11 Mayıs 2017, Perşembe 15:51:42

Emirates'te 5 yıl sonra bir ilk!

Emirates havayolları beş yıldır ilk kez kârının düştüğünü duyurdu.
  • Araba koyar mı bu ? Koymaz tabii. Kar amaçlı bir havayolu değil zaten. Arapların show yapmak için kurdukları bir şirket. Yarın kapansa kimse farketmez valla. Ayrıca Singapur ile kıyas yapmak at ile eşeği kıyaslamaya benzer.
  • Emirates i Trump batirdi. Hic zor birsey degil bir firmayi batirmak. Ama herseyin bir karsiligi vardir. Bunun da karsiligi olacaktir elbet
  • Adamların derdi kardaki düşüş, bizim THY devamlı zarar yazıyor
  • beter olasın inşallah. kendi dünyanda batasın. gün yüzü görmeyesin kısa paçayla

Ortadoğu'nun en büyük havayolu şirketi Emirates yolcu doluluk oranındaki düşüş ve sert rekabetin etkisiyle beş yıldır ilk defa kârında düşüş açıkladı.

Dubai merkezli şirket bugün yaptığı açıklamada 31 Mart itibarıyla geçen bir yıllık sürede havayolu faaliyetinden elde ettiği net kârının yüzde 82 düşerek 1.3 milyar dirheme (354 milyon dolar) gerilediğini duyurdu. Böylece 2011-12 mali yılından bu yana ilk defa yıllık kâr düşüş gösterdi.

Havayolu şirketleri dünya genelinde oynaklık gösteren talep ve sert rekabetten dolayı uçuşlar üzerinde baskı olduğunu söylerken, Avrupa'nın önde gelen havayolu firmaları son dönemlerde bu baskının gevşediğine dair sinyaller gördüklerini belirttiler.

Emirates doldurabileceğinden daha fazla koltuk eklemesi nedeniyle yolcu başına düşen getiri de azaldı.

Ortadoğulu taşıma şirketi İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı ve ABD'nin Ortadoğu'dan yapılan seyahatlere yönelik bazı sınırlamalar getirmesi gibi "istikrarsızlık yaratan olaylar" nedeniyle talebin düştüğüne dikkat çekti. (Reuters)

Emirates'te 5 yıl sonra bir ilk!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Arap ~ 1 yıl önce
Araba koyar mı bu ? Koymaz tabii. Kar amaçlı bir havayolu değil zaten. Arapların show yapmak için kurdukları bir şirket. Yarın kapansa kimse farketmez valla. Ayrıca Singapur ile kıyas yapmak at ile eşeği kıyaslamaya benzer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 1 yıl önce
O kadar cahilsin ki, hani bu cahillikle ve zekayla bu sayfaya nasil girebiliyorsun, takdire sahan:) Emirates 1985'de hic de sov amacli kurulmadi. O dedigin sov amacli sirketler Qatar ve Etihad. Emirates'in kar odakli olmadigini soylemek beyinsizlik olur...
IQ testi ~ 1 yıl önce
Boyle aptal arkadaslarin yorum yapmamasi icin siteye IQ testi ile girilmesi gerekir.
Arap ~ 1 yıl önce
Arap havayolu kurarsa zevk için kurar. Yolcu olmuş olmamış ne fark edecek
Trump ~ 1 yıl önce
Emirates i Trump batirdi. Hic zor birsey degil bir firmayi batirmak. Ama herseyin bir karsiligi vardir. Bunun da karsiligi olacaktir elbet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelecek kaygısı ~ 1 yıl önce
Adamların derdi kardaki düşüş, bizim THY devamlı zarar yazıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arap baharı ~ 1 yıl önce
beter olasın inşallah. kendi dünyanda batasın. gün yüzü görmeyesin kısa paçayla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Seni işe mi almadılar? :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000