09 Ağustos 2012, Perşembe 09:38:20

BAŞBAKAN RESTİ ÇEKTİ

Başbakan Erdoğan havaalanındaki VIP salonları için bakanlıklara uyarı yazısı göndererek, "VIP kullanımında genelgeye uyun" denildi...
  • Geçen gün İstanbul ATÜde VİP salonuna Eski bakan ÜNAL ERKANın bir gün önce evlenen kızı Ebru Erkan ve sıradan vatandaş damadı gelince hiç ses olmadı çok merak ediyorum bu ülkenin koskoca başbakanının talimatları ciddiye alınmıyormu? Yada VİPe süslü kadınlar alınıyo türbanlılar girince mi sorun medyada olay oluyor. Sayın Başbakanın tüm talimatlarına rağmen!! Erbakın Hocamızın kızı Elif Hanımefendinin düğünü sonrası VİP kullanınca medya tarafından ne kadar yıpratıldığını hatırlarsınız.
  • isveç kralı bir tarihte seyahat etmek üzere havaalanına gelir kendisine eşlik eden kraliyet ailesi ile birlikte önce salona girişinde halkını selamlar daha sonra yardımcıları bilet işlemlerini normal vatandaş gibi yaparlar kalan zamanda da salonda bulunan metal koltuklara oturarak onlarla konuşur uçağa geçerken de vatandaşları ile birlikte sıraya girerek otobüse biner... nereden aklıma geldi bilmiyorum, bir zamanlar gazeteler yazmıştı bunu.
  • Emekli generalin zibidi 15-16 yaşındaki veletleri de Hava Limanı valisinin Kaooomşusunun 18-19 yaşındaki kızı ve arkadaşları VIP ten uçtu bu memlekette. Semra ÖZAL'ın yanında Fatih ÜREK'te.
  • elazığ havaalanında muhtar bile vip ten geçiyor. gayet normal burası türkiye

Esenboğa ve Atatürk Havaalanları'nda yer alan VIP salonlarının liste dışındakiler tarafından sıklıkla kullanılması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi. Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden bakanlıklara gönderilen 'uyarı' yazısında "VIP salonlarının kullanımında genelgeye uyulmuyor. Listede yer almayan kişiler bakanlıklar vasıtasıyla salonları kullanıyor. Genelgeye uyun" denildi. Genelgeye uyulmaması halinde VIP'lerin kullanımına ilişkin yeni düzenlemelere gidilebileceği belirtiliyor.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI

Başbakanlık'tan gönderilen uyarı yazısı üzerine Ulaştırma ve İçişleri Bakanlıkları da VIP denetimlerini sıklaştırdı. VIP salonlarını kimlerin kullanabileceği 2010 yılında çıkarılan bir genelgeyle duyurulmuştu. Genelgeye göre VIP salonlarının kullanımı devlet protokolüne ayrılmıştı. Özel salonları Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı ve Başbakan'ın yanı sıra anamuhalefet lideri, Genelkurmay Başkanı, bakanlar, yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları ile milletvekillerinin de aralarında bulunduğu pek çok üst düzey yetkili kullanabiliyor. Bu salonları kullanabilecekler arasında diyanet işleri başkanı, devlet ya da vakıf üniversiteleri rektörleri, büyükelçiler, valiler, TÜBİ- TAK başkanı, DİSK, HAK-İŞ, TESK, TİSK ve TÜRK-İŞ konfederasyonları genel başkanları da yer alıyor. VIP salonlarından ayrıca yabancı devlet ve hükümet erkânı ile uluslararası kuruluşların başkanları ve başkan yardımcıları, genel sekreterleri, NATO başkomutanı, dini liderler de yararlanıyor. Ancak genelge dışında korumalar, işadamları ve gazeteciler de VIP salonunu sıklıkla kullanan gruplar arasında yer alıyor. (Milliyet)

BAŞBAKAN RESTİ ÇEKTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yorumcu1111 ~ 5 yıl önce
Geçen gün İstanbul ATÜde VİP salonuna Eski bakan ÜNAL ERKANın bir gün önce evlenen kızı Ebru Erkan ve sıradan vatandaş damadı gelince hiç ses olmadı çok merak ediyorum bu ülkenin koskoca başbakanının talimatları ciddiye alınmıyormu? Yada VİPe süslü kadınlar alınıyo türbanlılar girince mi sorun medyada olay oluyor. Sayın Başbakanın tüm talimatlarına rağmen!! Erbakın Hocamızın kızı Elif Hanımefendinin düğünü sonrası VİP kullanınca medya tarafından ne kadar yıpratıldığını hatırlarsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
isveç kralı bir tarihte seyahat etmek üzere havaalanına gelir kendisine eşlik eden kraliyet ailesi ile birlikte önce salona girişinde halkını selamlar daha sonra yardımcıları bilet işlemlerini normal vatandaş gibi yaparlar kalan zamanda da salonda bulunan metal koltuklara oturarak onlarla konuşur uçağa geçerken de vatandaşları ile birlikte sıraya girerek otobüse biner... nereden aklıma geldi bilmiyorum, bir zamanlar gazeteler yazmıştı bunu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gyro ~ 6 yıl önce
Emekli generalin zibidi 15-16 yaşındaki veletleri de Hava Limanı valisinin Kaooomşusunun 18-19 yaşındaki kızı ve arkadaşları VIP ten uçtu bu memlekette. Semra ÖZAL'ın yanında Fatih ÜREK'te.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elazığ ~ 6 yıl önce
elazığ havaalanında muhtar bile vip ten geçiyor. gayet normal burası türkiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000