiz?Açıkça şöyle,böylemi değerlendiriyorsun yaptığın işi.
  • arkadaşım bu kim kime diş geçirirse diye bir yarış degildir atc yardımcı olmak istiyor yaklaşmayla defalarca pilotun istegi konusunda yardımcı oluyor ki bunu yapmak zorunda degil neden iş hayatında insanlıgınızı unutuyosunuz neden atc pilot a patronun kim oldugunu gostermesi gereksin ki ne kadar insancıl bir şekilde caba harcıyor defalarca soruyor hayır dön park yerin surası dese dahamı şık havacılıgın en guzel yanlarından ikisidir nezaket ve kibarlık ama sende haklsın dürtülmeye alısık bir toplumdan insan gibi konusmaya emek harcamaya boyle yorumları yadırgamamak lazım bagırmak emir vermek "yap dedik yorum yapma ulan patron benim yapacaksın"lara alısık olmanız cok dogal...!
  • Dedigim gibi ATC bir amator. Ozel (amator) hayatta nezaket icin ozur dilenir, profosyonellikte nezaket icin ozur dilenmez. ATC otoritesini kuracak bir dil kullanmasi gerekli, pilotlar karsisinda eziliyor, ve pilot ona isini nasil yapabilecegini gosterebiliyor. Acikca ATC dediklerinden emin degil. Bu davramis ATC'nin kisiliginde bir eksiklik olmasindan degil, egitim eksikligi ve calisma ortamindaki bozuklugun, ozellikle is yerindeki kademelesmede ki problemlerden dogan bir sonuc, buyuk ihtimal.

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bu sabah çıkan yangın nedeniyle uçuşların yapılamadığı öğrenildi.

Esenboğa Havalimanı'na elektrik sağlayan kuvvet santralinde çıkan yangın nedeniyle radar sistemleri durdu, FIR'ın kullanılmaması talimatı  nedeniyle bu sabahtan itibaren uçuşların yapılamadığı bildirildi. Ankara'dan kalkacak uçuşlarda gecikme yaşanırken, Ankara'ya inecek olan uçaklar da uçuşlarını gerçekleştiremiyor.

Sorunun giderilerek uçaklarının kalkmasını bekleyen yolcuların bu sabahtan itibaren yaklaşık 2-3 saattir Esenboğa Havalimanı terminalinde, Ankara'ya gidecek olan yolcuların da uçakların içinde ve havalimanlarında bekletildikleri öğrenildi.

Ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü ve kısa bir süre sonra FIR'ın kullanılmasına başlanacağı gelen bilgiler arasında.

*Güncel Bilgi (10:30) / AirportHaber'in Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan aldığı bilgiye göre; Teknik ekiplerin çalışmaları neticesinde sorunun giderildiği, notamın kalkarak operasyon ve uçuşların normale döndüğü öğrenildi.

İşte kulenin kalkış için izin bekleyen kokpit ekibiyle yaptığı görüşmeler:

©AirportHaber Özel

ESENBOĞA HAVALİMANI'NDA YANGIN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

anadolujet ~ 6 yıl önce
Yangini Istanbul`a tayini cikanlar mi organize etmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Dost ~ 6 yıl önce
Ne patonundan bahsediyorsun sen be?Lafını bilde konus.Ha sen patronsun,bizler kokpitte senin işçinmiyiz?Açıkça şöyle,böylemi değerlendiriyorsun yaptığın işi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mukemmelsiniz/Amator bir konusma ~ 6 yıl önce
arkadaşım bu kim kime diş geçirirse diye bir yarış degildir atc yardımcı olmak istiyor yaklaşmayla defalarca pilotun istegi konusunda yardımcı oluyor ki bunu yapmak zorunda degil neden iş hayatında insanlıgınızı unutuyosunuz neden atc pilot a patronun kim oldugunu gostermesi gereksin ki ne kadar insancıl bir şekilde caba harcıyor defalarca soruyor hayır dön park yerin surası dese dahamı şık havacılıgın en guzel yanlarından ikisidir nezaket ve kibarlık ama sende haklsın dürtülmeye alısık bir toplumdan insan gibi konusmaya emek harcamaya boyle yorumları yadırgamamak lazım bagırmak emir vermek "yap dedik yorum yapma ulan patron benim yapacaksın"lara alısık olmanız cok dogal...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cabalamak ~ 6 yıl önce
Isinde cabalamak demek, yaptigin ise hakim degilsin, o isi yapmak icin iyi egitilmemisin, belkide o isi yapmayi hak etmemissin de demek.
niyet ~ 6 yıl önce
niyetinize bağlı, kotu niyetliyseniz bu dusunce tarzınız olağan iyi niyetliyseniz yardımcı olmak içinde çabalarsınız.
Amator bir konusma / mukemmelsiniz ~ 6 yıl önce
Dedigim gibi ATC bir amator. Ozel (amator) hayatta nezaket icin ozur dilenir, profosyonellikte nezaket icin ozur dilenmez. ATC otoritesini kuracak bir dil kullanmasi gerekli, pilotlar karsisinda eziliyor, ve pilot ona isini nasil yapabilecegini gosterebiliyor. Acikca ATC dediklerinden emin degil. Bu davramis ATC'nin kisiliginde bir eksiklik olmasindan degil, egitim eksikligi ve calisma ortamindaki bozuklugun, ozellikle is yerindeki kademelesmede ki problemlerden dogan bir sonuc, buyuk ihtimal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000