26 Mart 2012, Pazartesi 09:13:36

BÖYLE BİR UÇAK YOK!

ÖTV’deki rekor zammı savunmak için yurttaşa “Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat’a bin" diyen ve ardından 200 milyon dolara VIP uçak satın alan Başbakan'ı Bekir Bozdağ savundu.
  • internette radar forumlarına girin bakın orada uçağın Amerika içinde nereden nereye gezindiği detayları ile mevcut ahanda bir örnek "Heading north west near Cork, hex 4BD2B2 flight ID TCTUR"
  • O uçak benim, kelepir satıyorum yarı parasına, 180 milyon dolar, takas kabul edilir
  • Uçak Airbus A330-243 müsteri Türkiye Cumhuriyeti TC-TUR cn 1240. Ilk uçus 11/7/11 Toulouse uçak ordan SKF ye uçmus (San Antonio TEXAS) Vip konfigürasyonu için Bekir bey görmek istiyorsan oraya git gör. Türkiyeye teslim tarihi 15 subat 2012. Haber Airbüs.
  • Türkiye Cumhuriyetine ve Başbakanlığa böyle bir uçak yakışır.
"Harcamayı biraz daha düşür” çağrısında bulunan, ancak kendisine Fransa’dan Airbus A330 uçak alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağı “buhar” oldu.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Böyle bir uçak yok” dedi.

Erdoğan’ın yurtdışı gezilerinde daha büyük bir uçağa gereksinim duyması nedeniyle bir süre önce yeni bir Airbus A330 uçak alınmıştı.

Uçağın park edileceği bir hangarın bulunmaması nedeniyle Esenboğa yerleşkesinde dev bir hangar inşaatı da eşzamanlı olarak başlatılmıştı. VIP donanımlar hariç 200 milyon dolar olan ve vergilerden muaf tutulduğu için örneklerine göre “daha ucuza” gelmesi planlanan uçağın bu yıl içinde teslim edilmesi bekleniyordu.

CHP’li Aytun Çıray da, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde “Sayın Başbakan’a alınan bu yeni uçağın fiyatı ne kadardır, basının yazdığına göre yeni alınan Fransız-Alman ortak yapımı Airbus A330 uçağa VIP donanım yapılmakta imiş. Bu donanımın devlete maliyeti ne kadar olacaktır?” sorularına yanıt istemişti.

Erdoğan adına sorulara yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bozdağ, yanıtında Airbus firmasına yapılan siparişle ilgili bir bilgi bulunmadığını ifade etmişti. Çıray’ın “Airbus A330” vurgusuna karşın Bozdağ “Kayıtlarımızda Airbus firmasına ait A 330-200 model uçak siparişi verilmesiyle ilgili bir bilgi bulunmamaktadır” dedi.

(Cumhuriyet)
BÖYLE BİR UÇAK YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 6 yıl önce
internette radar forumlarına girin bakın orada uçağın Amerika içinde nereden nereye gezindiği detayları ile mevcut ahanda bir örnek "Heading north west near Cork, hex 4BD2B2 flight ID TCTUR"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O uçak benim, kelepir satıyorum yarı parasına, 180 milyon dolar, takas kabul edilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uçak Airbus A330-243 müsteri Türkiye Cumhuriyeti TC-TUR cn 1240. Ilk uçus 11/7/11 Toulouse uçak ordan SKF ye uçmus (San Antonio TEXAS) Vip konfigürasyonu için Bekir bey görmek istiyorsan oraya git gör. Türkiyeye teslim tarihi 15 subat 2012. Haber Airbüs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Türkiye Cumhuriyetine ve Başbakanlığa böyle bir uçak yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000