21 Mart 2009, Cumartesi 12:19:53

UÇAK KUYRUĞUNU PİSTE VURDU

Emirates Havayolları’na ait Airbus 340-500 tipi uçak kalkış yaparken kuyruğunu piste vurdu. Uçak okyanus üzerinde yakıtını bitirmeye çalışırken kokpitten duman çıkması üzerine yakıtını boşaltamadan Melbourne Havalimanı’na indi.
  • Sayin arkadaslarim. yok arpmis paraliymis .pilotlat yabanciymis. bizi ilgilendirmez bizim kulturumzde irkçilik yoktur..onyargi hiç yoktur..neden avrupalilara benzemeye çalisiyorsunuz. biz biziz saygiliyiz herkesi sever sayariz.
  • bu kadar kompleks yapmaya gerek yok,adamlar oyle ya da boyle kendi alanlarinda cok basarili bir havayolu sirketine sahipler,emiratesi bu kadar kucumsemek niye,begenin ya da begenmeyin cogunlukla ilk 5 tedir.simdiye kadar kazasi bile yok. sonuc olarak bukemedigin bilegi opeceksin diye bir ozdeyis vardir, onu da unutmamak lazim.
  • ne kadar sacma. saade sermaye arapmis ekipler hepsi yabanciymis... yanlis tarafi? adamlarda para var ve dünyanin dört tarafinden en iyi pilotlari ise alip ucuyorlar. simdiye kadar hic bir kazalari yok ve su anda dünyanin en kaliteli 10 hava yollarinin arasinda en az iki tane arap sirketi var. bu hangi türk hava sirketi icin gecerli acaba? su ana kadar en fazla insan cani vermis hava yollunun ülkesinden bu tür yazilarin yazilmasi bence cok tuhaf... acikcasi ne kadar kompleksli bir toplum oldugumuzu gösteriyor. kendimiz beceremiyoruz ama baskalari yapinca onlari saade kritize ediyoruz. utanin.
  • kalitesinden asla şüphe duymadığım emirates e geçmiş olsun dileklerimizle dubai antalya seferlerini bekliyoruz lütfen.

Dubai Merkezli Emirates Havayolları’na ait Airbus 340-500 tipi uçak, Dubai’ye gitmek üzere Melbourne Havalimanı’ndan kalktı. Kalkış sırasında uçak kuyruğunu piste çarptı. Uçakta bulunan  225 yolcu çarpmanın etkisiyle büyük korku yaşadı.

 

Uçağın kaptan pilotu yakıtı boşaltmak için okyanusa yöneldi. Ancak henüz yakıtı boşaltamadan uçağın kokpitinde duman görüldü. Pilot, kalkış ağırlığına yakın bir ağırlıkta olunmasına rağmen uçağın rotasını kalkış yaptığı Melbourne Havalimanı’na çevirdi.

Kalkıştan 30 dakika sonra uçak Melbourne Havalimanı pistine teker koydu. İniş sorunsuz gerçekleştirildi ancak uçağın ağırlığı fazla olduğu için iniş takımları az da olsa hasar gördü. 

 

 Emirates

Emirates

UÇAK KUYRUĞUNU PİSTE VURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sayin arkadaslarim. yok arpmis paraliymis .pilotlat yabanciymis. bizi ilgilendirmez bizim kulturumzde irkçilik yoktur..onyargi hiç yoktur..neden avrupalilara benzemeye çalisiyorsunuz. biz biziz saygiliyiz herkesi sever sayariz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu kadar kompleks yapmaya gerek yok,adamlar oyle ya da boyle kendi alanlarinda cok basarili bir havayolu sirketine sahipler,emiratesi bu kadar kucumsemek niye,begenin ya da begenmeyin cogunlukla ilk 5 tedir.simdiye kadar kazasi bile yok. sonuc olarak bukemedigin bilegi opeceksin diye bir ozdeyis vardir, onu da unutmamak lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ne kadar sacma. saade sermaye arapmis ekipler hepsi yabanciymis... yanlis tarafi? adamlarda para var ve dünyanin dört tarafinden en iyi pilotlari ise alip ucuyorlar. simdiye kadar hic bir kazalari yok ve su anda dünyanin en kaliteli 10 hava yollarinin arasinda en az iki tane arap sirketi var. bu hangi türk hava sirketi icin gecerli acaba? su ana kadar en fazla insan cani vermis hava yollunun ülkesinden bu tür yazilarin yazilmasi bence cok tuhaf... acikcasi ne kadar kompleksli bir toplum oldugumuzu gösteriyor. kendimiz beceremiyoruz ama baskalari yapinca onlari saade kritize ediyoruz. utanin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kalitesinden asla şüphe duymadığım emirates e geçmiş olsun dileklerimizle dubai antalya seferlerini bekliyoruz lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000