08 Temmuz 2008, Salı 11:51:46

EGO'NUN HAVALİMANI SEFERLERİNE SON

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arasındaki otobüs seferlerinin, havalimanı terminalinde bilet satışı ve durak yeri konusunda yaşanan sıkıntılar ve yolcu yetersizliği nedeniyle kaldırılacağı bildirildi.
  • Yorumunuz... sayın başkanım,Ankaralı olarak bu güzel hizmetinizi alkışlamııştık yıllardır hizmetlerin karşılığı olarak hep oyumuzu şahsınıza verdik son zamanlarda gereksiz çıkışlarınızdan dolayı düşünmeye başladık
  • mart ayında esenboğadan kızılaya gitmek için ego otobüsünü kullandım,iç hatlar çıkışında sorulduğunda gösterilcek yakın bir yerde otobüs bekliyordu. bilet sorunu die bişey ok çünkü bu seferler için hazırlanan 3 ytl lik biletller soförden temin edilebiliyor. evet tek sorun yolcu azlığı,fakat bu adamlar devlet için çalışıo ve havalimanıgibi önemli bir yer için kar amacı gütmeleri anlamsız. yazık olmuş. bence havaşında bu işte bir çıkarı olabilir
  • EGO'nun yaptığı tamamıyle egoistlik. Kasım ayından beri İzmir'de ESHOT Havaş ile aynı güzergahta otobüs çalıştırıyor hem de 24 saat (Her saatbaşı Mavişehir EGE Park önünden, her buçukta da Havalimanından). 24 saat servis olduğu için uçak olmayan saatlerde arabalarda pek yolcu olmuyor ama havalimanında çalışan vardiyalı personel de aynı otobüsü kullanıyor. Havaş'ın 10 YTL istediği mesafeye ESHOT 3 YTL'ye gidiyor ve kullanılan otobüsler de standart belediye otobüsü değil, klimalı, yatar koltuklu, temiz ve bakımlı, gayet nezih araçlar. İlk başladıkları dönemde ESHOT'tan bir yetkiliye bu seferlerin deneme olup olmadığını, zarar edilirse seferlerden vazgeçilip geçilmeyeceğini sormuştum da "Belediye hizmet için var. 1500 otobüs içerisinde 3 tanesi zarar etse ne olur. Sonuçta bu amme hizmeti." demişti. Kendi ayıbını örtmek için başka şehirleri karalamaya kalkan saygıdeğer İ. Melih Gökçek beyefendiye ithaf olunur...
  • Hemen belirteyim, Ankara'da degilim. Belediye halka hizmet icin degilmidir? Kar amaci guden bir kurum olmamali, havaalani-sehir ulasimi ulkemizde kanayan bir yaradir. Meydan taksiciler birakilmistir. Diger ulkelerin hemen hepsinde public transport bulunmaktadir. Gunumuzde havayolu tasimaciligi luks olmaktan cikmistir ama hala bazi zihniyetler "ucaga binecek parasi varsa taksi tutacak parasi da vardir" diye dusunuyor. Yanlis, belediyelerin amaci hizmet olmali diye dusunuyorum.

EGO Genel Müdürlüğü Otobüs Dairesi Başkanlığı yetkilileri, şehir merkezi ile havalimanı arasında Mart ayından itibaren 5 otobüsle yolcu taşımacılığı yaptıklarını anımsattılar.

Özel bir firmanın da aynı hatta yolcu taşıdığını ifade eden yetkililer, özel firmanın ulaşım bedelinin 9 YTL, EGO otobüslerinin ise 3 YTL olduğuna dikkati çektiler.

Yetkililer, ''buna rağmen maliyeti karşılayacak yolcu sayısına bile ulaşamadıklarını'' dile getirerek, ''bu durumun havalimanı terminalinde EGO'nun otobüs bileti satmasına olanak sağlanmamasından ve yolcu taşıyan özel firmanın otobüslerine terminal çıkış kapılarının hemen önünde yer verilirken, belediye otobüslerine daha uzak bir mesafede durak ayrılmasından kaynaklandığını'' iddia ettiler.

Havalimanı terminalinden çıkan yolcular kapı önündeki özel firma otobüslerini gördükleri ve belediyenin aynı hatta daha ucuza yolcu taşıdığını bilmedikleri için belediye otobüslerine binmediklerini öne süren yetkililer, bu nedenle şehir merkezi ile havalimanı arasındaki otobüs seferlerini ''zorunlu olarak'' iptal edeceklerini kaydettiler.

TAV Havalimanları Holding Basın Danışmanı Cemal Kabadayı ise belediye otobüslerinin Esenboğa Havalimanı'nda yer bulamamalarının söz konusu olmadığını söyledi.

Firma olarak terminal üzerinde 15 yıllık işletme hakkına sahip olduklarını ifade eden Kabadayı, terminaldeki iş yerlerini işletmelere kiraladıklarını ancak belediyeden bu konuda bir talep gelmediğini belirtti.

 

EGO'NUN HAVALİMANI SEFERLERİNE SON

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Yorumunuz... sayın başkanım,Ankaralı olarak bu güzel hizmetinizi alkışlamııştık yıllardır hizmetlerin karşılığı olarak hep oyumuzu şahsınıza verdik son zamanlarda gereksiz çıkışlarınızdan dolayı düşünmeye başladık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mukoloni ~ 10 yıl önce
mart ayında esenboğadan kızılaya gitmek için ego otobüsünü kullandım,iç hatlar çıkışında sorulduğunda gösterilcek yakın bir yerde otobüs bekliyordu. bilet sorunu die bişey ok çünkü bu seferler için hazırlanan 3 ytl lik biletller soförden temin edilebiliyor. evet tek sorun yolcu azlığı,fakat bu adamlar devlet için çalışıo ve havalimanıgibi önemli bir yer için kar amacı gütmeleri anlamsız. yazık olmuş. bence havaşında bu işte bir çıkarı olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OpsOcc ~ 10 yıl önce
EGO'nun yaptığı tamamıyle egoistlik. Kasım ayından beri İzmir'de ESHOT Havaş ile aynı güzergahta otobüs çalıştırıyor hem de 24 saat (Her saatbaşı Mavişehir EGE Park önünden, her buçukta da Havalimanından). 24 saat servis olduğu için uçak olmayan saatlerde arabalarda pek yolcu olmuyor ama havalimanında çalışan vardiyalı personel de aynı otobüsü kullanıyor. Havaş'ın 10 YTL istediği mesafeye ESHOT 3 YTL'ye gidiyor ve kullanılan otobüsler de standart belediye otobüsü değil, klimalı, yatar koltuklu, temiz ve bakımlı, gayet nezih araçlar. İlk başladıkları dönemde ESHOT'tan bir yetkiliye bu seferlerin deneme olup olmadığını, zarar edilirse seferlerden vazgeçilip geçilmeyeceğini sormuştum da "Belediye hizmet için var. 1500 otobüs içerisinde 3 tanesi zarar etse ne olur. Sonuçta bu amme hizmeti." demişti. Kendi ayıbını örtmek için başka şehirleri karalamaya kalkan saygıdeğer İ. Melih Gökçek beyefendiye ithaf olunur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk'li ~ 10 yıl önce
Hemen belirteyim, Ankara'da degilim. Belediye halka hizmet icin degilmidir? Kar amaci guden bir kurum olmamali, havaalani-sehir ulasimi ulkemizde kanayan bir yaradir. Meydan taksiciler birakilmistir. Diger ulkelerin hemen hepsinde public transport bulunmaktadir. Gunumuzde havayolu tasimaciligi luks olmaktan cikmistir ama hala bazi zihniyetler "ucaga binecek parasi varsa taksi tutacak parasi da vardir" diye dusunuyor. Yanlis, belediyelerin amaci hizmet olmali diye dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000