09 Nisan 2012, Pazartesi 09:29:06

EMIRATES'İN A380'İ BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Emirates Havayolları'nın A6-EDQ kuyruk tescilli A380 tipi yolcu uçağı, Hong Kong'a iniş yaptığı sırada sağ arka dikmesinde bulunan lastik patladı.
  • Lastik patlamasını engelleyen Tyre Protector lastik içi dolgu jelini inceleyin.. www.tyreprotector.com.tr
  • Tek motora düşünce A320 PAN PAN PAN olurmuşta yada Boeinge dönermiş birde çeklistte kahve söyleyin maddesi bile varmış vesaire...A380 popüler olsada hala güvenirliği şüpheli.
  • bu uçak külliyen zarar. şirketine, indiği alana, başka uçaklara test edildimi edildi ama pisti ne hale getirmiş lastik eridikten sonra dikme asvaltı yırtmış. 747 ilk uçtuğunda 380'in uçtuğu süre zarfın da ne kadar problem çıkarttı acaba? cevabını veriyorum...Hİçççç!!!!
  • i like boing i am going
Emirates Havayolları'na ait A380-800 tipi yolcu uçağı Bangkok - Hong Kong seferinin ardından iniş yaptığı Hong Kong 07L pistinde sağ arka dikmesindeki lastik patladı.

Yolcuların olaydan 1 saat sonra taksi yolundan tahliye edildiği belirtilirken, yolcu uçağı 4 saat boyunca pistten çekilemedi.

Hong Kong Havalimanı 07 Kuzey pistinin, 14 saat boyunca kapalı kaldığı belirtilirken, dikme demirlerinin piste ciddi hasar verdiği öğrenildi.

Yolcular tarafından yapılan açıklamada önce sağ motor altından alevler çıktığı daha sonra yanık kokusu geldiği ve kabin memurlarının lastik patlaması yaşadıklarını anons ettikleri belirtildi.

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre uçağın inişte anti-skid arızası yaşadığı ve frenlerin kilitlenmesi sonucu iki lastiğin akslarına kadar parçalandığı ifade edildi.
EMIRATES'İN A380'İ BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
Lastik patlamasını engelleyen Tyre Protector lastik içi dolgu jelini inceleyin.. www.tyreprotector.com.tr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Tek motora düşünce A320 PAN PAN PAN olurmuşta yada Boeinge dönermiş birde çeklistte kahve söyleyin maddesi bile varmış vesaire...A380 popüler olsada hala güvenirliği şüpheli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu uçak külliyen zarar. şirketine, indiği alana, başka uçaklara test edildimi edildi ama pisti ne hale getirmiş lastik eridikten sonra dikme asvaltı yırtmış. 747 ilk uçtuğunda 380'in uçtuğu süre zarfın da ne kadar problem çıkarttı acaba? cevabını veriyorum...Hİçççç!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
i like boing i am going

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000