06 Ekim 2010, Çarşamba 08:06:05

"Sen körsün uçamazsın!"

Emirates Havayollarına bağlı FlyDubai havayolu şirketi, kör bir Amerikalı'yı refakatsiz diye uçağa almadı.
  • hostesler ne güne duruyor ne dangalakça bişe ya...
  • Guzel bir espri katiliyorum TGS suclu
  • orada olsaydım keşke... kendisine refakat ederdim. insanlık bitti mi ya?
  • adamlar haklı şimdi bu adam servis yapılınca nasıl yeyip içecek diyelim sıkıştı tuvalet e götürüp kim getirecek veya türbülansa yakalandı uçak bu adama kim yardımcı olacak kemer takma mevzuunda bunlarıda düşünmek lazım ama refagatçi olsa ücretsiz veye yarı ücretli olabilirdi
Amerikan vatandaşı Züheyr Mahmud, AP'ye yaptığı açıklamada, ABD'ye dönmeden önce Ürdün'ün başkenti Amman'da kısa süre kalmak istediği için Dubai-Amman seferinden bilet aldığını, ancak bilet kontrolünde, engeli yüzünden kendisini tek başına uçağa alamayacaklarını söylediklerini belirtti.

Mahmud, olay üzerine yetkili biriyle görüşmek istediğini, ancak aldığı cevabın, "yetkililerin de bir şey yapamayacağı, havayolu şirketinin politikasının kör birinin tek başına seyahat edemeyeceği" yönünde olduğunu aktardı.

Havayolu şirketinin üst yöneticisi, olay üzerine özür dileyerek, şirketin körler ya da özel ihtiyacı olan kişilere karşı ayrımcılık yapmadığını ifade etti.

Şirket, ayrıca Mahmud'a kendisine uygun başka bir sefer için yer ayırmayı taahhüt ederek, yaşadığı aksiliği gidermek için bedava uçuş önerdi.
"Sen körsün uçamazsın!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
hostesler ne güne duruyor ne dangalakça bişe ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Guzel bir espri katiliyorum TGS suclu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
orada olsaydım keşke... kendisine refakat ederdim. insanlık bitti mi ya?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
adamlar haklı şimdi bu adam servis yapılınca nasıl yeyip içecek diyelim sıkıştı tuvalet e götürüp kim getirecek veya türbülansa yakalandı uçak bu adama kim yardımcı olacak kemer takma mevzuunda bunlarıda düşünmek lazım ama refagatçi olsa ücretsiz veye yarı ücretli olabilirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000