04 Ağustos 2011, Perşembe 14:44:09

ÇANAKKALE HAVAALANI KANATLANDI

Çanakkale Havaalanı’nda son yıllarda hava trafiğinde büyük hareketlilik yaşanırkan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Temmuz ayı sonu itibariyle uçak trafiğinde bir önceki yıla oranla yolcu trafiğinde yüzde 170 artış olduğunu açıkladı.
  • Bütün bu masraflara yazık.1uçak inen havaalanına bu masraflar yazık.hele bir dolu boş personele ne demeli? Gelsinlerde Büyük limanlarda çalışsınlar. Hem müdürü hem memuru bedavadan para kazanıyor. Yazık yazık.
  • laklaklaklaklak bencede boş adamlarla dolu bir havaalanı.1 uçağa onca insan,yazık bu devletin paralarına.
  • sanırım senin çok yaran var laklak yapanlar nerelerde acaba sen onları çok iyi biliyorsun nede olsa yarası olan gocunur...
  • 4 kere uçak iniyor pesonel akaşama kadar lak lak yapıyor gitsinler istanbul da çalışsınlar bakalım ne olacak o zaman ?
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Havaalanı’nda 2011 yılının Temmuz ayı sonu itibariyle gerçekleşen uçak trafiğinde, 2010 yılının aynı dönemine göre % 88, yolcu trafiğinde ise % 170 oranında artış olduğunu açıkladı.

Çanakkale Havaalanı’na gelen-giden yolcu ve uçak seferleri hakkında istatistiki bilgiler veren Çanakkale Valisi Tuna, “ 2010 yılının ilk yedi ayında gerçekleşen yolcu sayısı 13.533 iken, 2011 yılında 36.603 olmuş ve bir önceki yılın ilk yedi ayına göre toplam yolcu sayısı 23.070 kişilik artışla % 170 artış sağlanmıştır” dedi.
Çanakkale Havalaanı’na gelen-giden uçak sayısının da 2010 yılının ilk yedi ayında 838 olduğunu kaydeden Tuna, “2011 yılının ilk yedi ayında ise bu sayının 1.581’e çıkarak, bir önceki yılın ilk yedi ayına göre 743 uçak artışı ile % 88 oranında arttı” diye konuştu.

‘Çanakkale Havaalanı’na haftanın her günü karşılıklı olarak Çanakkale-Ankara ve Çanakkale-İstanbul Sabiha Gökçen (Perşembe günleri hariç) seferleri ile beraber Sabiha Gökçen ve Esenboğa havalimanlarından bağlantılı olarak yurt içinde her noktaya ve yurt dışında ise bir çok noktaya uçuşlar yapılabilmektedir’ diyen Vali Tuna, yapımına 2010 yılı Temmuz ayında başlanılan ve 2,5 milyon TL’ye mal olan “DHMİ Çanakkale Havaalanı yeni ARFF (Kurtarma ve Yangın İstasyonu) binasının da tamamlanarak hizmet vermeye başladığını açıkladı.


ÇANAKKALE HAVAALANI KANATLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bütün bu masraflara yazık.1uçak inen havaalanına bu masraflar yazık.hele bir dolu boş personele ne demeli? Gelsinlerde Büyük limanlarda çalışsınlar. Hem müdürü hem memuru bedavadan para kazanıyor. Yazık yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
laklaklaklaklak bencede boş adamlarla dolu bir havaalanı.1 uçağa onca insan,yazık bu devletin paralarına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sanırım senin çok yaran var laklak yapanlar nerelerde acaba sen onları çok iyi biliyorsun nede olsa yarası olan gocunur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
4 kere uçak iniyor pesonel akaşama kadar lak lak yapıyor gitsinler istanbul da çalışsınlar bakalım ne olacak o zaman ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000