01 Eylül 2012, Cumartesi 08:35:27

EN HIZLI BÜYÜME ORTADOĞU'DA...

Tüm dünyada Temmuz'da hava yolcu trafiğinde en hızlı büyümenin Ortadoğu merkezli havayolları tarafından kaydedildiği bildirildi. Bölgedeki hava yolcu trafiği geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 11,2 arttı...

 

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından yayınlanan rapora göre, Orta Doğu'daki Emirates (Dubai), Etihad (Abu Dabi), ve Katar gibi havayolları, yolcu sayısında Avrupa, Amerika kıtaları, Asya Pasifik ve Afrika'daki rakiplerini geride bıraktı ve kapasitesini yüzde 12,4 artırdı. Yolcu trafiğindeki artışta özellikle Ramazan'ın etkili olduğu kaydedildi. Bölgedeki yolcu trafiği büyüme oranı, aylık bazda hesaplandığında ise sadece yüzde 0,1 olarak gerçekleşti.

Kargo trafiğinde Orta Doğu'daki havayolları belirtilen dönemde yüzde 16 artış ve kapasitede de yüzde 11 büyüme gösterdi.

IATA verilerine göre küresel bazda uluslararası yolcu trafiği Temmuz'da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,5 büyüme kaydetti. Havayolu kapasitesinde de yüzde 3,5'luk artış görüldü.

Yapılan açıklamada IATA genel müdürü ve CEO'su Tony Tyler, 'belirsiz ekonomik geleceğin hava taşımacılığı üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu' söyledi. (Haberler)

EN HIZLI BÜYÜME ORTADOĞU'DA...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000